Канестен Комбі інструкція по застосуванню

Канестен Комбі фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Канестен Комбі комбі-упак.: таб. вагін. по 200 мг №3 у бліс. з аплік. + крем 1 % по 20 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/14006/01/01 від 09.10.2015. Наказ № 661 від 09.10.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: клотримазол; 1 таблетка вагінальна містить 200 мг клотримазолу; 1 г крему 1 % містить 0,01 г клотримазолу;­до­по­м­іжні ­ре­чо­вини: таблетки вагінальні: кальцію лактат, пентагідрат; целюлоза мікрокристалічна; кросповідон; гіпромелоза; кислота молочна; лактоза, моногідрат; магнію стеарат; крохмаль кукурудзяний; кремнію діоксид колоїдний безводний;крем: спирт бензиловий, спирт цетостеариловий, цетилпальмітат, октилдодеканол, полісорбат 60, вода очищена, сорбітанстеарат.Основні фізико-хімічні властивості: таблетки вагінальні: вагінальна таблетка від майже білого до злегка жовтуватого кольору з маркуванням NR з одного боку та BAYER – з іншого;крем:

Виробник:

Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія

Фармакотерапевтична група:

Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Протимікробні та антисептичні

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Механізм антимікотичної дії клотримазолу пов’язаний з пригніченням синтезу ергостеролу, що призводить до структурного та функціонального пошкодження цитоплазматичної мембрани.Клотримазол має широкий спектр антимікотичної активності in vitro та in vivo та діє на дерматофіти, дріжджові та плісняві гриби. При відповідних умовах тестування мінімальні інгібуючі концентрації для цих типів грибів становлять приблизно менше 0,062-8 мкг/мл субстрату.Механізм дії клотримазолу пов’язаний з первинною фунгістатичною або фунгіцидною активністю, залежно від концентрації клотримазолу у місці інфекції.In vitro активність обмежена елементами гриба, що проліферують; спори гриба мають лише незначну чутливість.Лактоза, що входить до складу препарату, збільшує дію клотримазолу, полегшує реколонізацію молочнокислих бактерій у піхві. Нормальний рівень рН піхви (прибл. 4,5) відновлюється, а флора Додерлейна нормалізується. Встановлено, що низький рівень рН і молочна кислота пояснюють ефект проти грамнегативних мікроорганізмів.Додатково до антимікотичної активності клотримазол також діє на грампозитивні мікроорганізми (стрептококи, стафілококи, Gardnerella vaginalis) та грамнегативні мікроорганізми (Bacteroids).In vitro клотримазол пригнічує розмноження Corynebacteria та грампозитивних коків (за винятком Enterococci) у концентрації 0,5-10 мкг/мл субстрату. Первинно резистентні штами чутливих видів грибів зустрічаються рідко. Розвиток вторинної резистентності при лікуванні у чутливих грибів дотепер спостерігався дуже рідко. Доклінічні дослідження, які проводили з участю добровольців із застосуванням одноразової та повторної токсичної дози, не виявили пошкоджувального токсичного, генотоксичного впливу та впливу на репродуктивну функцію. Фармакокінетика.Дослідження фармакокінетики після вагінального застосування показали, що лише незначна кількість клотримазолу (3-10 %) всмоктується. Абсорбований клотримазол швидко метаболізується у печінці до неактивних метаболітів. Тому пік плазмової концентрації клотримазолу після вагінального застосування у дозі 500 мг був менше за 10 нг/мл. Це означає, що виникнення вимірних системних ефектів або побічної дії після інтравагінального застосування клотримазолу є малоймовірним.

Показання до застосування:

Лікування інфекцій у ділянці статевих органів: запалення піхви (вагініт) та статевих губ (вульвіт), спричинених дріжджовими грибами (зазвичай роду Candida), та суперінфекцій, спричинених бактеріями, чутливими до клотримазолу.

Протипоказання:

Підвищена індивідуальна чутливість до клотримазолу або інших компонентів препарату. Не застосовувати крем для лікування нігтів або інфекцій шкіри голови.

Особливості застосування:

Слід уникати контакту з очима. Не ковтати.Пацієнтці рекомендується проконсультуватися з лікарем у таких випадках:при перших проявах хвороби;якщо симптоми зберігаються довше 7 днів; якщо симптоми з’являються знову протягом 2 місяців;якщо висока температура тіла (38 °С або вище), біль у нижній частині живота, біль у спині, гнійні вагінальні виділення з неприємним запахом, нудота, вагінальна кровотеча, яка супроводжується болем у плечі;при виявленій гіперчутливості до будь-яких протигрибкових засобів або похідних імідазолу;у разі наявності венеричних захворювань в анамнезі пацієнтки або її статевого партнера;якщо було більше двох епізодів кандидозного вагініту протягом останніх 6 місяців.Інфекції, що часто повторюються, можуть бути наслідком існування недіагностованих захворювань.Цей лікарський засіб не рекомендується застосовувати без рекомендації лікаря у разі наявності діареї, блювання, дизурії, почервоніння, виразок вульви та вагінальних виразок, а також жінкам у постменопаузальному періоді.Під час застосування цього препарату слід уникати статевих контактів, оскільки інфекція може передатися партнеру. Може знижуватися ефективність та безпека латексних продуктів (таких як презервативи та діафрагми), цей ефект тимчасовий і триває лише під час лікування.Оскільки зазвичай уражується як піхва, так і зовнішні статеві органи (статеві губи та прилеглі ділянки), слід застосовувати комбіноване лікування обох ділянок, включаючи місцеве лікування кремом для зовнішнього застосування.Протягом менструації лікування проводити не слід. Лікування слід закінчити до початку менструації.Не використовувати тампони, інтравагінальні зрошення, сперміциди або інші вагінальні продукти під час застосування цього препарату.Під час лікування препаратом Канестен®­ Комбі, рекомендоване лікування обох партнерів із застосуванням крему. При лікуванні кандидозного баланіту у чоловіків крем наносити тонким шаром на уражені ділянки головки статевого члена та крайньої плоті.Застосування у період вагітності або годування груддю.Клінічних досліджень щодо впливу клотримазолу на фертильність у жінок не проводили, проте дослідження на тваринах не виявили впливу клотримазолу на фертильність. Дослідження на тваринах не виявили прямого або непрямого шкідливого впливу з точки зору репродуктивної токсичності. Кількість досліджень з використанням клотримазолу у період вагітності обмежена, тому рекомендовано уникати використання Канестен® Комбі протягом І триместру вагітності.Протягом вагітності слід застосовувати таблетки вагінальні без застосування аплікатора, з метою уникнення подразнення шийки матки. Під час лікування препаратом Канестен® Комбі слід припинити годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Не впливає.

Спосіб застосування та дози:

1 вагінальну таблетку застосовувати ввечері. Курс лікування становить 3 дні.Таблетки вагінальні слід вводити у піхву якомога глибше, наскільки це можливо, увечері, найзручніше вводити лежачи на спині зі злегка зігнутими ногами.Вагінальні таблетки вводити за допомогою спеціального аплікатора, який додається до упаковки препарату. Клотримазол, таблетки вагінальні повинні зволожуватись у піхві для повного розчинення, в іншому випадку нерозчинені шматочки таблетки вагінальної можуть випадати з піхви. Для попередження цього важливо вставляти лікарський засіб у піхву так глибоко, наскільки це можливо, перед сном. Якщо таблетки вагінальні не розчиняються повністю протягом однієї ночі, слід розглянути можливість застосування крему вагінального.Для лікування кандидозного вульвіту клотримазол крем наносити тонким шаром на уражені ділянки (від зовнішніх статевих органів до анусу) 2-3 рази на день та втирати. Зазвичай тривалість лікування становить 1-2 тижні.У разі потреби курс лікування можна повторити. Діти. Досвід застосування крему Канестен® дітям відсутній, тому препарат Канестен® Комбі рекомендовано застосовувати тільки дорослим.

Передозування:

Жодного ризику гострої інтоксикації немає, оскільки малоймовірно, що передозування можливе після разової вагінальної дози або нанесення на шкіру (застосування на великих ділянках шкіри при умовах, що сприяють підвищеному всмоктуванню), а також після випадкового перорального застосування. Специфічного антидоту не існує.При випадковому пероральному застосуванні рідко може виникнути потреба у проведенні промивання шлунка, якщо доза, яка загрожує життю, була прийнята протягом попередньої години або якщо наявні видимі симптоми передозування (наприклад, запаморочення, нудота або блювання). Промивання шлунка слід проводити лише у випадках, коли є належний захист дихальних шляхів.

Побічні дії:

З боку імунної системи: алергічні реакції, непритомність, гіпотензія, задишка, кропив’янка, нездужання.З боку репродуктивної системи та молочних залоз: лущення шкіри у ділянці статевих органів, свербіж, висип, набряк, еритема, дискомфорт, відчуття печіння, подразнення, тазовий біль, вагінальна кровотеча.З боку шлунково-кишкового тракту: біль у животі.З боку шкіри: почервоніння, пухирі, біль, відчуття жару, відчуття поколювання.При підвищеній чутливості до цетостеарилового спирту можуть виникати алергічні реакції на шкірі або на слизовій оболонці.Локалізовані реакції шкіри схожі на ознаки основного захворювання, що ускладнює визначення симптомів та можливих побічних реакцій.

Лікарська взаємодія:

Одночасне лікування з клотримазолом, що застосовується вагінально, та такролімусом перорально (FK-506; імунодепресант) або сиролімусом може призводити до підвищення рівня такролімусу/сиролімусу у плазмі крові. Таким чином, слід ретельно контролювати стан пацієнта для виявлення симптомів передозування такролімусу або сиролімусу, при необхідності шляхом перевірки їх рівнів у плазмі крові.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

Комбі-упаковка: таблетки вагінальні по 200 мг № 3 у блістері в комплекті з аплікатором, що вміщений у картонну коробку; крем 1 % по 20 г у тубі в картонній коробці, які вміщені у картонну коробку.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

ЗаявникБайєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія/Bayer Consumer Care AG, Switzerland.Місцезнаходження заявникаПетер Меріан-Штрассе 84, 4052 Базель, Швейцарія/Peter Merian-Strasse 84, 4052 Basel, Switzerland.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AC01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Канестен Комбі
Виробник:Байєр Консьюмер Кер АГ, Швейцарія
Форма випуску: Комбі-упаковка: таблетки вагінальні по 200 мг № 3 у блістері в комплекті з аплікатором, що вміщений у картонну коробку; крем 1 % по 20 г у тубі в картонній коробці, які вміщені у картонну коробку.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/14006/01/01 від 09.10.2015. Наказ № 661 від 09.10.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Clotrimazole
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: клотримазол; 1 таблетка вагінальна містить 200 мг клотримазолу; 1 г крему 1 % містить 0,01 г клотримазолу;­до­по­м­іжні ­ре­чо­вини: таблетки вагінальні: кальцію лактат, пентагідрат; целюлоза мікрокристалічна; кросповідон; гіпромелоза; кислота молочна; лактоза, моногідрат; магнію стеарат; крохмаль кукурудзяний; кремнію діоксид колоїдний безводний;крем: спирт бензиловий, спирт цетостеариловий, цетилпальмітат, октилдодеканол, полісорбат 60, вода очищена, сорбітанстеарат.Основні фізико-хімічні властивості: таблетки вагінальні: вагінальна таблетка від майже білого до злегка жовтуватого кольору з маркуванням NR з одного боку та BAYER – з іншого;крем:

Фармакотерапевтична група:Протимікробні та антисептичні засоби, що застосовуються в гінекології. Протимікробні та антисептичні
Код АТС:D01AC01 - Клотримазол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама