Косопт краплі інструкція по застосуваннюРеакції з боку серцево-судинної та дихальної системи інструкція по застосуванню

Косопт крапліРеакції з боку серцево-судинної та дихальної системи фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Косопт краплі оч., р-н по 5 мл у флак. пласт. окуметр плюс®
Виробник:
Реєстрація:
UA/12581/01/01 від 11.01.2018
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: dorzolamide; timolol;

1 мл крапель очних, розчину містить 20 мг дорзоламіду у вигляді 22,26 мг дорзоламіду гідрохлориду і 5 мг тимололу у вигляді 6,83 мг тимололу малеату;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію цитрат, маніт (Е 421), гідроксіетилцелюлоза, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, від безбарвного або майже безбарвного, злегка в’язкий розчин.

Виробник:

1. Лабораторії Мерк Шарп і Доум ШибрÐ / Laboratoires Merck Sharp & Dohme Chibret

Місцезнаходження виробника:

1. Ру де Марса РІОМ, 63963 Клермон Ферран Седекс 9, ФранціÑ /

Route de Marsat RIOM, 63963 Clermont Ferrand Cedex 9, France.

або

2. Нііттихаанкату 20, 33720 Тампере, ФінляндіÑ / Niittyhaankatu 20, 33720 Tampere, Finland.

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Блокатори бета-адренорецепторів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

До складу препарату входять дві діючі речовини: дорзоламіду гідрохлорид та тимололу малеат. Кожен із цих компонентів знижує підвищений внутрішньоочний тиск шляхом зниження секреції внутрішньоочної рідини, але за різним механізмом дії.

Дорзоламіду гідрохлорид є потужним інгібітором карбоангідрази ІІ типу. Інгібування карбоангідрази міліарного тіла призводить до зниження секреції внутрішньоочної рідини за рахунок уповільнення утворення бікарбонатних іонів, що, в свою чергу, призводить до зниження транспорту натрію та рідини.

Тимололу малеат є неселективним блокатором бета-адренергічних рецепторів. Точний механізм дії тимололу, що проявляється у зменшенні внутрішньоочного тиску, до цього часу не відомий. Флуориметричні та тонографічні дослідження свідчать про те, що ефект тимололу зумовлений зменшенням секреції гуморальної рідини. Крім того, тимолол може посилювати відтік вологи.

Поєднана дія двох компонентів призводить до більш вираженого зниження внутрішньоочного тиску, ніж монотерапія цими препаратами.

Після місцевого застосування КОСОПТ знижує внутрішньоочний тиск незалежно від того, чи пов’язане його підвищення з глаукомою. Підвищений внутрішньоочний тиск відіграє значну роль у патогенезі пошкодження зорового нерва та втрати полів зору при глаукомі.

КОСОПТ знижує внутрішньоочний тиск без розвитку характерних для міотичних засобів побічних ефектів, таких як нічна сліпота, спазм акомодації, звуження зіниці.

Фармакокінетика .

Дорзоламіду гідрохлорид. При місцевому застосуванні дорзоламід проникає в системний кровообіг. При тривалому застосуванні дорзоламід накопичується в еритроцитах у результаті зв’язування з карбоангідразою ІІ типу, підтримуючи дуже малі концентрації вільного препарату в плазмі. Внаслідок метаболізму дорзоламід утворює єдиний N-дезетильний метаболіт, який менш виражено блокує карбоангідразу ІІ типу порівняно з його початковою формою: інкубує карбоангідразу І типу менш активний ізоензим. Метаболіт також накопичується в еритроцитах, де зв’язується, головним чином, з карбоангідразою І типу. Приблизно 33% дорзоламіду зв’язується з білками плазми крові. Дорзоламід виводиться із сечею в незміненому стані та у вигляді метаболіту. Після припинення застосування препарату дорзоламід виводиться нелінійно з еритроцитів, характеризується початковим швидким зниженням концентрації та подальшою фазою повільного виведення з періодом напіввиведення приблизно 4 місяці.

Тимололу малеат. Після місцевого очного застосування тимолол абсорбується системно. Системна експозиція тимололу визначалась після місцевого застосування офтальмологічного 0,5% розчину 2 рази на добу. Максимальна концентрація у плазмі крові після застосування ранкової дози становила 0,46 нг/мл, а після застосування вечірньої дози — 0,35 нг/мл.

Показання до застосування:

Показаний для лікування підвищеного внутрішньоочного тиску у пацієнтів із відкритокутовою глаукомою або псевдоексфоліативною глаукомою, коли місцеве застосування лише бета-блокаторів є недостатнім.

Протипоказання:

Препарат КОСОПТ протипоказаний пацієнтам із:

 • реактивними захворюваннями дихальних шляхів, у тому числі бронхіальною астмою або бронхіальною астмою в анамнезі, або тяжким хронічним обструктивним захворюванням легень;
 • синусовою брадикардією, синдромом слабкості синусового вузла, синоатріальним блоком, атріовентрикулярною блокадою II або III ступеня, що не контролюється кардіостимулятором, вираженою серцевою недостатністю, кардіогенним шоком;
 • тяжким порушенням функції нирок (кліренс креатиніну CrCl < 30 мл/хв) або гіперхлоремічним ацидозом;

підвищеною чутливістю до однієї або обох діючих речовин, або до будь-якого з компонентів препарату, а також у період вагітності та годування груддю.

Зазначені вище захворювання базуються на інформації щодо окремих активних компонентах і не є специфічними для комбінації.

Особливості застосування:

Реакції з боку серцево-судинної та дихальної системи

Як і інші офтальмологічні препарати місцевої дії, тимолол абсорбується системно. Оскільки тимолол є бета-блокатором, можливий розвиток побічних реакцій з боку серцево-судинної та дихальної системи, що виникають при системному застосуванні таких препаратів. Частота виникнення системних побічних реакцій після місцевого застосування офтальмологічних препаратів нижча, ніж при системному застосуванні. Щодо зниження системної абсорбції див. розділ «Спосіб застосування та дози».

Порушення з боку серцевої системи

Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями (наприклад, ішемічна хвороба серця, вазоспастична стенокардія/стенокардія Принцметала та серцева недостатність) та артеріальною гіпотензією лікування бета-блокаторами слід серйозно оцінити та розглянути лікування іншими діючими речовинами. Необхідно спостерігати за станом пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями щодо появи ознак погіршення цих захворювань і побічних реакцій.

Через негативний вплив на час проведення імпульсу бета-блокатори слід призначати з обережністю пацієнтам із блокадою серця I ступеня.

Порушення з боку судинної системи

Пацієнтів із тяжким периферичним порушенням/порушеннями кровообігу (тобто тяжкі форми хвороби Рейно або синдрому Рейно) слід лікувати з обережністю.

Порушення з боку дихальної системи

Повідомлялося про розвиток реакцій з боку дихальної системи, у т.ч. летальних внаслідок бронхоспазму, у пацієнтів із астмою після застосування деяких офтальмологічних бета-блокаторів.

КОСОПТ слід застосовувати з обережністю пацієнтам із легким/помірним хронічним обструктивним захворюванням легень і тільки за умови, що очикувана користь перевищує потенційний ризик.

Порушення функції печінки

Не досліджувалося застосування цього лікарського засобу пацієнтам із порушенням функції печінки, і тому його слід із обережністю призначати таким пацієнтам.

Імунологічні реакції та реакції гіперчутливості

Як і інші офтальмологічні препарати місцевої дії, цей лікарський засіб може абсорбуватись системно. Дорзоламід, як і сульфонаміди, містить сульфонамідну групу. Тому побічні реакції, що спостерігаються при системному застосуванні сульфонамідних препаратів, можуть виникати при місцевому застосуванні, включаючи такі тяжкі реакції, як синдром Стівенса — Джонсона та токсичний епідермальний некроліз. При появі ознак серйозних реакцій або реакцій гіперчутливості слід припинити застосування препарату.

При застосуванні цього лікарського засобу спостерігалися місцеві побічні реакції з боку органів зору, подібні реакціям при застосуванні очних крапель із дорзоламіду гідрохлоридом. При виникненні таких реакцій слід розглянути питання про припинення застосування цього лікарського засобу.

При прийомі бета-блокаторів пацієнти з атопією або тяжкою анафілактичною реакцією на численні алергени в анамнезі можуть бути більш чутливими до повторного впливу таких алергенів у разі анафілактичних реакцій і можуть не піддаватися лікуванню звичайною дозою адреналіну.

Супутня терапія

Вплив на внутрішньоочний тиск або відомі впливи системних бета-блокаторів можуть посилюватися при застосуванні тимололу пацієнтами, які вже отримують системний бета-блокатор. Слід ретельно спостерігати за відповіддю на лікування у таких пацієнтів. Використання двох місцевих бета-адреноблокаторів не рекомендується (див. розділ «Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій»).

Використання дорзоламіду та пероральних інгібіторів карбоангідрази не рекомендується.

Припинення лікування

Як і при застосуванні бета-блокаторів системної дії, слід поступово припинити застосування офтальмологічного тимололу при необхідності відміни препарату пацієнтам з ішемічною хворобою серця (ІХС).

Додаткові ефекти бета-блокаторів

Гіпоглікемія/діабет

Бета-блокатори слід застосовувати з обережністю пацієнтам, схильним до спонтанної гіпоглікемії, або пацієнтам з лабільним діабетом, оскільки бета-блокатори можуть маскувати симптоми гіпоглікемії.

Бета-блокатори можуть також маскувати ознаки гіпертиреозу. Раптове припинення застосування бета-блокаторів може призвести до погіршення симптоматики.

Захворювання рогівки

Офтальмологічні бета-блокатори можуть викликати сухість очей. Пацієнтів із захворюваннями рогівки слід лікувати з обережністю.

Анестезія при хірургічному втручанні

Офтальмологічні бета-блокатори можуть блокувати системний вплив бета-агоністів, наприклад, адреналіну. Анестезіолога необхідно повідомити про те, що пацієнт отримує тимолол.

Лікування бета-блокаторами може загострювати симптоматику при міастенії гравіс.

Додаткові ефекти інгібіції карбоангідрази

Лікування пероральними інгібіторами карбоангідрази пов’язують із розвитком уролітіазу в результаті порушень кислотно-основного балансу, особливо у пацієнтів із сечокам’яною хворобою в анамнезі. Хоча порушень кислотно-основного балансу при застосуванні цього лікарського засобу не спостерігалось, рідко повідомлялось про розвиток уролітіазу. Оскільки інгібітор карбоангідрази при місцевому застосуванні абсорбується системно, пацієнти з сечокам’яною хворобою в анамнезі можуть мати вищий ризик розвитку уролітіазу при застосуванні препарату КОСОПТ.

Інші особливості

Лікування пацієнтів із гострою закритокутовою глаукомою вимагає застосування інших терапевтичних засобів додатково до препаратів, що знижують очний тиск. Не досліджувалося застосування цього лікарського засобу пацієнтам із гострою закритокутовою глаукомою.

При використанні дорзоламіду повідомлялося про набряк рогівки та необоротну декомпенсацію рогівки у пацієнтів з уже існуючими хронічними вадами рогівки та/або з внутрішньоочним оперативним втручанням в анамнезі. Існує висока вірогідність виникнення набряку рогівки у пацієнтів із малою кількістю ендотеліальних клітин. Слід вживати запобіжних заходів у разі призначення препарату КОСОПТ таким пацієнтам.

Про відшарування судинної оболонки ока повідомлялось після проведення фільтраційних процедур із призначенням лікування водними супресантами (наприклад, тимолол, ацетазоламід).

Як і при застосуванні інших протиглаукомних препаратів, повідомлялося про зниження чутливості до офтальмологічного тимололу малеату після тривалого лікування у деяких пацієнтів. Проте у клінічних дослідженнях, під час яких 164 пацієнти перебували під лікарським наглядом протягом принаймні трьох років, не спостерігалось суттєвої різниці середнього показника внутрішньоочного тиску після початкової стабілізації тиску.

Використання контактних лінз

Цей лікарський засіб містить консервант — бензалконію хлорид — який може викликати подразнення очей. Слід зняти контактні лінзи перед закапуванням препарату та зачекати як мінімум 15 хвилин перед тим, як знову одягти їх. Відомо, що бензалконію хлорид може знебарвлювати м’які контактні лінзи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

Препарат не застосовують у період вагітності.

Невідомо, чи екскретується дорзоламід у грудне молоко. Тимолол секретується з грудними молоком. Тому на період лікування слід припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Ніякі дослідження впливу препарату на здатність керувати транспортним засобом або працювати з іншими механізмами не проводилися. Можливі побічні реакції, такі як нечіткість зору, можуть негативно вплинути на здатність деяких пацієнтів керувати автотранспортом та працювати з іншими механізмами.

Діти:

Не застосовують.

Спосіб застосування та дози:

Дози

КОСОПТ призначають по 1 краплі в кон’юнктивальний мішок ураженого(-их) ока(очей) двічі на добу.

Якщо одночасно застосовують інший місцевий офтальмологічний препарат, інтервал між закапуванням препарату КОСОПТ та іншого лікарського засобу повинен становити щонайменше 10 хвилин.

Пацієнти повинні вимити руки перед застосуванням препарату та уникати контакту наконечника флакона з поверхнею ока або повіками.

Пацієнтам слід повідомити про те, що очні розчини при неналежному догляді за ними можуть підлягати зараженню звичайними бактеріями, які, як відомо, викликають очні інфекції. Застосування заражених розчинів може призвести до серйозних уражень ока та подальшої втрати зору.

Пацієнтів слід інформувати про правильний та належний догляд за флаконами типу Окуметр Плюс®.

Інструкція щодо використання флакона типу Окуметр Плюс®

 1. Перед першим застосуванням препарату необхідно переконатись, що захисна смужка зовні флакона не пошкоджена. У невідкритих флаконах може бути зазор між флаконом та ковпачком.

Напрямок відкриття ►

Захисна смужка ►

 У невідкритих флаконах може бути зазор між флаконом та ковпачком.

 1. Видалити захисну смужку для того, щоб відкрити ковпачок.

Видалити захисну смужку для того, щоб відкрити ковпачок.

 1. Щоб відкрити флакон, необхідно відкрутити ковпачок, повертаючи його у напрямку вказівних стрілок на верхній поверхні ковпачка. Не слід тягнути за ковпачок безпосередньо вгору, щоб зняти його з флакона оскільки таке знімання ковпачка зашкодить належній роботі дозатора.

Не слід тягнути за ковпачок безпосередньо вгору, щоб зняти його з флакона оскільки таке знімання ковпачка зашкодить належній роботі дозатора.

 1. Нахилити голову назад і відтягнути нижню повіку вниз для появи простору між повікою та оком.

Нахилити голову  назад і відтягнути нижню повіку вниз для появи простору між повікою та оком.

 1. Перевернути флакон, великим або вказівним пальцем злегка натиснути на спеціально позначене на флаконі місце так, щоб одна крапля потрапила в око. НЕ ТОРКАТИСЬ ПОВЕРХНІ ОКА АБО ПОВІК НАКОНЕЧНИКОМ ФЛАКОНА.

Перевернути флакон, великим або вказівним пальцем злегка натиснути на спеціально позначене на флаконі місце так, щоб одна крапля потрапила в око

 1. При наявності носослізної оклюзії або закриванні повік на 2 хвилини знижується системна абсорбція. Це може сприяти зменшенню системних побічних ефектів і збільшення місцевої активності.
 2. Якщо після першого відкривання флакона дозування крапель ускладнюється, необхідно закрутити його (не закручувати надто сильно), потім зняти ковпачок, повертаючи його у протилежному напрямку, як показано стрілками на верхній частині ковпачка.
 3. Повторіть пункти 4 і 5 для обох очей, якщо це приписано лікарем.
 4. Закрити флакон ковпачком, повертаючи його, доки він щільно не закриє флакон. Для підтвердження надійного закриття флакона стрілка з лівого боку ковпачка повинна збігатися зі стрілкою зліва на етикетці флакона. Не закручувати ковпачок надто сильно, оскільки можна пошкодити флакон і ковпачок.
 5. Наконечник дозатора призначений для отримання однієї краплі, тому не слід збільшувати отвір спеціально розробленого наконечника дозатора.

11. Після застосування всіх необхідних доз у флаконі може виявитися залишок препарату. Оскільки флакон містить додаткову кількість препарату лікарського засобу, це гарантує отримання пацієнтам препарату КОСОПТ у повному об’ємі, призначеному лікарем. Не намагайтеся видалити надлишок препарату з флакона.

Інструкція щодо використання пластикового білого напівпрозорого флакона типу 6 з білою кришкою:

1. Вимити руки перед застосуванням препарату.

2. Уникати контакту наконечника флакона з поверхнею ока, повіками або руками.

3. Нахилити голову назад і тримати флакон навпроти очей.

4. Потягнути нижню повіку вниз і подивитись вгору. Тримати і обережно стиснути флакон з боків, дати одній краплі потрапити в простір між нижньою повікою та оком.
5. Натиснути пальцем в кут Вашого ока біля носа або закрити повіки на 2 хвилини. Це допомагає зупинити потрапляння ліків до інших органів.

6. Повторити пункти 3— 5 для іншого ока, якщо це приписано лікарем.

7. Закрити флакон ковпачком.

Передозування:

Немає даних щодо передозування у людей при випадковому або навмисному проковтуванні препарату КОСОПТ.

Симптоми

Є повідомлення про ненавмисне передозування офтальмологічного розчину тимололу малеату, в результаті якого можливий розвиток системних ефектів, зокрема запаморочення, головного білю, задишки, брадикардії, бронхоспазму і зупинки серця, подібних до тих, що спостерігаються при передозуванні бета-адреноблокаторів системного застосування. Найбільш частими очікуваними симптомами при передозуванні дорзоламіду є порушення електролітного балансу, розвиток ацидозу та можливий вплив на центральну нервову систему.

Існують обмежені дані щодо передозування у людей при випадковому або навмисному проковтуванні дорзоламіду гідрохлориду. Повідомлялося про сонливість після перорального прийому. При місцевому застосуванні повідомлялося про нудоту, запаморочення, головний біль, слабкість, незвичні сновидіння та дисфагію (утруднене ковтання).

Лікування

Лікування симптоматичне і підтримуюче. Слід контролювати рівні електролітів у сироватці крові (особливо калію) та показників рН крові. Дослідження показали, що тимолол не виводиться повністю при діалізі.

Побічні дії:

У клінічних дослідженнях препарату КОСОПТ побічні реакції, що спостерігалися, відповідали тим, про які повідомлялося раніше при застосуванні дорзоламіду гідро хлориду та/або тимололу малеату.

Під час клінічних досліджень 1035 пацієнтів отримували лікування препаратом КОСОПТ. Приблизно 2,4% всіх пацієнтів припинили лікування цим лікарським засобом через появу місцевих очних побічних реакцій, приблизно 1,2% всіх пацієнтів припинили лікування через появу місцевих побічних реакцій, ознакою яких була алергія або підвищена чутливість (а саме запалення повік і кон’юнктивіт).

Як і інші офтальмологічні препарати, що застосовуються місцево, тимолол абсорбується в системний кровотік. Це може спричинити небажаний вплив, подібний до такого, що спостерігається при застосуванні системних бета-блокаторів. Частота виникнення системних побічних реакцій на препарат після місцевого офтальмологічного застосування нижча, ніж при системному введенні.

Про нижчезазначені побічні реакції повідомлялося при застосуванні препарату КОСОПТ або одного з його компонентів у ході клінічних досліджень або постмаркетингового спостереження.

Частота: дуже поширені (≥1/10), поширені (від ≥1/100 до <1/10), непоширені (від ≥1/1 000 до <1/100) та рідко поширені (від ≥1/10 000 до <1/1 000).

Порушення з боку імунної системи

КОСОПТ

Рідко поширені

Симптоми системних алергічних реакцій, у тому числі ангіоневротичний набряк, кропив’янка, свербіж, висип, анафілактична реакція

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Симптоми алергічних реакцій, у тому числі ангіоневротичний набряк, кропив’янка, вогнещеві та множинні висипання, анафілактична реакція

Невідомо**

Свербіж

Порушення з боку обміну речовин і харчування

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Невідомо**

Гіпоглікемія

Порушення з боку психіки

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Непоширені

Депресія*

Рідко поширені

Безсоння*, нічні кошмари *, втрата пам’яті

Порушення з боку нервової системи

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Поширені

Головний біль*

Рідко поширені

Запаморочення*, парестезія* (порушення чутливості шкіри)

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Поширені

Головний біль*

Непоширені

Запаморочення*, непритомність*

Рідко поширені

Парестезія*, зростання ознак і симптомівпміастенії гравіс, зниження статевого потягу (лібідо)*, геморагічний інсульт*, церебральна ішемія

Порушення з боку органів зору

КОСОПТ

Дуже поширені

Пекучість і поколювання

Поширені

Кон’юнктивальна ін’єкція, нечіткість зору, ерозія рогівки, свербіж в оці, сльозотеча

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Поширені

Запалення повік*, подразнення повік*

Непоширені

Іридоцикліт*

Рідко поширені

Подразнення очей, включаючи почервоніння*, біль в очах*, лущення повік*, тимчасова міопія (що зникає при припиненні лікування), набряк рогівки*, зниження внутрішньоочного тиску*, відшарування судинної оболонки ока (з подальшою фільтруючою операцією)*

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Поширені

Симптоми подразнення очей, у тому числі блефарит*, кератит*, зниження чутливості рогівки, сухість очей*

Непоширені

порушення зору, включаючи зміни рефракції (у деяких випадках через відміну міотичних засобів)*

Рідко поширені

Птоз, диплопія, відшарування судинної оболонки ока з подальшою фільтруючою операцією* (див. розділ «Особливості застосування»).

Невідомо**

Свербіж, сльозотеча, почервоніння, нечіткість зору, ерозія рогівки

Порушення з боку органів слуху та рівноваги

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Дзвін у вухах*

Порушення з боку серця

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Непоширені

Брадикардія*

Рідко поширені

Біль у грудній клітці*, прискорене серцебиття*, аритмія*, застійна серцева недостатність*, зупинка серця*, блокада серця

Невідомо**

Атріовентрикулярна блокада, серцева недостатність

Порушення з боку судин

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Гіпотензія*, кульгавість, феномен Рейно*, відчуття холоду в кистях і стопах*

Порушення з боку дихальної системи, органів грудної клітки та середостіння

КОСОПТ

Рідко поширені

Синусит

Рідко поширені

задишка, дихальна недостатність, риніт, рідко бронхоспазм

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Носова кровотеча*

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Непоширені

Утруднене дихання (задишка)*

Рідко поширені

Бронхоспазм (переважно у пацієнтів з уже існуючим бронхоспастичним захворюванням)*, дихальна недостатність, кашель*

Порушення з боку шлунково-кишкового тракту

КОСОПТ

Дуже поширені

Дисгевзія (зміна смакових відчуттів)

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Поширені

Нудота*

Непоширені

Нудота*, диспепсія*

Рідко поширені

Подразнення у горлі, сухість у роті*

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Діарея, сухість у роті*

Невідомо**

Дисгевзія (зміна смакових відчуттів), біль у животі, блювання

Порушення з боку шкіри та підшкірних тканин

КОСОПТ

Рідко поширені

Контактний дерматит, синдром Стівенса — Джонсона, токсичний епідермальний некроліз

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Висип*

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Алопеція*, псоріатичний висип або загострення псоріазу

Невідомо**

Висип на шкірі

Порушення з боку скелетно-м ’язової та сполучної тканини

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Cистемний червоний вовчак

Невідомо**

Міалгія

Порушення з боку нирок і сечовивідних шляхів

КОСОПТ

Нечасто

Уролітіаз.

Порушення з боку статевих органів і молочної залози

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Рідко поширені

Хвороба Пейроні*, зниження статевого потягу (лібідо)

Невідомо**

Статева дисфункція

Загальні розлади та порушення в місці введення

Дорзоламіду гідрохлорид, краплі очні, розчин

Часто

Астенія/слабкість*

Тимололу малеат, краплі очні, розчин

Нечасто

Астенія/слабкість*

_________________________

* Ці побічні реакції також спостерігалися при застосуванні препарату КОСОПТ в ході постмаркетингового спостереження.

** Додаткові побічні реакції спостерігалися при застосуванні офтальмологічних бета-блокаторів і можуть, вірогідно, виникати при застосуванні препарату КОСОПТ.

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомлення про підозрювані побічні реакції після реєстрації лікарського засобу є важливим. Це дає змогу продовжити моніторинг балансу користі та ризику лікарського засобу. Лікарів просять повідомляти про будь-які підозрювані побічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Спеціальні дослідження взаємодії препарату КОСОПТ та інших лікарських засобів не проводилися.

У клінічних дослідженнях, цей препарат застосовували одночасно з такими лікарськими засобами системної дії без ознак (без підтвердження) небажаних взаємодій препаратів: інгібітори АПФ, блокатори кальцієвих каналів, сечогінні засоби (діуретики), нестероїдні протизапальні препарати, включаючи аспірин і гормони (наприклад естроген, інсулін, тироксин).

Існує ризик виникнення додаткових ефектів, що є причиною артеріальної гіпотензії та/або вираженої брадикардії, коли офтальмологічний розчин бета-блокаторів застосовують одночасно з блокаторами кальцієвих каналів для перорального застосування, препаратами, що знижують продукування катехоламіну, або бета-адреноблокаторами, антиаритмічними препаратами (включаючи аміодарон), глікозидами наперстянки, парасимпатоміметиками, гуанетидином, наркотичними засобами та інгібіторами моноаміноксидази (MAO).

Повідомлялося про потенціювання системної бета-блокади (наприклад, зниження частоти серцевих скорочень, депресія) при комбінованому лікуванні інгібіторами CYP2D6 (наприклад, хінідин, флуоксетин, пароксетин) та тимололом.

Хоча КОСОПТ сам по собі (як монотерапія) чинить незначний вплив або не впливає на розмір зіниці ока, іноді повідомлялося про мідріаз в результаті одночасного застосування офтальмологічних бета-блокаторів і адреналіну (епінефрину).

Бета-блокатори можуть посилювати гіпоглікемічний ефект протидіабетичних препаратів.

Бета-адреноблокатори для перорального застосування можуть провокувати розвиток рикошетної артеріальної гіпертензії при відміні клонідину.

Термін придатності:

2 роки. Після відкриття флакона застосовувати препарат не більше 4 тижнів.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл у пластиковому флаконі типу Окуметр Плюс® або по 5 мл у пластиковому білому напівпрозорому флаконі типу 6 з білою кришкою. По 1 флакону в картонній коробці.

Категорія відпуску:

За рецептом.

Додатково:

Місцезнаходження

Ру де Марса РІОМ 63963 Клермон Ферран Седекс 9, Франція.Ваардервет 39, 2031 БН Хаарлем, Нідерланди.

Заявник

Сантен Оу, Фінляндія.

Місцезнаходження

Ніітикаанкату 20, 33720, Тампере, Фінляндія

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01ED51:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Косопт крапліРеакції з боку серцево-судинної та дихальної системи
Виробник:1. Лабораторії Мерк Шарп і Доум ШибрÐ / Laboratoires Merck Sharp & Dohme Chibret
Форма випуску:

По 5 мл у пластиковому флаконі типу Окуметр Плюс® або по 5 мл у пластиковому білому напівпрозорому флаконі типу 6 з білою кришкою. По 1 флакону в картонній коробці.

Реєстраційне посвідчення:UA/12581/01/01 від 11.01.2018
Міжнародне непатентоване найменування:Timolol, combinations
Умови відпуску:

За рецептом.

Склад:

діючі речовини: dorzolamide; timolol;

1 мл крапель очних, розчину містить 20 мг дорзоламіду у вигляді 22,26 мг дорзоламіду гідрохлориду і 5 мг тимололу у вигляді 6,83 мг тимололу малеату;

допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію цитрат, маніт (Е 421), гідроксіетилцелюлоза, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються в офтальмології. Протиглаукомні препарати та міотичні засоби. Блокатори бета-адренорецепторів
Код АТС:S01ED51 - Тимолол, комбінації
Заявник:Сантен АТ
Адреса заявника:Нііттиаанкату 20, 33720 Тампере, Фінляндія
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама