Карсил Форте (Silymarin) інструкція із застосування

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: в 1 капсулі міститься сухий екстракт плодів розторопші плямистої, що є еквівалентним 90 мг силімарину.

Решта компонентів представлена лактозою, крохмалем пшеничним, повідоном, целюлозою мікрокристалічною, кросповідоном, полісорбатом, натрію гідрокарбонатом, желатином, титану діоксидом.

Лікарська форма:

капсули

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Софарма, АТ, Болгарія, вул. Ілієнське шосе, 16, Софія, 1220

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.

Фармакологічні властивості:

Основні фармакологічні ефекти Карсил Форте реалізує за рахунок основного активного компонента - силімарину. В експерименті він знижував здатність токсинів проникати в гепатоцити, стабілізував клітинні мембрани гепатоцитів, зменшуючи рівень амінотрансфераз і білірубіну в крові.

Крім цього, Карсил Форте може впливати на процес перекисного окислення ліпідів, який в патологічних умовах веде до структурної перебудови мембран і порушення клітинного метаболізму. Його здатність гальмувати або знижувати інтенсивність вільнорадикального окислення, нейтралізувати вільні радикали пояснює антиоксидантні властивості Карсилу Фотре, які проявляються в підвищенні функціональних можливостей гепатоцитів до детоксикації.

Виявляє стимулюючий вплив на синтез фосфоліпідів в гепатоцитах, які є головним ліпідним компонентом мембран клітин і забезпечують важливі процеси нормальної життєдіяльності клітин, а також потенціює білковий синтез, ніж підсилює відновні процеси в гепатоцитах. Відома антифібротична і незначна гіпохолестеринемічна дія Карсилу Форте, що також веде до обмеження запалення, запобігання розвитку фіброзної тканини і відновленню функції печінки. Завдяки збільшенню синтезу жовчних кислот і зниження тонусу сфінктеру жовчовивідних шляхів виявляє холеретичну і холекінетичну дію.

Показання до застосування:

Показаний при хронічних запальних і дистрофічних захворюваннях печінки, в тому числі токсичної і циротичного генезу.

Протипоказання:

Гіперсенситівность до інгредієнтів препарату, гострі отруєння.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Потребує відповідного догляду використання і обов'язкового контролю у пацієнтів з клінічними ознаками жовтяниці. Для підвищення клінічної ефективності препарату потрібно дотримуватися дієти, яка рекомендована при захворюваннях печінки, а також виключити прийом алкогольвмісних напоїв. Так як ЛЗ має незначний естрагенподібний ефект, його обережно застосовувати у пацієнтів з порушеннями гормонального фону або гормонпродукуючими пухлинами в анамнезі.

За рахунок вмісту незначної кількості лактози і сахарози в складі препарату не рекомендований хворим з непереносимістю цих компонентів.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Внаслідок відсутності переконливих даних про безпеку застосування у цій категорії пацієнток, необхідно тимчасово відмовитися від його прийому.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

В ході вивчення впливу ЛЗ негативної дії виявлено не було.

Спосіб застосування та дози:

Якщо немає інших рекомендацій, приймають по 1 капсулі Карсил Форте 3 рази на день. Як правило, препарат використовується курсом, тривалість якого варіює залежно від ступеня тяжкості стану і в середньому становить від 1 до 3 місяців. Дітям до 12 років препарат призначати не рекомендується.

Передозування:

У літературі даних про випадки передозування Карсилом Форте немає. Якщо випадково прийнята велика доза препарату, потрібно прийняти сорбенти, зробити промивання шлунку. Специфічних заходів не потрібно.

Побічні дії:

В цілому потрібно відзначити хорошу переносимість для препарату. Побічні ефекти рідкісні і представлені алергічними реакціями різного ступеня тяжкості, аж до анафілактичного шоку. Також відзначаються порушення функції органів травлення у вигляді відсутності апетиту, диспепсії, печії, нудоти, діареї. Іноді у хворих у відповідь на прийом препарату спостерігається задишка, вестибулярні порушення, діуретичний ефект.

Лікарська взаємодія:

Одночасний прийом Карсилу Форте з пероральними контрацептивами, іншими естрогенвмісними препаратами, а також тамоксифеном веде до ослаблення клінічної ефективності останніх. Використання Карсилу Форте в поєднанні з діазепамом, алпрозоламом, кетоконазолом, аторвастатином, вінбластином призводить до посилення фармакологічної дії перерахованих препаратів. Аналогічним чином впливає спільний прийом Карсилу Форте з деякими антигістамінними препаратами (фексофенадин), клопідогрелем і варфарином.

Термін придатності:

До 3 років.

Умови зберігання:

При температурі не вище 25 ° С без можливості доступу дітям.

Форма випуску / упаковка:

За 6 капсул в блістері №5.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: 1 капсула містить 163,6-225,0 мг сухого екстракту плодів розторопші плямистої (Silybi mariani fructus extractum siccum) (35-50:1), що еквівалентно 90 мг силімарину, визначеного за силібініном (ВЕРХ);
  • допоміжні речовини: лактози моногідрат, целюлоза мікрокристалічна, крохмаль пшеничний, повідон, полісорбат 80, кремнію діоксид колоїдний безводний, маніт (Е 421), кросповідон, натрію гідрокарбонат, магнію стеарат, тверда желатинова капсула (желатин, титану діоксид (Е 171), заліза оксиди (Е 172)).

Лікарська форма:

капсули

Основні фізико-хімічні властивості:

Циліндричні желатинові капсули світло-коричневого кольору. Вміст капсули: порошкоподібна маса з агломератами, від блідо-жовтого до жовто-коричневого кольору, зі слабким специфічним запахом.

Виробник:

Софарма, АТ, Болгарія

Місцезнаходження виробника:

вул. Ілієнське шосе, 16, Софія, 1220

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують при захворюваннях печінки, ліпотропні речовини. Гепатопротекторні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Силімарин – рослинна активна складова частина лікарського засобу Карсил® Форте, отримана з екстракту плодів рослини розторопші плямистої (Silybum marianum).

Препарат має гепатопротекторну та антитоксичну дію. Карсил® Форте гальмує проникнення токсинів до клітин печінки (показано на отрутах блідої поганки), а також спричиняє фізико-хімічну стабілізацію клітинної мембрани гепатоцитів.

Антиоксидантний ефект Карсил® Форте зумовлений взаємодією силібініну з вільними радикалами у печінці та перетворенням їх на менш токсичні сполуки. Тим самим переривається процес перекисного окиснення ліпідів та не відбувається подальшого руйнування клітинних структур; токсини знешкоджуються фізіологічним шляхом.

Карсил® Форте стимулює біосинтез структурних і функціональних білків та фосфоліпідів (за рахунок специфічної стимуляції РНК-полімерази А) та прискорює регенерацію клітин печінки.

Клінічна дія Карсил® Форте проявляється у покращанні загального стану хворих із захворюваннями печінки, зменшенні суб’єктивних скарг (таких як слабкість, відчуття важкості у правому підребер’ї, втрата апетиту, шкірний свербіж, блювання). Покращуються лабораторні показники: знижується активність трансаміназ, гамма-глутамілтрансферази, лужної фосфатази та рівня білірубіну у плазмі крові. Тривале застосування Карсил® Форте достовірно збільшує відсоток виживаності хворих на цироз печінки.

Фармакокінетика.

Всмоктування. Після перорального застосування силімарин повільно та не повністю всмоктується із травного тракту. Піддається кишково-печінковій циркуляції. Не кумулюється в організмі.

Виведення. Період напіввиведення силімарину становить 6,3 години. Виводиться переважно з жовчю у формі глюкуронідів і сульфатів.

Показання до застосування:

Токсичні ураження печінки: для підтримуючого лікування пацієнтів з хронічними запальними захворюваннями печінки та цирозом печінки.

Протипоказання:

Гіперчутливість до діючої або до будь-якої з допоміжних речовин. Гострі отруєння різної етіології.

Особливості застосування:

Лікування препаратом Карсил® Форте при захворюваннях печінки буде більш ефективним у разі дотримання дієти та відмови від алкоголю.

Через можливий естрогенподібний ефект силімарину його слід застосовувати з обережністю пацієнтам з гормональними порушеннями (ендометріоз, міома матки, карцинома молочної залози, яєчників і матки, карцинома передміхурової залози). У цих випадках необхідна консультація лікаря.

Лікарський засіб містить як допоміжну речовину крохмаль пшеничний. Крохмаль пшеничний може містити глютен, але тільки у незначній кількості, і тому вважається безпечним для пацієнтів з целіакією. Пацієнтам із наявністю алергії на пшеницю (що відрізняється від целіакії) не слід застосовувати цей препарат.

Лікарський засіб містить лактози моногідрат. Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимостю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або глюкозо-галактозною мальабсорбцією не слід приймати препарат. Пацієнтам з непереносимістю деяких цукрів необхідно проконсультуватися з лікарем.

У випадку розвитку ознак жовтяниці (зміна кольору шкіри від світло-жовтого до темно-жовтого, пожовтіння білків очей), необхідно проконсультуватися з лікарем для проведення корекції терапії.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Дані щодо безпеки та ефективності застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю відсутні, тому його не слід призначати у цей період.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Карсил® Форте не впливає на здатність керувати автотранспортом або працювати з іншими механізмами. Пацієнтам з вестибулярними порушеннями необхідно з обережністю застосовувати лікарський засіб при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

Спосіб застосування та дози:

Капсули приймати внутрішньо, запиваючи достатньою кількістю рідини.

Дорослі та діти віком від 12 років

Лікування тяжкого ураження печінки починається з дози 1 капсула 3 рази на добу.

У випадках уражень печінки легкого і середнього ступеня тяжкості слід приймати по 1 капсулі 1-2 рази на добу.

Курс лікування триває не менше 3 місяців.

Передозування:

Немає повідомлень про випадки передозування. При випадковому прийомі високої дози слід викликати блювання, промити шлунок, прийняти активоване вугілля і при необхідності застосовувати симптоматичне лікування, призначене лікарем.

Побічні дії:

Рідко при індивідуальній підвищеній чутливості можна спостерігати нижченаведені побічні реакції.

З боку шлунково-кишкового тракту: діарея внаслідок посиленої функції печінки та жовчного міхура, нудота, диспепсія, блювання, зниження апетиту, метеоризм, печія.

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи шкірні висипання, свербіж, анафілактичний шок.

З боку органів слуху: посилення вже наявних вестибулярних порушень.

З боку дихальної системи: задишка.

З боку сечовидільної системи: посилення діурезу.

З боку шкіри та підшкірної тканини: посилення алопеції.

Побічні дії минущі і зникають після припинення прийому препарату без вживання спеціальних заходів.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні силімарину і пероральних контрацептивних засобів та препаратів, що застосовуються при естрогензамісній терапії, можливе зниження ефективності останніх.

Силімарин може посилити ефекти таких лікарських засобів, як діазепам, алпразолам, лоразепам, кетоконазол, ловастатин, аторвастатин, вінбластин, за рахунок його інгібуючої дії на систему цитохрому Р450.

За рахунок пригнічення системи цитохрому Р450 силімарин посилює дію антиалергічних лікарських засобів (фексофенадин), антикоагулянтів (клопідогрель, варфарин).

Рослинні продукти, що містять силімарин, широко використовуються як гепатопротектори в онкологічній практиці одночасно з цитостатиками. Клінічні дослідження показують незначний ризик можливих фармакокінетичних взаємодій силімарину як інгібітору ізоферменту CYP3A4 і UGT1A1 та цитостатиків, які є субстратами цих ферментів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці. Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 6 капсул у блістері, по 5 блістерів у картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.