Доксазозин-Ратіофарм інструкція по застосуванню

Доксазозин-Ратіофарм фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Доксазозин-Ратіофарм таблетки по 2 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4621/01/01 від 11.05.2011. Наказ № 267 від 11.05.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: доксазозин;1 таблетка містить 2 мг доксазозину у вигляді доксазозину мезилату;допоміжні речовини:

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, видовженої форми, непокриті оболонкою майже без запаху таблетки, з рискою для розлому та відтиском “D2”з одного боку.

Виробник:

Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Антиадренергічні засоби з периферичним механізмом дії. Блокатори альфа-адренорецепторів. Празозин.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Доксазозин є селективним конкурентним блокатором постсинаптичних α1-адренорецепторів. За рахунок зниження тонусу гладких м’язів судин доксазозин зменшує загальний периферичний судинний опір, що призводить до зниження артеріального тиску. При прийомі препарату 1 раз на добу стійкий гіпотензивний ефект зберігається протягом 24 годин. Максимальне зниження артеріального тиску спостерігається протягом 2-6 годин після прийому одноразової дози препарату.Під час лікування доксазозином артеріальний тиск у хворих на артеріальну гіпертензію був однаковим як у положенні лежачи на спині, так і у положенні стоячи.При тривалому застосуванні доксазозину у хворих не спостерігалося розвитку толерантності, лише інколи спостерігалося підвищення активності реніну у плазмі крові та тахікардія.При лікуванні доксазозином спостерігалося зниження у плазмі крові рівнів тригліцеридів та загального холестерину. У той же час спостерігалося деяке зростання (на 4-13 %) співвідношення вмісту ліпопротеїдів високої щільності до загального холестерину. Лікування доксазозином призводило до регресії гіпертрофії лівого шлуночка.Фармакокінетика.Після прийому всередину у терапевтичних дозах доксазозин добре всмоктується; концентрація його в крові сягає піку приблизно через 2 години. Виведення з плазми двофазне, з сумарним періодом напіввиведення 22 години, що дозволяє призначати препарат 1 раз на добу. Доксазозин зв’язується з білками плазми на 98,3 %. Доксазозин зазнає активної біотрансформації у печінці. У незміненому вигляді виводиться лише 5 % дози. За даними фармакокінетичних досліджень, у людей літнього віку і у пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетика препарату суттєво не відрізняється від такої у хворих молодшого віку з нормальною функцією нирок.Існують лише обмежені дані щодо застосування препарату хворим з печінковою недостатністю та щодо впливу препаратів, здатних змінювати печінковий метаболізм (наприклад, циметидин). У клінічному дослідженні у 12 пацієнтів, які мали незначну печінкову недостатність, одноразове пероральне застосування доксазозину призвело до підвищення площі під кривою (AUC) на 43 % та зниження допустимого кліренсу на 30 %.

Показання до застосування:

Артеріальна гіпертензія.

Протипоказання:

Відома підвищена чутливість до доксазозину, до інших похідних хіназоліну або до допоміжних речовин препарату.

Особливості застосування:

При застосуванні доксазозину, особливо на початку лікування, найчастіше спостерігаються ортостатичні реакції, запаморочення. З метою запобігання ортостатичним реакціям хворі повинні уникати: різких змін положення тіла, перевищення рекомендованої початкової дози.Хворі, які дотримуються дієти з обмеженим вмістом натрію або приймають діуретини, більш схильні до ортостатичних реакцій.Особливу обережність необхідно проявляти при призначенні препарату Доксазозин-ратіофарм у разі наявності у хворого: набряку легенів, обумовленому аортальним або мітральним стенозом;недостатності правого шлуночка серця, обумовленого емболією легенів або випотом до порожнини перикарда;недостатності лівого шлуночка з низьким тиском наповнення;недостатності серцевого викиду;діабетичної автономної нефропатії (високий ризик постуральної гіпотензії).У хворих з ішемічною хворобою серця занадто швидке або занадто виражене зниження артеріального тиску може призвести до посилення прояву стенокардії.Одночасне застосування доксазозину з інгібіторами ФДЕ-5 (наприклад, силденафіл, тадалафіл, варденафіл) слід здійснювати з обережністю, адже у деяких пацієнтів можуть виникнути симптоми гіпотензії.З особливою обережністю слід призначати цей препарат хворим із порушеннями функції печінки.Під час оперативного втручання з приводу катаракти у пацієнтів, які приймають або приймали блокатори α1-рецепторів, спостерігався інтраопераційний синдром атонічної радужки (IFIS). Оскільки IFIS може спричинити технічні труднощі, під час виконання оперативного втручання необхідно попередити хірурга-офтальмолога про застосування блокаторів α1-рецепторів у даний час або у минулому.Таблетки Доксазозин-ратіофарм містять лактозу. Даний препарат не слід приймати пацієнтам з рідкісним спадковим захворюванням – непереносимістю глюкози, з недостатністю лактази, галактоземією або синдромом порушення всмоктування глюкози/галактози.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Досі досвід застосування доксазозину хворим на артеріальну гіпертензію у період вагітності недостатній. Досліди на тваринах показали про зниження виживання плода при застосуванні препарату у високих дозах, а також про накопичення доксазозину у грудному молоці. Препарат Доксазозин-ратіофарм можна призначати у період вагітності тільки тоді, коли очікуваний результат лікування для матері виправдовує потенційний ризик для плода. Невідомо, чи виділяється доксазозин з грудним молоком людини, тому годування груддю в період лікування препаратом Доксазозин-ратіофарм повинно бути припинено.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

У зв’язку з тим, що доксазозин може спричиняти ортостатичні реакції (запаморочення при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне) на початку лікування або у період підвищення дозування, хворим доцільно утримуватись від усіх потенційно небезпечних видів діяльності, а саме: від керування автотранспортом та іншими засобами та роботи з механізмами. Вживання алкоголю може посилювати небажані реакції.Доксазозин посилює гіпотензивний ефект антигіпертензивних засобів. Антигіпертензивний ефект препарату може потенціюватися при одночасному застосуванні з вазодилататорами та нітратами.Нестероїдні протизапальні засоби можуть знижувати антигіпертензивний ефект доксазозину.Симпатоміметики можуть зменшити антигіпертензивний ефект доксазозину; доксазозин може послабити судинні реакції та зміни тиску у відповідь на введення дофаміну, ефедрину, епінефрину, метарамінолу, метоксаміну та фенілефрину.Відсутні дослідження взаємодій доксазозину з речовинами, що впливають на печінковий метаболізм (наприклад циметидином), проте така взаємодія не виключена.Доксазозин може підвищувати активність реніну у плазмі і виділення з сечею ванілілмигдальної кислоти. Це слід враховувати при інтерпретуванні лабораторних даних.Одночасне застосування доксазозину з інгібіторами ФДЕ-5 (силденафілом, тадалафілом, варденафілом), призначеними для лікування еректильної дисфункції, слід здійснювати з обережністю, оскільки у деяких пацієнтів воно може призвести до симптоматичної гіпотензії.

Діти:

У зв’язку з тим, що дотепер досвід застосування доксазозину дітям відсутній, застосовувати препарат Доксазозин-ратіофарм дітям віком до 18 років не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим приймати препарат Доксазозин-ратіофарм внутрішньо 1 раз на день (вранці або ввечері) незалежно від прийому їжі, не розжовуючи і запиваючи достатньою кількістю води.Дози препарату, залежно від особливостей перебігу хвороби, можна змінювати від 1 мг до 16 мг на добу (максимальна добова доза).Початкова доза становить 1 мг на добу (1/2 таблетки препарату Доксазозин-ратіофарм таблетки по 2 мг). Терапевтична доза титрується поступово, починаючи з 1 мг/добу, з періодом титрації 1-2 тижні залежно від індивідуальної реакції. Через 1-2 тижні лікування препаратом дозу можна збільшувати до 2 мг, потім до 4 мг та до вищої дози – 8 мг. Середня добова доза становить 2-4 мг/добу.Пацієнти літнього віку та пацієнти з нирковою недостатністю.Оскільки у пацієнтів літнього віку та у пацієнтів з нирковою недостатністю фармакокінетика доксазозину не змінюється, таких пацієнтів можна лікувати звичайними дозами.Проте для них слід застосовувати якомога нижчу дозу, і підвищувати дозу слід лише під наглядом лікаря.Пацієнти з печінковою недостатністю.Слід виявляти особливу обережність при застосуванні препарату пацієнтам із печінковою недостатністю.

Передозування:

Симптоми: суттєве зниження артеріального тиску, що іноді супроводжується запамороченням.Лікування: хворому слід терміново надати горизонтальне положення і підняти ноги. При необхідності застосувати плазмозамінники та вазопресорні засоби, дослідити функцію нирок і підтримати її нормальний стан. Діаліз неефективний.

Побічні дії:

Небажані ефекти за частотою виникнення класифікують за такими категоріями:дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100, < 1/10), нечасто (≥ 1/1 000, < 1/100), рідко (≥ 1/10 000, < 1/1 000), дуже рідко (< 1/10 000).Інфекції та інвазіїЧасто: захворювання дихальних шляхів, інфекції сечовивідних шляхів.Порушення з боку кровотворної та лімфатичної систем.Дуже рідко: еритроцитопенія, лейкопенія, тромбоцитопенія.Порушення з боку імунної системи.Нечасто: медикаментозна алергія.Порушення метаболізму.Часто: анорексія.Нечасто: спрага, гіпокаліємія, подагра, порушення смаку, збільшення маси тіла.Рідко: гіпоглікемія, дисгевзія.Порушення з боку психіки.Часто: тривожність, безсоння, нервозність, апатія.Нечасто: нічні кошмари, амнезія, емоційна лабільність, ажитація, депресія.Порушення з боку нервової системи.Дуже часто: запаморочення, головний біль.Часто: постуральне запаморочення, втома, парестезія, сонливість.Нечасто: інсульт, послаблення відчуттів, втрата свідомості, тремор.Порушення з боку органа зору.Часто: порушення акомодації.Нечасто: підвищене сльозовиділення, фотофобія.Дуже рідко: затуманення зору.Невідомо: інтраопераційний синдром атонічної райдужної оболонки.Порушення з боку органа слуху та рівноваги.Часто: порушення орієнтування у просторі.Нечасто: шум у вухах.Порушення з боку серця Часто: посилене серцебиття, тахікардія, біль у грудях.Нечасто: аритмія, стенокардія, інфаркт міокарда.Дуже рідко: брадикардія.Порушення з боку судин.Часто: артеріальна гіпотензія, постуральна гіпотензія.Нечасто: прилливи крові.Рідко: цереброваскулярні розлади.Порушення з боку дихальної системи.Часто: задишка, назальна конгестія, кашель, диспное.Нечасто: носова кровотеча, бронхоспазми, фарингіт.Рідко: набряк гортані.Дуже рідко: бронхоспазм з ускладненнями, риніт.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту.Часто: біль у животі, диспепсія, нудота, діарея.Нечасто: підвищення апетиту, запор, метеоризм, блювання, гастроентерит, сухість у роті.Порушення з боку печінки та жовчовивідних шляхів.Нечасто: підвищення рівня печінкових ферментів. Дуже рідко: гепатит, холестаз, жовтяниця.Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин.Часто: свербіж.Нечасто: висипання на шкірі, алопеція, пурпура.Дуже рідко: кропив’янка.Порушення з боку скелетно-м’язової та сполучної тканин. Часто: біль у спині, міалгія.Нечасто: артралгія, м’язові судоми, м’язова слабкість.Порушення з боку нирок та сечовивідних шляхів.Часто: цистит, нетримання сечі при напруженні.Нечасто: дизурія, часте сечовиділення, гематурія, поліурія, нетримання сечі.Дуже рідко: збільшений діурез, порушення сечовиділення, ніктурія, підвищення АСК та креатиніну.Порушення з боку статевих органів та молочної залози Часто: відстрочення еякуляції.Нечасто: імпотенція.Дуже рідко: гінекомастія, приапізм.Ускладнення загального характеру та реакції у місці введення Часто: астенія, біль за грудниною, грипоподібні симптоми, периферичний набряк, стомлюваність, нездужання.Нечасто: біль, набряк обличчя.Рідко: зниження температури тіла у пацієнтів літнього віку.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері. По 2 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження

Меркле ГмбХ: вул. Людвіга Меркле 3, 89143 Блаубойрен-Вейлер, Німеччина.Меркле ГмбХ: вул. Граф-Арко 3, 89079 Ульм, Німеччина.ратіофарм ГмбХ: вул. Граф-Арко 3, 89079 Ульм, Німеччина.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ C02CA04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Доксазозин-Ратіофарм
Виробник:Меркле ГмбХ для "ратіофарм ГмбХ", Німеччина
Форма випуску:

По 10 таблеток у блістері. По 2 блістери у картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/4621/01/01 від 11.05.2011. Наказ № 267 від 11.05.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Doxazosin
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: доксазозин;1 таблетка містить 2 мг доксазозину у вигляді доксазозину мезилату;допоміжні речовини:

Фармакотерапевтична група:Антиадренергічні засоби з периферичним механізмом дії. Блокатори альфа-адренорецепторів. Празозин.
Код АТС:C02CA04 - Доксазозин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама