Цитохром-С інструкція по застосуванню

Цитохром-С фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цитохром-С розчин д/ін. 0,25 % по 4 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5271/01/01 від 05.01.2017. Наказ № 7 від 05.01.2017
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: цитохром-С;1 мл розчину містить цитохрому-С 2,5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Виробник:

ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».

Фармакотерапевтична група:

Антиаритмічні препарати IВ класу.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Препарат належить до групи антигіпоксичних засобів і є ферментом, який бере участь у процесах тканинного дихання. Залізо, яке міститься у простетичній групі Цитохрому-С, здатне оборотно переходити з окисненої у відновлену форму. Введення препарату збільшує його вміст у тканинах, нормалізує та прискорює окисно-відновні реакції, утилізацію кисню та зменшує гіпоксію. Цитохром-С має цитопротекторні, антигіпоксичні та антиоксидантні властивості.Фармакокінетика. Не досліджувалась.

Показання до застосування:

У складі комплексної терапії як засіб, що поліпшує тканинне дихання при таких станах:хронічна ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда;повторна фібриляція або тахікардія шлуночків;перед і після оперативного втручання з приводу уроджених та набутих вад серця (з метою попередження шоку);асфіксія новонароджених;період ремісії бронхіальної астми, астматичні стани;вірусний гепатит, ускладнений печінковою комою;стареча дегенерація сітківки;отруєння снодійними препаратами, окисом вуглецю.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.Застосування у період вагітності або годування груддю.Перед застосуванням препарату слід зважити співвідношення ризик/користь для цієї групи пацієнтів.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами.Не вивчена. У випадках, якщо під час лікування препаратом Цитохром-С спостерігається запаморочення, слід утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами.

Спосіб застосування та дози:

Залежно від патології та тяжкості стану препарат можна вводити внутрішньовенно струминно, внутрішньовенно краплинно та внутрішньом’язово.При захворюваннях серця препарат вводити у 200 мл 0,9 % розчину натрію хлориду для інфузій або 5 % розчину глюкози внутрішньовенно краплинно (30-40 крапель за 1 хвилину) протягом 6-8 годин. За добу дорослим вводити 12-32 мл препарату.У післяопераційному періоді (операції з приводу уроджених та набутих вад серця) вводити внутрішньовенно струминно 2 рази на добу по 4 мл (10 мг) на ін’єкцію. При тяжкому стані (травма, шок, печінкова кома, отруєння снодійними препаратами та окисом вуглецю) призначати внутрішньовенно струминно дорослим у дозі 20-40 мл (50-100 мг). При асфіксії новонароджених препарат вводити у пупкову вену протягом перших 2 хвилини після народження у дозі 4 мл (10 мг).При бронхіальній астмі Цитохром-С призначати внутрішньом’язово 2 рази на добу по 2-4 мл (5-10 мг) на ін’єкцію. Курс лікування – 14-25 днів.В інших випадках препарат вводити повільно внутрішньовенно струминно або внутрішньом’язово дорослим у дозі 4-8 мл 1-2 рази на добу. Курс лікування – 10-14 днів.Діти. Препарат можна застосовувати дітям від народження за показаннями.

Передозування:

Можливі прояви гіперчутливості, які потребують відміни препарату та призначення симптоматичної терапії.

Побічні дії:

Загальні розлади та реакції у місці введення: озноб з підвищенням температури (при швидкому внутрішньовенному введенні розчину Цитохрому-С), акроціаноз, ціаноз, дискомфорт у грудях, загальна слабкість, відчуття жару, набряк, осиплість голосу; реакції у місці введення, у т.ч. свербіж, набряк.З боку серця: тахікардія.З боку судин: артеріальна гіпотензія.З боку імунної системи: алергічні реакції, у тому числі анафілактичні реакції.З боку шкіри та підшкірних тканин: гіперемія, еритема, свербіж, кропив’янка, висипи, у т.ч. зливні, ангіоневротичний набряк, у т.ч. набряк обличчя.З боку дихальної системи, органів грудної клітини та середостіння: бронхоспазм, утруднення дихання.З боку нервової системи: сонливість, запаморочення, головний біль.З боку шлунково-кишкового тракту: здуття живота, блювання, нудота, біль в епігастрії та внизу живота.

Лікарська взаємодія:

Препарат зменшує токсичність серцевих глікозидів, посилює їхню позитивну інотропну дію.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 2 °С до 8 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 4 мл в ампулі; по 5 або по 10 ампул у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Несумісність

Препарат не слід змішувати в одному шприці з іншими лікарськими засобами.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цитохром-С
Виробник:ПАТ «ФАРМСТАНДАРТ-БІОЛІК».
Форма випуску:

По 4 мл в ампулі; по 5 або по 10 ампул у пачці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/5271/01/01 від 05.01.2017. Наказ № 7 від 05.01.2017
Міжнародне непатентоване найменування:Cytochrom C
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: цитохром-С;1 мл розчину містить цитохрому-С 2,5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Антиаритмічні препарати IВ класу.
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтолог розповів, як часто можна їсти смажену картоплю
Картопля має високий глікемічний індекс (ГІ). Це о...
Вчені розкрили секрет довголіття японських мудреців
Філософія ікіґай, яка прийшла з Японії, наголошує ...
Реклама