Ципро-Тз інструкція по застосуванню

Ципро-Тз фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ципро-Тз таблетки, в/плів. обол., №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3532/01/01 від 28.07.2005. Наказ № 381 від 28.07.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить ципрофлоксацину гідрохлориду еквівалентно ципрофлоксацину 500 мг, тинідазолу 600 мг;допоміжні речовини: барвник тартразин супра, метилпарабен, пропілпарабен, крохмаль кукурудзяний, тальк очищений, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят;оболонка: шелак, тальк очищений, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, барвник тартразин лак, віск карнаубський.

Основні фізико-хімічні властивості:

жовтого кольору, овальної форми, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з лінією розлому;

Виробник:

Аурохем Лабораторіз Пвт. Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Фторхінолони

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Ципро-ТЗ – комбінований протимікробний препарат, терапевтична дія якого зумовлена фармакологічними властивостями діючих речовин, що входять до його складу, а саме – ципрофлоксацину (антибактеріальний засіб, похідне фторхінолону) та тинідазолу (протипротозойний засіб з антибактеріальною дією групи нітроімідазолу). Механізм дії ципрофлоксацину пов’язаний з вибірковим впливом на бактеріальну ДНК-гіразу, що відповідає за суперспіралізацію хромосомної ДНК навколо ядерної РНК, тим самим порушує синтез ДНК, перешкоджає реплікації бактерій, викликає виражені морфологічні зміни та швидку загибель бактеріальної клітини.Ципрофлоксацин діє бактерицидно на грамнегативні мікроорганізми в період спокою та поділу, на грампозитивні мікроорганізми – лише в період поділу. Ципрофлоксацин активний щодо грамнегативних аеробних бактерій: Escherichia coli, Salmonella spp., Shigella spp., Citrobacter spp., Klebsiella spp., Enterobacter spp., Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Serratia marcescens, Hafnia alvei, Edwardsiella tarda, Providencia spp., Morganella morganii, Vibrio spp., Yersinia spp., Haemophilus spp., Pseudomonas aeruginosa, Moraxella catarrhalis, Aeromonas spp., Pasteurella multocida, Plesiomonas shigelloides, Campylobacter jejuni, Niesseria spp.; грампозитивних аеробних бактерій: Staphylococcus spp., Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae; деяких внутрішньоклітинних збудників: Legionella pneumophila, Brucella spp., Chlamydia trachomatis, Listeria monocytogenes, Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium kansasii, Corynebacterium diphtheriae.Механізм дії тинідазолу зумовлений пригніченням синтезу та пошкодженням структури ДНК збудників.Тінідазол активний щодо Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Lamblia intestinalis. Виявляє бактерицидну дію відносноо таких анаеробних бактерій: Bacteroides spp., Clostridium spp., Eubacterium spp., Fusobacterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Veillonella spp.Комбінація ципрофлоксацину і тинідазолу підсилює антибактеріальну дію препарату і значно розширює спектр дії чутливих до них мікроорганізмів. Фармакокінетика. Не досліджена.

Показання до застосування:

Лікування змішаних та ускладнених інфекцій, спричинених збудниками, чутливими до препарату: інфекції сечових, дихальних та жовчовивідних шляхів; інфекційно-запальні захворювання органів черевної порожнини та статевих органів; профілактика та попередження післяопераційних інфекцій, спричинених анаеробними бактеріями, особливо тих, які пов'язані з операціями на товстій кишці, на шлунково-кишковому тракті та з гінекологічними операціями; протозойні інфекції; передопераційна профілактика в офтальмологічній та стоматологічній хірургії.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Захворювання центральної нервової системи, епілепсія, судоми в анамнезі, судинні захворювання, органічні ушкодження мозку, порушення кровотворення. Вагітність, період лактації. Діти до 15 років.

Особливості застосування:

Ципро-ТЗ слід з обережністю призначати хворим з вираженим порушенням функції нирок, печінки, особам похилого віку. Хворим, які перебувають на гемодіалізі, слід призначати половину дози. Слід контролювати стан системи згортання крові, тому що може спостерігатися збільшення протромбінового індексу. Рекомендується припинити прийом препарату при появі болю в сухожиллях. Слід утриматися від керування автотранспортом і занять, що потребують підвищеної уваги та швидкої реакції. При лікуванні забороняється вживати алкоголь. Під час лікування Ципро-ТЗ необхідно збільшити вживання рідини та уникати контакту з прямими сонячними променями.Під час лікування спостерігається потемніння сечі, що зумовлено вмістом тинідазолу.При появі побічних реакцій з боку центральної нервової системи необхідно припинити застосування препарату.

Спосіб застосування та дози:

Режим дозування і тривалість лікування встановлюється індивідуально, залежно від локалізації та складності інфекційного захворювання, а також чутливості мікроорганізму. Дорослим призначають по 1 таблетці 2 рази на добу. При тяжких формах захворювання дозу можна збільшити до 3 таблеток на добу, розділивши їх на 2 прийоми. Препарат слід приймати через годину після їди.Тривалість лікування – від 3 до 7 днів, за необхідності курс можна продовжити до 15 днів, але тільки під суворим наглядом лікаря. Хворим похилого віку рекомендується знижувати дозу до ½ таблетки (таблетки можна ділити) 2 рази на добу. Для хворих з помірною нирковою недостатністю максимальна доза не повинна перевищувати 2 таблеток на добу, а з вираженою – 1 таблетки на добу. Хворим, які одержують лікування гемодіалізом, призначають по 1 таблетці 1 раз на добу, після сеансу гемодіалізу.Максимальна добова доза становить 3 таблетки.

Передозування:

Можливо виникнення диспептичних явищ, посилення вираженості симптомів побічної дії. Лікування: промивання шлунка, форсовані діурез і гемодіаліз. Специфічного антидоту немає, терапія симптоматична.

Побічні дії:

Нудота, головний біль, блювання, анорексія, біль у животі, наліт на язиці, свербіж, світлочутливість, васкуліт, шкірні висипання, запаморочення, порушення координації, безсоння, судоми, парестезії, порушення зору (диплопія, зміна сприйняття кольорів), еозинофілія, лейкопенія, міалгія, тендиніт.

Лікарська взаємодія:

Ципро-ТЗ підвищує концентрацію і подовжує період напіввиведення непрямих антикоагулянтів і пероральних гіпоглікемічних засобів.При одночасному застосуванні з варфарином є ризик розвитку кровотечі. При застосуванні разом із теофіліном підвищується концентрація останнього, що призводить до інтоксикації організму. Одночасне застосування антацидів і препаратів, що містять іони алюмінію, цинку, заліза або магнію, може спричинити зменшення всмоктування ципрофлоксацину, тому Ципро-ТЗ необхідно приймати за 2 години до або через 6 годин після прийому антацидів. Одночасний прийом нестероїдних протизапальних засобів (за винятком ацетилсаліцилової кислоти) може потенціювати розвиток судом.При одночасному застосуванні препарату з циклоспорином підвищується вміст креатиніну в сироватці та посилюється нефротоксичність циклоспорину.

Термін придатності:

Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; 1 блістер у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки, вкриті плівковою оболонкою.АдресаA/3, Kavita Apartment, Dr. N. R. Karode Marg, Natakwala Lane, Borivli (West), Mumbai – 400 092, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J01RA04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ципро-Тз
Виробник:Аурохем Лабораторіз Пвт. Лтд, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; 1 блістер у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3532/01/01 від 28.07.2005. Наказ № 381 від 28.07.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Combined drugs
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить ципрофлоксацину гідрохлориду еквівалентно ципрофлоксацину 500 мг, тинідазолу 600 мг;допоміжні речовини: барвник тартразин супра, метилпарабен, пропілпарабен, крохмаль кукурудзяний, тальк очищений, магнію стеарат, натрію крохмальгліколят;оболонка: шелак, тальк очищений, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, барвник тартразин лак, віск карнаубський.

Фармакотерапевтична група:Фторхінолони
Код АТС:J01RA04 - Спіраміцин, комбінації з іншими антибактеріальними засобами
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама