Ферроградумет інструкція по застосуванню

Ферроградумет фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ферроградумет таблетки, в/о, з модиф. вивіл. по 325 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2889/01/01 від 17.03.2005. Наказ № 112 від 17.03.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить заліза (ІІ) сульфату безводного 325 мг, що відповідає 105 мг заліза; допоміжні речовини: метилакрилат/метилметакрилату кополімер, лактоза, повідон, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, етилцелюлоза, натрію сахаринат, триетилцитрат, сорбіту моноолеат, олія рицинова, титану діоксид, барвник червоний, барвник жовтий.

Основні фізико-хімічні властивості:

двоопукла, гладка таблетка у формі диска, вкрита оболонкою червоного кольору, з характерним запахом, на одному боці таблетки нанесений торговий знак компанії;

Виробник:

Аббот Лабораторіз С.А., Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які містять залізо

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Дія препарату зумовлюється ефектами заліза, що входить до його складу. Залізо є обов’язковим компонентом гемоглобіну, що входить до складу еритроцитів, які, в свою чергу, беруть участь у транспорті кисню до тканин. Солі заліза використовують для профілактики та/або лікування залізодефіцитних анемій. Форма випуску препарату, таблетки з уповільненим вивільненням заліза, дозволяє мінімізувати ймовірність подразнення шлунка.Фармакокінетика Залізо неповністю всмоктується із шлунково-кишкового тракту: 10% при нормальному стані здоров’я і 20-30% - при дефіциті заліза. Основні місця всмоктування – дванадцятипала кишка, тонка кишка. Залізо (ІІ) всмоктується приблизно втричі швидше, ніж залізо (ІІІ). Більша частина заліза, що вивільняється в результаті розпаду гемоглобіну, зберігається і знову використовується організмом. Всмоктування заліза збільшується при зменшенні його запасів в організмі або при збільшенні утворення еритроцитів і найбільш ефективне при його застосуванні між прийомами їжі. Залізо (ІІ) проходить крізь клітини слизової оболонки шлунково-кишкового тракту прямо у кров і одразу зв’язується з трансферином. Трансферин транспортує залізо у кістковий мозок, де воно включається до гемоглобіну.Період напіврозпаду заліза сульфату становить приблизно 6 год.

Показання до застосування:

Профілактика і лікування залізодефіцитних анемій.

Протипоказання:

Препарат протипоказаний при:підвищеній чутливості до будь-якого компонента препарату;кишковому дивертикулі і кишковій непрохідності;гемохроматозі і гемосидерозі;регулярних гемотрансфузіях;одночасному застосуванні парентеральних форм препаратів заліза.

Особливості застосування:

При анемії необхідно встановити етіологічні причини ії виникнення.Препарат може змінювати колір калу на чорний, що може завадити діагностиці хронічної кровотечі у шлунково-кишковому тракті. Тест на приховану кров у калі часом дає помилкові позитивні результати.Яйця і молоко пригнічують всмоктування заліза. Вживання кофе і чаю під час або через годину після їди може суттєво пригнічувати всмоктування заліза.Пероральні препарати, що містять залізо, не можна приймати протягом 1-2 год після вживання вищезазначених продуктів харчування.Досвід застосування препарату для лікування дітей до 12 років відсутній. Вагітність та годування груддю: препарат можна використовувати вагітним і жінкам, які годують груддю. Вплив на здатність керувати транспортними засобами та механізмами: не встановлений.Не приймати разом з лікарськими засобами, що містять залізо.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішнього застосування. Приймати перед їдою.Для профілактики анемії: дорослим 1 таблетка на добу.Для лікування анемії: дорослим 1 - 2 таблетки на добу.Тривалість курсу залежить від показань і стану пацієнта і може становити 3 - 6 місяців. Таблетки необхідно ковтати цілими, не розжовуючи.

Передозування:

При прийомі згідно з Інструкцією передозування малоймовірне.Гостре передозування заліза може спричинити нудоту і блювання, а в тяжких випадках - колапс і смерть. Летальною дозою елементарного заліза вважається 180-300 мг/кг маси тіла. Однак для деяких пацієнтів доза елементарного заліза 30 мг/кг може бути токсичною. Симптоми гострого отруєння залізом можуть виявитися протягом 10 – 60 хв або через декілька годин. Первинні клінічні симптоми гострого отруєння: біль в епігастральній ділянці, нудота, блювання, діарея із зеленим і в подальшому дьогтьоподібним випорожненням, мелена і блювання з кров’ю, що можуть супроводжуватися сонливістю, блідістю, ціанозом, стомленням, шоком і комою. У зв’язку з можливими токсичними ефектами передозування пацієнту необхідно надати негайну медичну допомогу. Уповільнене вивільнення заліза може затримати його надмірне всмоктування і надати більше часу для проведення контрзаходів.При лікуванні гострого отруєння залізом необхідно швидко заблокувати всмоктування заліза з травного тракту. Беручи до уваги ступінь отруєння, який встановлюється за допомогою вимірювання концентрації іонів заліза у сироватці, необхідно викликати блювання або провести промивання шлунка за допомогою великого зонда. Якщо у пацієнта спостерігалися багаторазові випадки блювання, особливо з кров’ю, не можна застосовувати сироп іпекакуани.Блювоту необхідно перевірити на наявність таблеток Ферроградумета. Якщо достатня кількість таблеток не вилучена, необхідно провести промивання шлунка 0.9 % розчином натрію хлориду і застосувати проносний засіб. Необхідно провести рентгеноскопічне дослідження черевної порожнини для встановлення кількості таблеток, що залишилися. Якщо застосовані методи видалення таблеток не дали бажаних результатів, може знадобитися хірургічне втручання.Найкращим методом оцінки тяжкості стану є встановлення вмісту заліза в сироватці крові і залізоєднальної здатності сироватки (ЗЗЗС) крові. Якщо рівень заліза в сироватці вище, ніж ЗЗЗС, є ймовірність системного отруєння. Може бути необхідним застосування дефероксаміну. Хелатну терапію дефероксаміном необхідно проводити, якщобула прийнята потенційно летальна доза (180-300 мг/кг і більше);концентрації заліза в сироватці вище 400-500 мг/дл;концентрація заліза в сироватці перевищуює ЗЗЗС і/або за наявності у пацієнтів тяжких симптомів інтоксикації залізом: кома, шок.При отруєннях залізом гемодіаліз малоефективний.

Побічні дії:

Рідко можуть виникати порушення з боку шлунково-кишкового тракту (нудота, блювання, почорніння випорожнення, діарея, запор, біль в епігастральній ділянці).При застосуванні уповільненої лікарської форми таблеток малоймовірна шлункова непереносимість заліза. Якщо це трапляється, можна приймати таблетки після іди. Можливі алергічні реакції (свербіж, почервоніння шкіри, анафілаксія).

Лікарська взаємодія:

Тетрацикліни та пеніциламін, антацидні засоби та засоби, що містять хлорамфенікол, пригнічують всмоктування заліза. Залізо також пригнічує всмоктування тетрацикліну. Тетрациклін необхідно приймати за 2 год до або через 3 год після прийому препаратів заліза. Таблетки Ферроградумет не слід приймати протягом 1 год до або 2 год після застосування антацидів. Між прийомом таблеток Ферроградумет і пеніциламінів необхідний проміжок часу не менше 2 год. Одночасне застосування препаратів заліза може впливати на всмоктування деяких хінолонових протиінфекційних засобів (ципрофлоксацину, норфлоксацину, офлоксацину), знижуючи їх концентрації в сироватці і сечі. Тому інтервал між прийомом таблеток Ферроградумет і вищеназваних препаратів має бути не менше 2 год.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у недоступному для дітей, захищеному від світла місці.Термін придатності – 5 років.

Форма випуску / упаковка:

Блістер, що містить 10 таблеток. 3 блістери вкладені в картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: заліза сульфат (ІІ); Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою, з модифікованим вивільненням. АдресаКвінборо Кент МЕ11 5 ЕЛ, Великобританія / Queenborough Kent ME11 5EL United Kingdom.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ B03AD03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ферроградумет
Виробник:Аббот Лабораторіз С.А., Великобританія
Форма випуску: Блістер, що містить 10 таблеток. 3 блістери вкладені в картонну коробку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2889/01/01 від 17.03.2005. Наказ № 112 від 17.03.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Ferrous sulfate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить заліза (ІІ) сульфату безводного 325 мг, що відповідає 105 мг заліза; допоміжні речовини: метилакрилат/метилметакрилату кополімер, лактоза, повідон, магнію стеарат, гідроксипропілметилцелюлоза, етилцелюлоза, натрію сахаринат, триетилцитрат, сорбіту моноолеат, олія рицинова, титану діоксид, барвник червоний, барвник жовтий.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які містять залізо
Код АТС:B03AD03 - Заліза сульфат
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама