Імуно-Тон сироп інструкція по застосуванню

Імуно-Тон сироп фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Імуно-Тон сироп по 100 мл у бан.
Виробник:
Реєстрація:
UA/2179/01/01 від 02.10.2019
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини:

5 мл сиропу містить елеутерокока екстракт рідкий (extractum eleutherococcii fluidum) (екстрагент — етанол 40 % об/об) (1:1) — 0,98 г, ехінацеї пурпурової настойка (echinaceae purpureae tinctura) (екстрагент — етанол 50 % об/об) (1:10) — 0,47 г, звіробою настойка (tinctura hyperici) (екстрагент — етанол 40 % об/об) (1:5) — 0,49 г;

допоміжна речовина: сироп цукровий.

Виробник:

ПAT «Галичфарм»

Місцезнаходження виробника:

Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, / 8.

Фармакотерапевтична група:

Імуностимулятори.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Імуно-тон® виявляє комбіновану адаптогенну та імуностимулюючу дію, яка обумовлена властивостями біологічно активних речовин ехінацеї, елеутерококу та звіробою. Імуно-тон® стимулює імунну систему, виявляє м’який тонізуючий ефект на центральну нервову систему. Імуно-тон® має виражену радіопротекторну, стресопротекторну, антидепресантну, протизапальну, актопротекторну (антиоксидантну та антигіпоксичну) дію.

Імуно-тон® оптимізує енергетичні затрати вуглеводно-фосфорного обміну у тканинах (збільшується синтез вуглеводів, при цьому синтез жирів гальмується і підвищується їх утилізація), збільшує синтез білка. Імуномодулюючий ефект обумовлений стимуляцією переважно клітинного імунітету, збільшенням кількості Т-лімфоцитів, підвищенням фагоцитарної активності лейкоцитів, вивільненням деяких цитокінів.

Показання до застосування:

У складі комплексного лікування:

  • астенічний та імунодефіцитний стан при хронічних рецидивуючих запальних захворюваннях, стан після оперативних втручань та антибіотикотерапії, цитостатичної, імунодепресивної, променевої терапії;
  • великі фізичні та розумові навантаження; фізична та психоемоційна перевтома.
  • підвищення резистентності до екстремальних факторів навколишнього середовища (у тому числі переохолодження), профілактика застудних захворювань та грипу.

Протипоказання:

- Підвищена чутливість до компонентів лікарського засобу, алергія до рослин родини складноцвітих (ромашка, арніка, календула, деревій).

- Прогресуючі системні захворювання (туберкульоз; цукровий діабет; саркоїдоз).

- Захворювання лейкоцитарної системи крові (включаючи лейкоз, агранулоцитоз).

- Аутоімунні захворювання; колагеноз; ревматизм; системний червоний вовчак; розсіяний склероз.

- Гострий період інфекційних і соматичних захворювань; хронічні вірусні захворювання; ВІЛ-інфекції, СНІД; первинний імунодефіцит; гарячкові стани.

- Артеріальна гіпертензія; порушення серцевого ритму; підвищена збудливість; епілепсія; безсоння; інфаркт міокарда; нейроциркуляторна дистонія; онкологічні захворювання.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

У період застосування препарату Імуно-тон® пацієнтам слід уникати тривалого перебування на сонячному світлі, відмовитися від відвідування соляріїв у зв’язку з ризиком розвитку шкірних реакцій, пов’язаних із фотосенсибілізацією.При необхідності хірургічних операцій застосування препарату необхідно відмінити не менш ніж за 5 днів до операції.Препарат містить цукровий сироп, тому хворі на цукровий діабет перед застосуванням препарату повинні проконсультуватися з лікарем.У зв’язку з можливістю розвитку алергічних реакцій Імуно-тон® потрібно з обережністю застосовувати хворим на бронхіальну астму, атопічний дерматит, алергічні риніти, а також хворим з дисфункцією печінки.При застосуванні препарату у другій половині дня можливе безсоння.При застосуванні препарату необхідно контролювати артеріальний тиск.

Особливості застосування:

У період застосування препарату Імуно-тон® пацієнтам слід уникати тривалого перебування на сонячному світлі, відмовитися від відвідування соляріїв у зв’язку з ризиком розвитку шкірних реакцій, пов’язаних із фотосенсибілізацією.

При необхідності хірургічних операцій застосування препарату необхідно відмінити не менш ніж за 5 днів до операції.

Препарат містить цукровий сироп, тому хворі на цукровий діабет перед застосуванням препарату повинні проконсультуватися з лікарем.

У зв’язку з можливістю розвитку алергічних реакцій Імуно-тон® потрібно з обережністю застосовувати хворим на бронхіальну астму, атопічний дерматит, алергічні риніти, а також хворим з дисфункцією печінки.

При застосуванні препарату у другій половині дня можливе безсоння. Тому особам, на яких лікарський засіб діє таким чином, його не слід приймати ввечері.

При застосуванні препарату необхідно контролювати артеріальний тиск.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування лікарського засобу під час вагітності протипоказане. Препарат не призначають у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Слід утримуватись від керування транспортними засобами та діяльності, яка потребує підвищеної уваги та швидкості психомоторних реакцій.

Діти:

Препарат протипоказаний для застосування дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням збовтати.

Дорослим і дітям віком від 12 років призначають по 2—3 чайні ложки (10—15 мл) 2 рази на день (у першій половині дня, після їди). Можливе застосування сиропу з чаєм, молоком та іншими напоями. Тривалість курсу лікування — 7—10 днів.

Для профілактики застудних захворювань та грипу Імуно-тон® призначають по 1 чайній ложці (5 мл) 2 рази на день (у першій половині дня, після їди), протягом 5—7 днів.

Передозування:

Порушення з боку травного тракту, відчуття гіркоти у роті, неприємні відчуття у ділянці печінки, нудота, блювання, порушення сну, безсоння, гіперглікемія, підвищена збудливість, підвищення артеріального тиску, порушення ритму серця, зниження працездатності, гіперглікемія, алергічні шкірні реакції. При значній вираженості вказаних явищ слід промити шлунок, призначити антигістамінні препарати.

Побічні дії:

Зазвичай Імуно-тон® добре переноситься. Ехінацея пурпурова, яка входить до складу лікарського засобу, може спричиняти реакції гіперчутливості у вигляді тяжкого дихання, бронхоспазму з обструкцією, бронхіальної астми, анафілактичного шоку, синдрому Стівенса —Джонсона, ангіоневротичного набряку, запаморочення або зниження кров’яного тиску, нудоти, блювання, діареї, болю в животі. Були окремі повідомлення про зв’язок з автоімунними захворюваннями. При застосуванні препарату можливі:

- з боку травного тракту: диспепсичні явища;

- з боку імунної системи: алергічні реакції (у тому числі шкірний висип, свербіж, набряки, гіперемія, кропив’янка, озноб, шкірні реакції, пов’язані з фотосенсибілізацією);

- з боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, порушення серцевого ритму, тахікардія;

- з боку центральної та периферичної нервової системи: головний біль, порушення сну, безсоння, дратівливість, підвищена нервова збудливість, тривожний стан, зниження працездатності;

- інші: гіперсалівація.

При тривалому застосуванні (понад 8 тижнів) можуть розвиватися явища пригнічення функції імунної системи (лейкопенія), м’язовий спазм, порушення з боку травного тракту.

При виникненні будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату та звернутися до лікаря.

Лікарська взаємодія:

Імуно-тон® знижує снодійні ефекти і пригнічення центральної нервової системи, що спричиняють хлоралгідрат, барбітурати, аміназин, послаблює деякі ефекти адреналіну, саліцилату натрію.

Препарат може потенціювати ефекти алкоголю, психостимулюючих засобів, аналептиків, стимуляторів центральної нервової системи, гіпоглікемічних засобів та гіпотензивних лікарських засобів центральної дії.

Не рекомендується сумісне застосування з імунодепресантами через зниження їхньої ефективності, а також призначення хворим, яким планується трансплантація органів і показане лікування імунодепресантами.

У випадку сумісного застосування з антидепресантами виникає імовірність розвитку побічних ефектів.

Препарат не слід призначати одночасно з інгібіторами протеаз, нуклеозидними інгібіторами зворотної транскриптази, непрямими антикоагулянтами, циклоспорином, пероральними контрацептивними засобами, серцевими глікозидами (дигоксином), гіпохолестеринемічними препаратами, антибіотиками, сульфаніламідами, теофіліном, протисудомними препаратами, інгібіторами зворотного захоплення серотоніну, суматриптаном, кортикостероїдами.

Лікарський засіб не рекомендується застосовувати одночасно з препаратами з гепатотоксичною дією, такими як аміодарон, метотрексат, кетоконазол, стероїдні препарати.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

В оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у банці чи флаконі або по 200 мл у флаконі; по 1 банці або флакону у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ :

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Імуно-Тон сироп
Виробник:ПAT «Галичфарм»
Форма випуску:

По 100 мл у банці чи флаконі або по 200 мл у флаконі; по 1 банці або флакону у пачці.

Реєстраційне посвідчення:UA/2179/01/01 від 02.10.2019
Міжнародне непатентоване найменування:Comb drug
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діючі речовини:

5 мл сиропу містить елеутерокока екстракт рідкий (extractum eleutherococcii fluidum) (екстрагент — етанол 40 % об/об) (1:1) — 0,98 г, ехінацеї пурпурової настойка (echinaceae purpureae tinctura) (екстрагент — етанол 50 % об/об) (1:10) — 0,47 г, звіробою настойка (tinctura hyperici) (екстрагент — етанол 40 % об/об) (1:5) — 0,49 г;

допоміжна речовина: сироп цукровий.

Фармакотерапевтична група:Імуностимулятори.
Заявник:АТ «Галичфарм»
Адреса заявника:Україна, 79024, м. Львів, вул. Опришківська, 6/8
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама