Цитрафліт інструкція по застосуванню

Цитрафліт фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Цитрафліт порошок д/ор. р-ну по 15,08 г у пак.-саше №2
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13820/01/01 від 22.08.2014. Наказ № 594 від 22.08.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 пакет-саше містить натрію пікосульфату 0,01 г, магнію оксиду легкого 3,50 г, кислоти лимонної безводної 10,97 г;допоміжні речовини: калію гідрокарбонат, сахарин натрію, ароматизатор лимонний.

Основні фізико-хімічні властивості:

білий порошок. Розчин 15,08 г препарату в 150 мл води виявляє помутніння.

Виробник:

Касен Рекордаті С.Л., Іспанія

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби. Натрію пікосульфат, комбінації.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Діючими речовинами ЦитраФліту є натрію пікосульфат, стимулюючий проносний засіб, що діє локально у товстій кишці, та магнію оксид, що діє як осмотичний проносний засіб шляхом затримання рідини у товстій кишці. Дія полягає у потужному ефекті вимивання, поєднаному зі стимуляцією перистальтики для очищення кишечнику перед радіографією, колоноскопією та операцією. Цей препарат не призначений для застосування як звичайний проносний засіб.Фармакокінетика. Активні речовини діють локально у товстій кишці, і жодна не всмоктується у помітних кількостях.У пацієнтів із суттєво ослабленою функцією нирок може спостерігатися накопичення магнію в плазмі.

Показання до застосування:

Для очищення кишечнику перед проведенням рентгенівських досліджень, ендоскопії або перед хірургічним втручанням.

Протипоказання:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату, застійна серцева недостатність, порушення випорожнення шлунка, шлунково-кишкові виразки, токсичний коліт, токсичний мегаколон, кишкова непрохідність, нудота і блювання, гострі абдомінальні патології, що вимагають хірургічного втручання, такі як гострий апендицит, а також діагностована або підозрювана шлунково-кишкова непрохідність або перфорація, тяжка дегідратація, рабдоміоліз, гіпермагніємія, активний запальний процес у кишечнику.У пацієнтів із виражено послабленою функцією нирок може спостерігатися накопичення магнію у плазмі. У таких випадках слід застосовувати інший препарат.

Особливості застосування:

Очищення кишечнику слід проводити тільки тоді, коли є чіткі передопераційні показання, оскільки клінічно релевантна користь очищення кишечнику перед плановим колоректальним хірургічним втручанням не може бути доведена. Співвідношення між ризиком та користю потребує ретельної оцінки залежно від впровадженої процедури. З особливою обережністю слід застосовувати препарат після нещодавно проведених хірургічних процедур на шлунково-кишковому тракті, а також пацієнтам з порушенням функції нирок, серцевими захворюваннями або запальними захворюваннями кишечнику в анамнезі.Препарат з обережністю слід призначати пацієнтам, які застосовують препарати, що можуть впливати на водний і/або електролітний баланс, наприклад діуретики, кортикостероїди, літій.Оскільки препарат ЦитраФліт може змінювати абсорбцію препаратів, призначених для регулярного перорального застосування, його слід застосовувати з обережністю пацієнтам, які приймають такі препарати. Так, були отримані окремі повідомлення про напади судом у пацієнтів, які приймають протиепілептичні препарати, що раніше давали змогу успішно контролювати перебіг епілепсії.Недостатнє пероральне вживання води й електролітів може призвести до клінічно значущого їхнього дефіциту, особливо в ослаблених пацієнтів. Тому хворі літнього віку й ослаблені пацієнти, а також особи з ризиком розвитку гіпокаліємії повинні перебувати під медичним наглядом. Пацієнтам з ознаками гіпонатріємії може бути потрібним проведення швидких коригувальних заходів для відновлення балансу рідини й електролітів. Слід вживати достатню кількість рідини.Період очищення кишечнику не повинен перевищувати 24 години, оскільки триваліша процедура може підвищувати ризик порушення водного або електролітного балансу.Кожне саше з препаратом містить 5 ммоль (або 195 мг) калію. Дану інформацію потрібно враховувати при призначенні препарату пацієнтам з порушенням функції нирок або пацієнтам, які перебувають на дієті з обмеженим вживанням калію.Препарат не призначений для застосування як звичайний проносний засіб.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Клінічний досвід застосування препарату ЦитраФліт у період вагітності відсутній. З метою безпеки не слід застосовувати даний препарат під час вагітності, оскільки пікосульфат натрію чинить послаблюючу дію, що стимулює перистальтику.Клінічний досвід застосування препарату ЦитраФліт у період лактації відсутній. Однак, враховуючи фармакокінетичні властивості препарату, можливе застосування ЦитраФліту жінкам, які годують груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

На період застосування препарату слід утримуватися від занять, що потребують швидкості психомоторних реакцій, враховуючи можливість судом або сплутаності свідомості.

Діти:

Препарат не застосовують дітям.

Спосіб застосування та дози:

За день до госпіталізації рекомендується перейти на низькошлакову дієту. Щоб уникнути дегідратації під час застосування препарату ЦитраФліт, рекомендується випивати достатню кількість води (приблизно 250 мл) або іншої прозорої рідини. Препарат застосовують внутрішньо. Вказівки щодо відновлення порошку.Вміст одного саше розчиняють у воді (приблизно у 150 мл). Розчин, що утворюється, виявляє помутніння. Розмішують протягом 2-3 хвилин та випивають розчин. Якщо він стає гарячим, чекають, поки він охолоне достатньо, щоб випити.Дорослі (включаючи пацієнтів літнього віку) віком від 18 років.Якщо дослідження/операція призначена на другу половину наступного дня, рекомендовано застосовувати режим роздільного прийому.Режим роздільного прийому (ввечері напередодні та в день проведення процедури)Перше саше приймають ввечері у попередній перед процедурою день, друге – зранку в день процедури.У попередній перед процедурою день – 1 саше: вміст одного саше розчиняють у воді, як описано вище, і приймають ввечері, орієнтовно між 17.00 та 21.00, у попередній перед проведенням процедури день, після чого випивають не менше 5 склянок прозорої рідини вмістом 250 мл. У день процедури – 1 саше: вміст другого саше приймають зранку (за 5-9 годин до проведення процедури), після чого випивають не менше 3 склянок прозорої рідини вмістом 250 мл. Прозору рідину можна випивати не пізніше ніж за годину до процедури.АбоРежим прийому напередодні (лише ввечері напередодні проведення процедури)Перше саше приймають у другій половині дня або на початку вечора та друге саше приблизно через 6 годин на ніч.У попередній перед процедурою день – 2 саше: перше саше приймають у другій половині дня або на початку вечора (орієнтовно – 16.00 – 18.00), після чого випивають не менше 5 склянок прозорої рідини вмістом 250 мл; друге саше приймають пізно ввечері (22.00 – 24.00), після чого випивають не менше 3 склянок прозорої рідини вмістом 250 мл. Прозору рідину можна випити не пізніше ніж за годину до процедури.

Передозування:

Передозування може призвести до профузної діареї. Лікування передозування полягає в проведенні загального підтримуючого лікування і забезпеченні достатнього вживання рідини.

Побічні дії:

Найбільш поширені побічні явища, про які повідомлялося під час проведення клінічних досліджень із застосуванням комбінації натрію пікосульфату та магнію оксиду, стосувалися прямого впливу на кишечник (біль у животі та нудота) і наслідків діареї та зневоднення (порушення сну, сухість у роті, спрага, головний біль та втома).Побічні ефекти наведено нижче за класами систем органів та згідно з термінами MedDRA з використанням такого визначення частоти: дуже часті (≥ 1/10), часті (≥ 1/100, < 1/10), нечасті (≥ 1/1000, < 1/100). Розрахунки частоти грунтуються на даних, отриманих в результаті аналізу клінічних результатів. Частота побічних ефектів, про які не повідомлялося у ході цих клінічних досліджень, представлена як частота невідома.Порушення з боку імунної системи:частота невідома: анафілактоїдна реакція, гіперчутливість. Порушення харчування та обміну речовин:нечасті: гіпокаліємія; частота невідома: гіпонатріємія. Психічні розлади:часті: порушення сну.Порушення з боку нервової системи:часті: головний біль; нечасті: запаморочення; частота невідома: епілепсія, великий епілептичний напад, судоми, стан сплутаної свідомості.Порушення з боку судинної системи:нечасті: ортостатична гіпотензія.Порушення з боку травної системи:дуже часті: біль у животі; часті: сухість у роті, нудота, здуття живота, анальний дискомфорт, прокталгія; нечасті: блювання, нетримання калу; частота невідома: діарея*, метеоризм (* діарея – це основна клінічна дія ЦитраФліту).Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин:частота невідома: висипання (включаючи еритематозні та макуло-папульозні висипання), кропив’янка, свербіж, пурпура.Системні порушення та ускладнення у місці введення:часті: спрага, втома; частота невідома: біль.Повідомлялося про гіпонатріємію з або без судом. У пацієнтів з епілепсією були повідомлення про судоми/великий епілептичний напад без гіпонатріємії.

Лікарська взаємодія:

Оскільки препарат ЦитраФліт є проносним засобом, він збільшує швидкість шлунково-кишкового транзиту. Отже, прийом препарату може змінювати абсорбцію інших пероральних лікарських препаратів (наприклад протиепілептичних і протидіабетичних засобів, контрацептивів і антибіотиків).Антибіотики тетрациклінового та фторхінолонового ряду, залізо, дигоксин, хлорпромазин, пеніциламін слід призначати не пізніше ніж за 2 години до або через 6 годин після введення ЦитраФліту, щоб запобігти хелатуванню з магнієм. Ефективність препарату ЦитраФліт знижується при одночасному прийомі з проносними засобами, що збільшують об’єм вмісту кишечнику.З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам, які вже приймають препарати, що можуть спричинити гіпокаліємію (такі як діуретики або кортикостероїди, а також препарати, прийом яких пов'язаний з особливим ризиком розвитку гіпокаліємії, наприклад серцеві глікозиди). З обережністю також слід призначати ЦитраФліт пацієнтам, які приймають нестероїдні протизапальні засоби або препарати, що індукують синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону, наприклад трициклічні антидепресанти, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, антипсихотичні препарати й карбамазепін, оскільки вони можуть підвищувати ризик утримання води й/або порушення балансу електролітів.

Термін придатності:

30 місяців.Використати відразу після відновлення.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 15,08 г порошку в пакеті-саше; по 2 пакети або 50 пакетів (упаковка для лікувальних закладів) у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження

Аутовіа де Логроньо, км. 13,300, Утебо, Сарагоса, 50180, Іспанія/Autovia de Logrono, km. 13,300, Utebo, Zaragoza, 50180, Spain.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A06AB58:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Цитрафліт
Виробник:Касен Рекордаті С.Л., Іспанія
Форма випуску:

По 15,08 г порошку в пакеті-саше; по 2 пакети або 50 пакетів (упаковка для лікувальних закладів) у картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/13820/01/01 від 22.08.2014. Наказ № 594 від 22.08.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Sodium picosulfate, combinations
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 пакет-саше містить натрію пікосульфату 0,01 г, магнію оксиду легкого 3,50 г, кислоти лимонної безводної 10,97 г;допоміжні речовини: калію гідрокарбонат, сахарин натрію, ароматизатор лимонний.

Фармакотерапевтична група:Проносні засоби. Натрію пікосульфат, комбінації.
Код АТС:A06AB58 - Натрію пікосульфат у комбінації з іншими препаратами
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Усього 4000 кроків на день знижують ризик розвитку інфарктів та інсультів на 17%: експерти
Прогулянки корисні як фізичного, так психічного зд...
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Реклама