Ерлонат інструкція по застосуванню

Ерлонат фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ерлонат таблетки, в/о, по 150 мг №30 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6732/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 150 мг ерлотинібу у вигляді ерлотинібу гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, натрію крохмальгліколят, гідроксипропілцелюлоза, гідроксипропілметилцелюлоза Е-5, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза Е-15, титану діоксид.

Основні фізико-хімічні властивості:

білого кольору круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою.

Виробник:

Натко Фарма Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Ерлотиніб – потужний інгібітор тирозинкінази рецепторів епідермального фактора росту, що відповідає за процес внутрішньоклітинного фосфорилювання епідермального фактора росту, експресія якого спостерігається на поверхні як нормальних, так і пухлинних клітин. Інгібування фосфотирозину рецепторів епідермального фактора гальмує ріст ліній пухлинних клітин і/або призводить до їх загибелі. Фармакокінетика. Добре всмоктується після прийому внутрішньо. Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові (TCmax) – 4 год. Біодоступність – 59%, прийом їжі підвищує біодоступність. Максимальна концентрація в плазмі крові (Cmax) – 1,995 нг/мл. Час для досягнення стійкого стану концентрації ерлотинібу в плазмі крові (TCss) – 7–8 днів. Перед прийомом наступної дози мінімальна концентрація в плазмі крові (Cmіn) – 1,238 нг/мл. Площа під кривою концентрація/час (AUC) у міждозовому інтервалі при досягненні стійкого стану концентрації в плазмі крові (Css) – 1,3 мкг х год./мл. Об’єм розподілу – 232 л (з розподілом у тканину пухлини). У зразках пухлинної тканини (рак легені, рак гортані) на 9 день лікування концентрація ерлотинібу – 1,185 нг/м, що становить 63% від Сmax у плазмі при досягненні Css. Концентрація основних активних метаболітів у тканині пухлини 160 нг/м, що відповідає 113% Cmax у плазмі при досягненні Css. Сmax у пухлинних тканинах – приблизно 73% від концентрації препарату в плазмі, TСmax у тканині – 1 год. Зв’язок з білками (альбумін і альфа-1 кислий глікопротеїн) – 95%. Метаболізується в печінці при участі ферменту CYP3A4 (іn vіtro 80–95%), у меншому ступені CYP1A2 і легеневої ізоформи CYP1A1. Метаболізм відбувається трьома шляхами: О-диметилювання однієї з бічних або обох ланцюгів з наступним окиснюванням до карбонових кислот; окиснювання ацетиленової частини молекули з наступним гідролізом до арилкарбонової кислоти; ароматичне гідроксилювання фенілацетиленової частини молекули. Основні метаболіти (менше 10% концентрації ерлотинібу) утворюються в результаті О-диметилювання однієї з бічних ланцюгів і мають активність, що порівнюється з ерлотинібом; їхня фармакокінетика аналогічна фармакокінетиці ерлотинібу. Кліренс – 4,47 л/год. Період напіввиведення (Т1/2) – 36,2 год. Метаболіти і залишкові кількості ерлотинібу виводяться переважно з каловими масами (більше 90%), незначна кількість (менше 9% однократної дози) – нирками. При підвищенні концентрації загального білірубіну й альфа-1 кислого глікопротеїну спостерігається зниження кліренсу ерлотинібу, підвищення – у курців.

Показання до застосування:

Місцеворозповсюджений або метастатичний недрібноклітинний рак легені після неефективного застосування однієї або більше схем хіміотерапії.

Протипоказання:

Гіперчутливість, вагітність, період лактації. Дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Інтерстиціальні захворювання легень (ІЗЛ), у т.ч. з летальним результатом, рідко діагностувалися у хворих на недрібноклітинний рак легені, які приймали Ерлонат-Здоров’я. Загальна частота випадків ІЗЛ у хворих, включаючи застосування в комбінації з хіміотерапією, – 0,6%. Більшість випадків ІЗЛ була пов’язана з прийомом супутньої або раніше проведеної хіміо-, променевої терапії, паренхіматозним захворюванням легень в анамнезі, метастатичним ураженням легень або інфекцією. При розвитку нових і/або прогресуванні симптомів (задишка, кашель і гарячка) прийом Ерлонату-Здоров’я необхідно припинити до встановлення причини. У випадку розвитку ІЗЛ необхідно відмінити препарат і провести відповідне лікування. При виникненні тяжкої або помірної діареї можливе призначення лопераміду. В деяких випадках може бути потрібно знизити дозу ерлотинібу. При тяжкій або стійкій діареї, нудоті, анорексії або блюванні з дегідратацією Ерлонат-Здоров’я тимчасово відміняють і проводять регідратацію. З обережністю застосовують препарат при печінковій недостатності.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Ерлонат-Здоров’я не можна застосовувати від час вагітності і годування груддю. Під час лікування і як мінімум протягом 2 тижнів після його закінчення слід застосовувати надійні методи контрацепції.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід дотримуватись обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами під час лікування Ерлонатом-Здоров’я.  

Діти:

Ерлонат-Здоров’я не застосовують дітям до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Застосовують внутрішньо. Дорослим та дітям старше 12 років - за 1 год до або через 2 год після прийому їжі, 1 раз на добу. Недрібноклітинний рак легені: 150 мг щодня у складі хіміотерапії. 

Передозування:

Симптоми: діарея, шкірні висипи, підвищення активності печінкових трансаміназ. Лікування: симптоматична терапія.

Побічні дії:

Найчастіше (незалежно від причинного зв’язку з Ерлонатом-Здоров’я): висипи (69–75%) і діарея (48–54%), в основному І і ІІ ступеня тяжкості і не вимагають втручання. Висипи і діарея ІІІ/ІV ступеня тяжкості (9% і 6% відповідно у хворих на недрібноклітинний рак легені і 5% – у хворих на рак підшлункової залози). Середній період часу до виникнення висипів 8–10 днів, до початку діареї – 12–15 днів. Частота розвитку побічних дій при монотерапії і в комбінації з гемцитабіном: дуже часто (більше 10%); часто (більше 1% і менше 10%); іноді (більше 0,001% і менше 1%); рідко (більше 0,0001 і менше 0,001%); дуже рідко (менше 0,0001%), включаючи окремі випадки. З боку травної системи: дуже часто – анорексія, діарея, блювання, стоматит, диспепсія, абдомінальний біль, часто – шлунково-кишкові кровотечі, деякі з яких пов’язані з одночасним прийомом варфарину або нестероїдних протизапальних засобів, порушення функції печінки (у т.ч. аланінамінотрансферази (АЛ), аспартатамінотрансферази (ACT), білірубіну), в основному минущі, легкого або помірного ступеня тяжкості або пов’язані з метастазами в печінку. З боку органів чуття: дуже часто – кон’юнктивіт, сухий кератокон’юнктивіт; часто – кератит (1 випадок розвитку виразки рогівки). З боку дихальної системи: дуже часто – кашель, задишка, часто – носова кровотеча ; іноді – інтерстиціальні захворювання легень (інтерстиціальна пневмонія, облітеруючий бронхіоліт, фіброз легень, гострий респіраторний дистрес-синдром, інфільтрація легень, у т.ч. з летальним результатом). З боку нервової системи: дуже часто – головний біль, невропатія, депресія. З боку шкірних покривів: дуже часто – висипання, алопеція, сухість шкіри, свербіж. Інші: дуже часто – гарячка, підвищена стомлюваність, озноб, тяжкі інфекції (пневмонія, сепсис), у т.ч. з нейтропенією, фіброзне запалення підшкірної клітковини, зниження маси тіла.

Лікарська взаємодія:

Може бути потрібна корекція дози індукторів або інгібіторів ферменту CYP3A4. Інгібітори CYP3A4 (у т.ч. кетоконазол) знижують метаболізм ерлотинібу і підвищують його концентрацію в плазмі: застосування кетоконазолу в дозі 200 мг внутрішньо 2 рази на добу протягом 5 днів підвищує AUC ерлотинібу на 86 % і Сmax на 69 %.Необхідно бути обережними при застосуванні Ерлонату-Здоров’я у поєднанні з інгібіторами CYP3A4. У разі розвитку токсичності, необхідно знизити його дози. Індуктори CYP3A4 (у т.ч. рифампіцин) підвищують метаболізм ерлотинібу і значно знижують його концентрацію в плазмі: застосування рифампіцину в дозі 600 мг внутрішньо 4 рази на добу протягом 7 днів знижує AUC ерлотинібу на 69 % (клінічне значення не встановлене). Відзначено підвищення Міжнародного нормалізованого відношення (МНВ) і розвиток кровотеч, включаючи шлунково-кишкові, деякі з яких були пов’язані з одночасним прийомом варфарину. При одночасному застосуванні варфарину та інших похідних кумарину необхідно регулярно контролювати протромбіновий час або MHВ.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 30 таблеток у пластиковому контейнері, по 1 пластиковому контейнеру у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ерлонат
Виробник:Натко Фарма Лтд, Індія
Форма випуску:По 30 таблеток у пластиковому контейнері, по 1 пластиковому контейнеру у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6732/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Erlotinib
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить 150 мг ерлотинібу у вигляді ерлотинібу гідрохлориду;допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, натрію лаурилсульфат, натрію крохмальгліколят, гідроксипропілцелюлоза, гідроксипропілметилцелюлоза Е-5, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза Е-15, титану діоксид.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01XE03 - Ерлотиніб
Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама