Ізба краплі інструкція по застосуванню

Ізба краплі фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Ізба краплі оч., 30 мкг/мл по 2,5 мл у флак.-крап. №1
Виробник:
Реєстрація:
UA/15579/01/01 від 24.11.2016
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюч а речовин а: травопрост; 1 мл розчину містить 30 мкг травопросту;

допоміжні речовини: поліквад, олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована 40 (НСО-40), кислота борна, маніт (E 421), натрію хлорид, пропіленгліколь, натрію гідроксид та/або кислота хлористоводнева концентрована (для регулювання рН), вода очищена.

Виробник:

Алкон-КуврьоÑ / Alcon-Couvreur

Місцезнаходження виробника:

Рійксвег 14, B-2870 Пуурс, БельгіÑ / Rijksweg 14, B-2870 Puurs, Belgium.

Фармакотерапевтична група:

Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Механізм дії.

Травопрост, аналог F2a простагландину, є його повним високоселективним агоністом, який має високий ступінь спорідненості з FP рецепторами простагландину. Він знижує внутрішньоочний тиск, збільшуючи відтік внутрішньоочної рідини по трабекулярній сітці та увеосклеральним шляхом. Зниження внутрішньоочного тиску у людини починається приблизно через 2 години після застосування препарату, а максимальний ефект досягається через 12 годин. Значне зниження внутрішньоочного тиску при застосуванні одноразової дози може зберігатися протягом більш ніж 24 годин.

Клінічна ефективність та безпека.

Клінічне дослідження із застосуванням препарату Ізба® 1 раз на добу ввечері пацієнтам з відкритокутовою глаукомою або очною гіпертензією, продемонструвало зниження внутрішньоочного тиску (ВОТ), еквівалентним показнику, отриманому при застосуванні очних крапель Травопрост 40 мкг/мл, під час всіх контрольних обстежень пацієнтів протягом лікування та у всіх часових точках (95 % ДІ у межах ± 1,0 мм рт. ст.). Середній показник зниження ВОТ від початкового рівня знаходився у межах від 7,1 мм рт.ст. до 8,2 мм рт.ст., як показано у Таблиці 1. Середній показник зниження ВОТ у процентному вираженні від початкового рівня під час кожного обстеження протягом дослідження та оцінки часових точок знаходився у межах від 28,4 до 30,7 %.

Таблиця 1

Зміна показника ВОТ від початкового рівня (мм рт.ст.) при застосуванні препарату Ізба®

* відсутні дані щодо одного пацієнта у 08:00, тиждень 6;

відсутні дані щодо одного пацієнта у 16:00, місяць 3.

При застосуванні препарату Ізба® спостерігався кращий профіль безпеки у порівнянні з препаратом Травопрост 40 мкг/мл, краплі очні, розчин (бензалконію хлорид або полікватерніум-1 у якості консерванту), який на даний момент розповсюджується на ринку. Найбільш частою побічною реакцією, пов’язаною із застосуванням як препарату Ізба®, так і Травопрост 40 мкг/мл, краплі очні, розчину, була гіперемія. Гіперемія (ока або кон’юнктиви) спостерігалася у 11,8 % пацієнтів (N=442). При застосуванні препарату Ізба® порівняно з 14,5 % пацієнтів, яким застосовували Травопрост 40 мкг/мл у вигляді очних крапель з бензалконію хлоридом як консервант.

Вторинна фармакологія.

Травопрост значно збільшував приплив крові до диску зорового нерва у кролів після 7 днів місцевого застосування в око (1,4 мікрограм 1 раз на добу).

Травопрост 40 мкг/мл, краплі очні, розчин, з консервантом полікватерніум-1 виявляв мінімальний токсичний вплив на поверхню ока в порівнянні з очними краплями, які мають бензалконію хлорид як консервант, на культурах клітин рогівки людини та після місцевого очного застосування у кролів.

Фармакокінетика.

Абсорбція.

Травопрост належить до ефірних проліків. Він абсорбується через рогівку, де ізопропіловий ефір гідролізується до активної вільної кислоти. Дослідження на кролях показали, що пікова концентрація 20 нг/мл вільної кислоти у внутрішньоочній рідині досягається через 1-2 години після місцевого введення препарату Травопрост, 40 мкг/мл, краплі очні. Концентрація лікарського засобу у внутрішньоочній рідині знижується з періодом напіввиведення приблизно 1,5 години.

Розподіл.

Після закапування Травопросту, 40 мкг/мл, в око здоровим добровольцям виявлено низький системний вплив активної вільної кислоти.

Через 10 — 30 хвилин після введення дози спостерігалися пікові концентрації вільної активної кислоти в плазмі крові на рівні 25 пг/мл або менше. Таким чином, рівні речовини в плазмі крові швидко знижуються протягом 1 години після введення до рівня, нижчого за межу кількісного визначення 10 пг/мл. Через низькі концентрації у плазмі крові і швидке виведення після місцевого застосування період напіввиведення вільної активної кислоти у людини не визначався.

Метаболізм.

Метаболізм є основним шляхом виведення як травопросту, так і активної вільної кислоти. Шляхи системного метаболізму паралельні шляхам метаболізму ендогенного простагландину F2a, які характеризуються відновленням подвійного зв’язку 13-14, окисленням 15-гідроксильної групи і b-окиснювальним розщепленням верхнього бічного ланцюга.

Виведення.

Вільна кислота травопросту та його метаболіти головним чином виводяться нирками. Дія препарату Травопрост, 40 мкг/мл, у вигляді очних крапель досліджувалась у пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також у пацієнтів із порушеннями функції нирок (від слабких до серйозних) (кліренс креатиніну нижче 14 мл/хв). Коригувати дозу таким пацієнтам немає необхідності.

Доклінічні дані щодо безпеки.

У дослідженнях офтальмологічної токсичності на мавпах введення травопросту в дозі 0,45 мкг двічі на добу призводило до збільшення очної щілини. Місцеве застосування травопросту в праве око мавп у концентраціях до 0,012 % двічі на добу протягом одного року не призвело до виникнення системної токсичності.

Збільшення очної щілини, яке спостерігалось у мавп, не спостерігалось у кролів, а також у клінічних дослідженнях препаратів на основі травопросту і вважається видоспецифічним. Дослідження токсичного впливу на репродуктивну функцію були проведені на щурах, мишах і кролях під час системного застосування. Результати продемонстрували зв’язок між активністю агоністів FP-рецепторів у матці та ранньою смертністю ембріона, втратою плода після імплантації, токсичною дією на плід. У вагітних самок щурів системне введення травопросту у період органогенезу в дозах, що у 200 разів перевищували терапевтичну дозу, призвело до збільшення числа вад розвитку. В тканинах плода і амніотичній рідині вагітних самок щурів, яким вводили 3Н-травопрост, виявляли низький рівень радіоактивності. Великий ризик викидня з високим відсотком випадків у самок щурів та мишей (180 пг/мл і 30 пг/мл концентрація у плазмі крові, відповідно) при дозах, що у 1,2-6 разів перевищували терапевтичну (до 25 пг/мл), був продемонстрований під час дослідження репродуктивної токсичності та ембріогенезу.

Дані для оцінки потенційного впливу на навколишнє середовище на даний час є обмеженими.

Показання до застосування:

Зниження підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів з очною гіпертензією або відкритокутовою глаукомою.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Зміна кольору очей.

Травопрост може поступово змінювати колір очей за рахунок збільшення числа меланосом (пігментних гранул) у меланоцитах. Перед початком лікування пацієнти повинні бути проінформовані щодо можливої необоротної зміни кольору очей. Лікування одного ока може призвести до необоротної гетерохромії. Віддалені ефекти та наслідки довготривалого впливу на меланоцити на даний час невідомі. Зміна кольору райдужної оболонки відбувається повільно і може бути непомітною протягом місяців або навіть років. Зміна кольору ока, перш за все, була відмічена у пацієнтів зі змішаним кольором райдужної оболонки, тобто блакитно-карим, сіро-карим, жовто-карим і зелено-карим; однак це явище спостерігалося також і у пацієнтів із карими очима. Як правило, коричнева пігментація навколо зіниці концентрично розповсюджується до периферії райдужної оболонки ураженого ока, однак вся райдужна оболонка або її частини можуть набути більш інтенсивного коричневого кольору. Після припинення лікування подальшого збільшення коричневого пігменту в райдужній оболонці не спостерігалося.

Зміни шкіри повік та періорбітальної ділянки.

У контрольованих клінічних дослідженнях повідомлялося про 0,2 % пацієнтів, у яких спостерігалося потемніння шкіри повік та/або періорбітальної ділянки у зв’язку із застосуванням травопросту.

При застосуванні аналогів простагландинів спостерігалися зміни з боку періорбітальної ділянки та шкіри повік, включаючи поглиблення борозни повіки.

Травопрост може поступово змінювати структуру вій ока (очей), в яке застосовується; при проведенні клінічних досліджень такі зміни спостерігалися приблизно у половини пацієнтів та включали в себе збільшення довжини, товщини, пігментації та/або кількості вій. Механізм зміни структури вій та віддалені наслідки цієї дії на даний час невідомі.

Немає досвіду застосування травопросту при запальних захворюваннях ока, при неоваскулярній глаукомі, закритокутовій глаукомі, вузькокутовій або вродженій глаукомі, і є лише обмежений досвід застосування при захворюваннях очей, спричинених порушеннями функцій щитовидної залози, при відкритокутовій глаукомі у пацієнтів з псевдофакією, при пігментній або псевдоексфоліативній глаукомі.

Пацієнти з афакією.

Рекомендується з обережністю призначати травопрост хворим з афакією, псевдофакією та з розривом задньої капсули кришталика або передньокамерними лінзами або для лікування пацієнтів з відомими факторами ризику розвитку цистоїдного макулярного набряку.

Ірит/увеїт.

Травопрост слід з обережністю призначати пацієнтам з відомими факторами ризику розвитку іриту/увеїту.

Контакт зі шкірою.

Слід уникати контакту травопросту зі шкірою, оскільки в дослідженнях на кролях була продемонстрована трансдермальна абсорбція травопросту.

Простагландини та їх аналоги є біологічно активними речовинами, які можуть абсорбуватися через шкіру. Тому вагітні жінки або жінки, які мають намір завагітніти, повинні дотримуватись відповідних застережних заходів, щоб запобігти прямому впливу вмісту флакона. При випадковому потраплянні істотної кількості вмісту флакона необхідно негайно ретельно очистити уражену ділянку.

Контактні лінзи.

Пацієнтів потрібно проінформувати про необхідність знімати контактні лінзи, перш ніж закапувати препарат Ізба®, і про те, що слід зачекати 15 хвилин після закапування та лише тоді одягати контактні лінзи.

Допоміжні речовини.

Ізба® містить пропіленгліколь, який може викликати подразнення шкіри.

Ізба® містить олію рицинову поліетоксильовану, гідрогенізовану 40 (НСО-40), яка може призвести до виникнення шкірних реакцій.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Жінки репродуктивного віку/контрацепція.

Травопрост не слід застосовувати жінкам репродуктивного віку, які не користуються контрацептивними засобами (див. розділ «Доклінічні дані щодо безпеки»).

Вагітність.

Травопрост чинить шкідливу фармакологічну дію на вагітних та/або плід/новонароджену дитину.

Травопрост не слід застосовувати у період вагітності без нагальної потреби.

Період годування груддю.

Невідомо, чи проникає травопрост з очних крапель у грудне молоко. Дослідження на тваринах показали, що травопрост і його метаболіти здатні проникати в грудне молоко, тому застосовувати травопрост в період годування груддю не рекомендується.

Репродуктивна функція.

Немає даних стосовно впливу травопросту на репродуктивну функцію людини. Дослідження на тваринах продемонстрували, що травопрост у дозі, що в 250 раз перевищувала максимальну рекомендовану дозу для офтальмологічного застосування, не чинить шкідливого впливу на репродуктивну функцію.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат Ізба® не має або має незначний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Тимчасове затуманення зору або інші візуальні розлади можуть вплинути на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами. Якщо затуманення зору виникає під час закапування, пацієнту необхідно зачекати, доки зір проясниться, перш ніж керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами.

Діти:

Ефективність та безпека застосування травопросту дітям (віком до 18 років) не встановлені. Дані відсутні.

Спосіб застосування та дози:

Застосування дорослим, включаючи пацієнтів літнього віку .

По 1 краплі травопросту в кон’юнктивальний мішок ураженого ока (очей) 1 раз на добу. Оптимальний ефект досягається при введенні дози ввечері. Рекомендується притиснути носослізний отвір або обережно закрити повіки після закапування. Це знижує системну абсорбцію лікарських засобів, введених в око, що зменшує ймовірність виникнення системних побічних реакцій. Якщо застосовується більше одного офтальмологічного засобу для місцевого застосування, інтервал між їхнім застосуванням повинен становити не менше 5 хвилин.Якщо дозу пропущено, лікування необхідно продовжити з наступної запланованої дози. Доза не повинна перевищувати однієї краплі в уражене око (очі) 1 раз на добу.У разі заміни іншого офтальмологічного протиглаукомного засобу на препарат Ізба® слід припинити застосування іншого засобу і розпочати застосовувати препарат Ізба® з наступного дня.

Застосування при порушеннях функції печінки та нирок.

Травопрост, 30 мкг/мл не досліджувався за участю пацієнтів із порушеннями функції печінки або нирок. Однак травопрост, 40 мкг/мл, було досліджено за участю пацієнтів із порушеннями функції печінки (від слабких до серйозних), а також пацієнтів із порушеннями функції нирок від слабких до серйозних (кліренс креатиніну нижче за 14 мл/хв). Немає необхідності в коригуванні дози таким пацієнтам (див. розділ «Фармакокінетика»). Таким чином, немає потреби у коригуванні дози при більш низькій концентрації діючої речовини.

Спосіб застосування.

Для офтальмологічного застосування.

Пацієнтам, які носять контактні лінзи, слід ознайомитись з розділом «Особливості застосування». Пацієнта слід попередити, що необхідно розірвати верхню захисну упаковку флакона-крапельниці безпосередньо перед першим застосуванням.

Щоб попередити контамінацію кінчика крапельниці та розчину, необхідно бути обережним та не торкатися повік, прилеглих ділянок або інших поверхонь кінчиком флакона-крапельниці.

Передозування:

Місцеве передозування навряд чи призведе до виникнення токсичного ефекту або буде пов’язане з ним. При місцевому передозуванні травопростом його можна вимити з ока (очей) теплою водою. У разі випадкового проковтування препарату проводять симптоматичну та підтримуючу терапію.

Побічні дії:

У клінічних дослідженнях тривалістю 3 місяці (N=442), у яких застосовували препарат Ізба® як монотерапію, найбільш частою побічною реакцією була гіперемія ока або кон’юнктиви, яка спостерігалась приблизно у 12 % пацієнтів.

Нижчезазначені побічні реакції були оцінені як такі, що пов’язані з монотерапією препаратом Ізба® та класифікувались таким чином: дуже часті (≥1/10), часті (≥1/100, <1/10), нечасті (≥1/1000, <1/100), поодинокі (≥1/10000, <1/1000) та рідкісні (<1/10000). У кожній групі, наведеній у таблиці 2, побічні реакції представлені у порядку зменшення ступеня їх тяжкості.

Таблиця 2

Травопрост, 30 мкг/мл, краплі очні, розчин

Класи систем органів

Частота

Побічна реакція

З боку органів зору

Дуже часті

Гіперемія ока

Часті

Сухість ока, свербіж ока, відчуття дискомфорту в оці

Нечасті

Точковий кератит, запалення у передній камері ока, блефарит, біль в оці, світлобоязнь, зниження гостроти зору, затуманення зору, кон’юнктивіт, набряк повік, утворення лусочок по краях повік, виділення з ока, темні кола під очима, ріст вій, потовщення вій

З боку шкіри та підшкірних тканин

Нечасті

Свербіж, висип

Нижчезазначені побічні реакції були оцінені як такі, що пов’язані із застосуванням очних крапель Травопрост, 40 мкг/мл, розчин (з бензалконію хлоридом або поліквадом як консервантом) та класифікувались таким чином: дуже часті (≥1/10), часті (≥1/100, <1/10), нечасті (≥1/1000, <1/100), поодинокі (≥1/10000, <1/1000), рідкісні (<1/10000) та частота невідома (неможливо оцінити з існуючих даних). У кожній групі, наведеній у таблиці 3, побічні реакції представлені у порядку зменшення ступеня їх тяжкості.

Таблиця 3

Травопрост, 40 мкг/мл, краплі очні, розчин

Класи систем органів

Частота

Побічна реакція

Інфекції та інвазії

Нечасті

Простий герпес, герпетичний кератит

З боку імунної системи

Нечасті

Гіперчутливість, підвищена чутливість до лікарського засобу, сезонна алергія

З боку нервової системи

Часті

Головний біль

Нечасті

Дисгевзія, запаморочення, порушення поля зору

З боку органів зору

Дуже часті

Гіперемія ока, гіперпігментація райдужної оболонки

Часті

Точковий кератит, запалення у передній камері ока, біль в оці, світлобоязнь, виділення з ока, відчуття дискомфорту в оці, зниження гостроти зору, затуманення зору, сухість ока, свербіж ока, підвищена сльозотеча, почервоніння повік, набряк повік, ріст вій, знебарвлення вій

Нечасті

Ерозія рогівки, увеїт, кератит, запалення ока, фотопсія, блефарит, набряк кон’юнктиви, виникнення ореолу навколо джерела світла, кон’юнктивіт, фолікулярний кон’юнктивіт, гіпестезія ока, запалення мейбомієвих залоз, ектропіон, пігментація передньої камери ока, мідріаз, катаракта, утворення лусочок по краях повік, астенопія

Частота невідома

Макулярний набряк, зниження тонусу очних яблук

З боку органів слуху та рівноваги

Частота невідома

Вертиго, шум у вухах

З боку серця

Нечасті

Нерегулярність серцевого ритму, прискорене серцебиття, зниження частоти серцевих скорочень

Частота невідома

Брадикардія, тахікардія

З боку судинної системи

Невідомі

Зниження артеріального тиску, підвищення артеріального тиску, гіпотензія, гіпертензія

З боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні порушення

Нечасті

Диспное, астма, респіраторні порушення, біль у глотці, кашель, дисфонія, закладання носа, подразнення горла

Частота невідома

Загострення астми

З боку травної системи

Нечасті

Загострення пептичної виразки, сухість у роті, розлади шлунково-кишкового тракту, запор

З боку шкіри та підшкірних тканин

Часті

Гіперпігментація шкіри (навколо ока), знебарвлення шкіри

Нечасті

Алергічний дерматит, періорбітальний набряк, контактний дерматит, еритема, висип, зміни кольору волосся, порушення структури волосся, гіпертрихоз, мадароз

Частота невідома

Аномальний ріст волосся

З боку скелетно-м’язової системи,

сполучної тканини, кісток

Нечасті

Скелетно-м’язовий біль

Порушення загального характеру та стани, пов’язані з місцем введення

Нечасті

Астенія, нездужання

Результати лабораторних та інструментальних досліджень

Частота невідома

Збільшення специфічного антигену передміхурової залози

Повідомлення про підозрювані побічні реакції.

Важливо надавати повідомлення про підозрювані побічні реакції на зареєстрований лікарській засіб. Це дає змогу продовжувати контролювати співвідношення користь/ризик лікарського засобу. Медичних працівників просять повідомляти про потенційні побічні реакції відповідно до чинного законодавства.

Лікарська взаємодія:

Дослідження щодо взаємодії з іншими лікарськими засобами не проводились.

Термін придатності:

2 роки.

Термін зберігання після першого відкриття флакона — 4 тижні.

Умови зберігання:

Спеціальні умови зберігання препарату не передбачені.

Форма випуску / упаковка:

По 2,5 мл у флаконі-крапельниці. По 1 або 3 флакони-крапельниці в проміжній упаковці, що вкладається в коробку з картону. Не всі види упаковок можуть бути представлені на ринку.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01EE04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Ізба краплі
Виробник:Алкон-КуврьоÑ / Alcon-Couvreur
Форма випуску:

По 2,5 мл у флаконі-крапельниці. По 1 або 3 флакони-крапельниці в проміжній упаковці, що вкладається в коробку з картону. Не всі види упаковок можуть бути представлені на ринку.

Реєстраційне посвідчення:UA/15579/01/01 від 24.11.2016
Міжнародне непатентоване найменування:Travoprost
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діюч а речовин а: травопрост; 1 мл розчину містить 30 мкг травопросту;

допоміжні речовини: поліквад, олія рицинова поліетоксильована, гідрогенізована 40 (НСО-40), кислота борна, маніт (E 421), натрію хлорид, пропіленгліколь, натрію гідроксид та/або кислота хлористоводнева концентрована (для регулювання рН), вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби для застосування в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Аналоги простагландинів
Код АТС:S01EE04 - Травопрост
Заявник:Новартіс Фарма АГ
Адреса заявника:Ліхтштрассе, 35, 4056 Базель, Швейцарія
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама