Ескузан лонг інструкція по застосуванню

Ескузан лонг фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
капсули подовженої дії 50 мг, № 30, 60
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/15249/01/01 від 15.08.2016 до 15.08.2021
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 06.08.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 06.08.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: 1 капсула пролонгованої дії містить сухого екстракту з насіння кінського каштану (Horse Chestnut Seeds Extract) (4,5–5,5:1) (екстрагент етанол 50% об./об.) 240- 290 мг, що відповідає вмісту тритерпенових глікозидів в перерахунку на безводний есцин - 50 мг;
  • допоміжні речовини: декстрин, коповідон, тальк, амонію метакрилат сополімер (Тип А), амонію метакрилат сополімер (Тип В), триетилцитрат;
  • оболонка капсули містить: заліза оксид чорний (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171), індигокармін (Е 132), хіноліновий жовтий (Е 104), желатин, вода очищена, додецилсульфат натрію.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули з прозорим корпусом зеленого кольору та з непрозорою кришечкою коричневого кольору, заповнені сферичними гранулами від світло-коричневого до коричневого кольору.

Виробник:

Свісс Кепс ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Грассінгерштрассе 9, 83043 Бад-Айблінг, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Капіляростабілізуючі засоби.

Фармакологічні властивості:

Есцин, основний активний компонент екстракту насіння кінського каштану, чинить антиексудативну та судинозміцнювальну дію.

Фармакодинамiка.

Глікокалікс (мукополісахариди) діє як молекулярне сито в капілярних стінках: великі частинки, такі як протеїни, не можуть проникнути за межі судин. У крові пацієнтів із варикозом вен міститься підвищена кількість лізосомних ферментів, які в результаті ферментативного розпаду пошкоджують мукополісахариди, і, як наслідок, «молекулярне сито» стінок судин стає проникним для великих частинок (протеїнів). Як результат, під дією осмотичного тиску вода виходить із судин у позасудинний простір, що призводить до розвитку набряку. Екстракт з насіння кінського каштану знижує активність лізосомних ензимів у крові. Таким чином відновлюється рівновага між синтезом і розпадом муко- полісахаридів, яка була патологічно зміщена за рахунок лізосомних ферментів. Патологічно збільшена проникність судин внаслідок хронічної венозної недостатності регулюється завдяки зменшенню проникності капілярних стінок. Таким чином створюється фізіологічна рівновага між рівнем фільтрації й абсорбції води, яка при підвищеній фільтрації призводить до утворення набряку внаслідок підвищеної проникності стінок судин для макромолекул. Екстракт насіння кінського каштану знижує фільтрацію, що запобігає розвитку набряку, а при тривалому застосуванні, завдяки покращенню водного балансу, досягається і регресія набряку.

Фармакокінетика.

За даними попередніх досліджень було показано, що до 0,11% препарату Ескузан® лонг, капсули пролонгованої дії по 50 мг, при пероральному застосуванні відтворюється в сечі у вигляді незміненого есцину. Низькі рівні ниркового кліренсу (4,8 мл/хв) показують, що процес виведення есцину при пероральному застосуванні, головним чином, відбувається завдяки біотрансформації зовнішнім шляхом, можливо у крові і печінці. Есцин можна повністю вивести з організму за допомогою гемодіалізу.

Показання до застосування:

Хронічна венозна недостатність:

  • набряки ніг;
  • важкість та біль у ногах, свербіж;
  • судоми литкових м'язів.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до сухого екстракту з насіння кінського каштану та/або до будь-якої складової препарату. Ниркова недостатність.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Якщо відмічається запалення шкіри, тромбофлебіти або підшкірне ущільнення, сильний біль, виразки, несподіваний набряк однієї або обох ніг, серцева або ниркова недостатність, слід негайно повідомити про це лікаря, оскільки це може бути проявом серйозного захворювання.

При одночасному застосуванні з препаратом-антикоагулянтом необхідно проводити постійний моніторинг показників згортання крові.

Слід дотримуватися застосування всіх призначених неінвазивних заходів, таких як: бинтування ніг, носіння підтримувальних панчіх або обливання холодною водою.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У зв'язку з відсутністю достатніх даних не рекомендується застосування препарату у період вагітності та годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застосування препарату не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з механізмами.

Діти:

Препарат не рекомендовано призначати дітям (віком до 18 років) через відсутність даних щодо безпеки.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують внутрішньо по 1 капсулі 2 рази на день (зранку і ввечері) до вживання їжі. Капсули ковтають цілими, запиваючи достатньою кількістю води. У разі виникнення незначних розладів шлунка або кишечнику рекомендується приймати капсули під час їжі.

Тривалість лікування визначає лікар індивідуально залежно від тяжкості захворювання і клінічної ефективності препарату.

Передозування:

При передозуванні сапоніни, що містяться в насінні кінського каштану, можуть спричинювати нудоту; також може спостерігатися блювання та діарея, сонливість, марення, мідріаз, можливий летальний наслідок у результаті дихального паралічу через 24–48 годин.

Лікування: у разі якщо відсутнє блювання і була прийнята велика кількість препарату, рекомендується промивання шлунка (наприклад 0,02% розчином перманганату калію) і прийом активованого вугілля; симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Можуть виникнути небажані ефекти, які перераховано нижче:

З боку травної системи (нечасто): діарея, нудота та блювання, шлунково-кишковий дискомфорт.

З боку нервової системи (нечасто): головний біль, запаморочення.

З боку серцево-судинної систем (дуже рідко): тахікардія, артеріальна гіпертензія.

З боку репродуктивної системи (дуже рідко): метрорагія.

З боку шкіри (реакції підвищеної чутливості) рідко: алергічний дерматит (свербіж, висипання, еритема, екзема). Дуже рідко: алергійні реакції тяжкого ступеня (у деяких випадках із кровотечею).

При застосуванні високих доз препарату можливі нефротоксичні реакції, тромбоз.

Лікарська взаємодія:

Препарат посилює дію антитромботичних засобів. Антибіотики цефалоспоринового ряду підвищують концентрацію вільного есцину у крові та ризик розвитку побічних ефектів.

Слід уникати одночасного застосування препарату з аміноглікозидними антибіотиками у зв'язку з посиленням токсичної дії аміноглікозидів на нирки.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 3, або 9 блістерів у картоній коробці.

По 30 капсул у блістері, по 1, або 3 блістери у картоній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Заявник.

Еспарма ГмбХ/Esparma GmbH.

Місцезнаходження заявника та адреса місця провадження його діяльності.

Білефельдер Штрассе 1, 39171 Зюльцеталь, Німеччина.

Медичне застереження
Дата додавання: 06.08.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ескузан лонг
Виробник:Свісс Кепс ГмбХ
Форма випуску:

По 10 капсул у блістері, по 3, або 9 блістерів у картоній коробці.

По 30 капсул у блістері, по 1, або 3 блістери у картоній коробці.

Реєстраційне посвідчення:№ UA/15249/01/01 від 15.08.2016 до 15.08.2021
Міжнародне непатентоване найменування:Aesculus hіppocastanum
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:
  • діюча речовина: 1 капсула пролонгованої дії містить сухого екстракту з насіння кінського каштану (Horse Chestnut Seeds Extract) (4,5–5,5:1) (екстрагент етанол 50% об./об.) 240- 290 мг, що відповідає вмісту тритерпенових глікозидів в перерахунку на безводний есцин - 50 мг;
  • допоміжні речовини: декстрин, коповідон, тальк, амонію метакрилат сополімер (Тип А), амонію метакрилат сополімер (Тип В), триетилцитрат;
  • оболонка капсули містить: заліза оксид чорний (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172), заліза оксид жовтий (Е 172), титану діоксид (Е 171), індигокармін (Е 132), хіноліновий жовтий (Е 104), желатин, вода очищена, додецилсульфат натрію.
Фармакотерапевтична група:Капіляростабілізуючі засоби.
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Лікар розповів, у яких випадках непритомність є симптомом серцевого захворювання
Непритомність, також відома як синкопе, є короткоч...
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Реклама