Екс-Трант-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Екс-Трант-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Екс-Трант-Здоров'Я капсули по 140 мг №100 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9567/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: естрамустин; 1 капсула містить естрамустину натрію фосфату еквівалентно естрамустину 140 мг;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі капсули № 1, що містять білий порошок.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. естрамустину фосфат – протипухлинний препарат з подвійним механізмом дії. Естрон і естрадіол – продукти метаболізму естрамустину фосфату – мають антигонадотропну активність, зменшуючи концентрації тестостерону тією ж мірою, що й хірургічна кастрація. Естрамустин, цитотоксичний метаболіт, що утворюється при дефосфорилюванні вихідної речовини, зазнає подальшого перетворення в естромустин. Ці два метаболіти чинять антимітотичну дію на пухлинні клітини. Вона залежить від пригнічення утворення мікротрубочок у метафазі і руйнування мікротрубочок в інтерфазі. Ефекти естрамустину на мікротрубочки були показані in vitro в ксенотрансплантатах передміхурової залози людини. Як було продемонстровано, пригнічення полімеризації мікротрубочок під дією естрамустину є наслідком прямої взаємодії з тубуліном. Крім того, виявлено взаємодію естрамустину з мікротубулярними білками. Естрамустин модулює функцію 3-глікопротеїну в резистентних лініях клітин, тим самим посилюючи внутрішньоклітинне накопичення препарату і підвищуючи цитотоксичність одночасно застосовуваних цитотоксичних препаратів. Ця здатність до модуляції може лежати в основі синергізму, який у клітинах пухлин передміхурової залози людини in vitro виявляють естрамустин та інші препарати, такі як паклітаксел, вінбластин, етопозид і доксорубіцин.Фармакокінетика. після прийому внутрішньо всмоктування естрамустину фосфату із травного тракту становить 30 – 60 %. Естрамустину фосфат утворює майже нерозчинні солі з кальцієм та іншими полівалентними іонами металів, що знижує швидкість всмоктування. Естрамустину фосфат – це проліки. Після перорального прийому естрамустину фосфат у незміненому вигляді в плазмі не виявляється. Ступінь зв’язування естрамустину фосфату з білками висока – 99 %. Активні метаболіти – естрамустин та естромустин – також мають високий ступінь зв’язування з білками. Основний метаболіт у плазмі – естромустин. У ході метаболізму естромустину фосфату утворюються також естрадіол та естрон. Концентрації цих метаболітів у плазмі лінійно корелюють з прийнятою дозою. Рівноважні концентрації метаболітів при тривалій терапії не змінюються. Періоди напіввиведення естрамустину та естромустину становлять 10 – 20 годин.Естрамустин та естромустин виводяться з жовчю і калом і не виявляються у сечі. Естрадіол та естрон зазнають подальшого метаболізму і частково виводяться з сечею.Після лікування естрамустину фосфатом естрамустин та естромустин виявлялися у тканині пухлини передміхурової залози. Концентрації естрамустину у тканині пухлини вищі, ніж у плазмі того ж самого хворого. Причиною цього може бути той факт, що естрамустин та естромустин захоплюються тканиною простати шляхом зв’язування з особливим білком, який є в передміхуровій залозі.Фармацевтичні характеристики.

Показання до застосування:

пізні стадії раку простати, особливо гормон-рефрактерні форми раку простати; первинна терапія раку простати, коли є прогностичні фактори стійкості пухлини до гормонотерапії.

Протипоказання:

Гіперчутливість до естрадіолу або іприту та інших компонентів препарату; тяжкі захворювання печінки; серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, тромбоемболія, тромбофлебіти; пептична виразка шлунка, дитячий вік.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

З огляду на токсичність препарату рекомендується дотримуватися таких запобіжних заходів:персонал повинен бути добре навчений техніці розчинення і введення;вагітним забороняється працювати з цим препаратом;персонал, який працює з препаратом, повинен використовувати захисні окуляри, захисний одяг, рукавички та маски одноразового використання;готувати розчин слід у спеціально відведеному для цього місці (бажано під вентиляцією з ламінарним потоком). Робоча поверхня повинна бути захищена абсорбуючим папером на пластиковій основі для одноразового використання;всі предмети, що використовуються для приготування і введення розчину та прибирання, разом з рукавичками повинні бути зібрані у спеціальні пакети для токсичних речовин для подальшого високотемпературного спалювання;розчин, що розлився, слід видалити із застосовуванням буферного розчину з рН 7–8 (наприклад, фосфатний буферний розчин);матеріали, використані для прибирання, знищуються разом із предметами, що використовуються для приготування і введення розчину;у випадках контакту препарату зі шкірою або очима забруднену поверхню слід негайно промити великою кількістю води з милом (шкіру) або лише води (очі); постраждалий повинен перебувати під наглядом.

Особливості застосування:

Екс-Трант-Здоров’я слід з обережністю призначати хворим, в анамнезі яких є тромбофлебіт, тромбоз або тромбоемболічні стани, особливо якщо вони виникали при терапії естрогенами. Обережності слід дотримуватись при лікуванні хворих із патологією судин головного мозку або ішемічною хворобою серця.Відомо, що й естрадіол, і іприт є мутагенами, тому чоловіки, які приймають Екс-Трант-Здоров’я, повинні застосовувати контрацептивні засоби. Толерантність до глюкози: оскільки толерантність до вуглеводів може знижуватися, хворі на діабет, які приймають Екс-Трант-Здоров’я, потребують ретельного контролю.Підвищення артеріального тиску: оскільки може розвинутися артеріальна гіпертензія, необхідний періодичний контроль артеріального тиску. Затримка рідини: у деяких хворих під час терапії Екс-Трантом-Здоров’я відмічалась поява або збільшення периферичних набряків, розвиток застійної серцевої недостатності. Хворі на епілепсію, мігрень або з порушенням функції нирок потребують пильного спостереження, оскільки затримка рідини може вплинути на перебіг їхніх захворювань. Обмін кальцію і фосфору: оскільки Екс-Трант-Здоров’я може вплинути на обмін кальцію і фосфору, його з обережністю слід призначати хворим з порушеннями обміну кісткової тканини, пов’язаними з гіперкальціємією, а також хворим з нирковою недостатністю. Хворі на рак простати з метастазами в кістках мають ризик виникнення гіпокальціємії, тому слід періодично визначати рівень кальцію у крові цих хворих.Естрамустин не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами. У хворих з порушенням функції печінки метаболізм Екс-Транту-Здоров’я може порушуватися, тому таким пацієнтам препарат призначають з обережністю. Необхідні регулярні дослідження функціональних печінкових проб.оскільки препарати, що містять естроген, впливають на певні функції ендокринних органів і печінки, можуть змінюватися відповідні лабораторні показники.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Дані відсутні.

Діти:

Препарат не застосовується в лікуванні дітей.

Спосіб застосування та дози:

Екс-Трант-Здоров’я повинен призначатися лише спеціалістами, які мають досвід застосування протипухлинної терапії. Препарат призначений тільки для чоловіків.діапазон доз: від 7 до 14 мг/кг маси тіла (4 – 8 капсул) на добу, розподілених на 2 або 3 прийоми. Рекомендована початкова доза - 4 – 6 капсул. Капсули слід приймати не раніше як за 1 годину до або через 2 години після їди. Їх потрібно проковтнути, запиваючи склянкою води. Капсули Екс-Транту-Здоров’я не можна приймати з молоком, молочними продуктами та препаратами, що містять кальцій, магній чи алюміній (наприклад антацидами).Якщо через 4 – 6 тижнів лікування не дає ефекту, препарат слід відмінити.

Передозування:

хоча досі випадків передозування не відзначалося, можна очікувати, що воно супроводжуватиметься вираженими явищами відомих побічних реакцій, зокрема шлунково-кишковою симптоматикою. У випадку передозування необхідно промити шлунок і розпочати симптоматичну терапію. Необхідно проводити моніторинг показників системи крові і функції печінки протягом 6 тижнів після передозування Екс-Транту-Здоров’я.

Побічні дії:

найрозповсюдженішими побічними реакціями є гінекомастія, імпотенція, нудота, блювання, затримка рідини і набряки.Найтяжчими побічними реакціями є тромбоемболії, ішемічна хвороба серця і застійна серцева недостатність, ангіоневротичний набряк.Описані такі побічні реакції (за системами органів): З боку серцево-судинної системи: затримка рідини, застійна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця (включаючи інфаркт міокарда), тромбоемболії, артеріальна гіпертензія.З боку травного тракту: нудота і блювання (особливо в перші два тижні лікування), діарея.З боку печінки: порушення функції печінки.З боку системи крові: у поодиноких випадках виникає анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.З боку ендокринної системи: гінекомастія та імпотенція.З боку центральної нервової системи: рідко виникає м’язова слабкість, депресія, головний біль, сплутаність свідомості, летаргія. Інші: описані реакції гіперчутливості, включаючи алергічні, висип та ангіоневротичний набряк (набряк Квінке, набряк горла). У разі виникнення алергічних реакцій застосування Екс-Транту-Здоров’я слід негайно припинити.

Лікарська взаємодія:

є повідомлення, що естрогени посилюють як терапевтичну активність, так і токсичність трициклічних антидепресантів шляхом пригнічення їх метаболізму.Молоко, молочні продукти або препарати, що містять кальцій, магній чи алюміній можуть порушувати всмоктування естрамустину, тому Екс-Трант-Здоров’я, не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами.Механізм цієї взаємодії полягає у формуванні нерозчинних солей естрамустину з полівалентними іонами металів.У деяких випадках було відмічено появу алергічних реакцій (набряк Квінке, набряк горла) при сумісній терапії антихолінестеразними препаратами.Глюкокортикоїди, гепатотоксичні засоби посилюють токсичні ефекти Екс-Транту-Здоров’я.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 капсул у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Екс-Трант-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску: По 100 капсул у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9567/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Estramustine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: естрамустин; 1 капсула містить естрамустину натрію фосфату еквівалентно естрамустину 140 мг;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01XX11 - Естрамустин
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама