Лантавіст інструкція по застосуванню

Лантавіст фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лантавіст розчин д/ін. по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2678/01/01 від 22.02.2005. Наказ № 663 від 31.10.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить 0,469 г D(-)-N-метилглюкаміну гадолінію діетилентриамін-пентаацетат, що є комплексом гадолінію діетилентриамінпентаацетату - 0,27378 г та D(-)-N-метилглюкаміну - 0,19522 г;допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна або злегка жовтоватого кольору рідина без запаху; Концентрація контрастної речовини 469 мг/мл   Вміст контрастної речовини, Флакон 10 мл 4,7 г Осмолярність при 37°С 1,44 Осм/л розчину Осмоляльність при 37°С 1,96 Осм/кг Н2О Осмотичний тиск при 37°С 49,8 атм (5,06 Мпа) Густина при 20°С  при 37°С 1,21 кг/л 1,195 кг/л В'язкість при 20°С  при 37°С 4,9 мПа × с або сПа 2,9 мПа × с або сПа Значення рН 6,9 - 7,9

Виробник:

Відродження М, ТОВ, м. Одеса, Україна

Фармакотерапевтична група:

Контрастні засоби для ЯМР-томографії. Парамагнітні контрастні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Лантавіст - парамагнітний контрастний засіб, розроблений спеціально для магнітно-резонансної томографії. Він відзначається дуже гарною переносимістю і лише у поодиноких випадках може викликати зазвичай легкі місцеві або загальні побічні явища. Оптимальний контраст спостерігається протягом 45 хв після введення препарату. Введення Лантавісту дозволяє контрастувати ділянки з порушеним гематоенцефалічним бар'єром (наприклад, гліобластома), а також інші позамозкові внутрішньочерепні або внутрішньоспиномозкові утворення, що підвищує діагностичну цінність дослідження порівняно з нативним скануванням.Фармакокінетика. Лантавіст практично повністю виводиться з організму протягом 24 год. Період напіввиведення препарату становить 0,2 і 1,6 год. Не кумулює у здорових тканинах і не проникає через інтактний гематоенцефалічний бар'єр.

Показання до застосування:

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) головного та спинного мозку. У першу чергу для виявлення пухлин та наступної диференціальної діагностики при підозрі на менінгіому, невриному, у тому числі слухового нерва, пухлин з інфільтративним ростом (наприклад, гліома) та метастази; для виявлення невеликих пухлин та/або пухлин, які погано візуалізуються; за підозри на рецидив пухлини після операції або променевої терапії; для диференційованого зображення таких пухлин, як гемангіобластома, епендимома та невелика аденома гіпофізу; для більш точного визначення інтракраніального розповсюдження первинних позамозкових пухлин.Додатково при спинальній МРТ: диференціальна діагностика інтрамедулярних та екстрамедулярних пухлин, визначення солідних частин пухлин при кістозних формах, оцінка розповсюдженості інтрамедулярних пухлин. МРТ усього тіла,включаючи лицьовий череп, ділянку шиї, грудну та черевну порожнини, молочні залози, органи таза, а також опорно-рухливий апарат.Завдяки Лантавісту можна отриматидіагностичну інформацію, що дозволяє, зокрема:підтвердити або виключити наявність пухлин, запалень судинних ушкоджень;визначити поширеність та локалізацію цих процесів;диференціювати внутрішню структуру цих ушкоджень;оцінити кровопостачання нормальних та патологічно змінених тканин;відрізнити пухлинні тканини від рубцевих після променевої терапії;провести напівкількісну оцінку функції нирок у поєднанні з макроструктурними даними про їх будову.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до препарату.

Особливості застосування:

При призначенні Лантавісту пацієнтам, схильним до алергічних реакцій, слід бути особливо уважним, оскільки досвід свідчить, що саме у цієї групи пацієнтів частіше спостерігається підвищена чутливість до препарату. У випадках тяжких функціональних розладів нирок також слід призначати Лантавіст з особливою обережністю, оскільки виділення контрастного засобу відбувається поступово. Погіршення функції нирок або інші побічні явища через введення контрастного засобу відзначені не були. Однак, в особливо серйозних випадках для виведення Лантавісту з організму рекомендується скористатися одним з методів гемодіалізу. На цей час не доведено, що введення Лантавісту вагітним не пов’язане з певним ризиком. Тому до призначення Лантавісту вагітним слід підходити з особливою обережністю.Досліди на тваринах показали, що дуже невелика кількість Лантавісту (менше 0,2% введеної дози) виділяється з молоком у процесі лактації.Після введення Лантавісту у поодиноких випадках можливе незначне збільшення вмісту заліза та білірубіну у сироватці крові. Протягом наступних 24 год. ці показники безсимптомно зменшуються до вихідних величин. При визначенні вмісту заліза у сироватці крові комплексонометричними методами (наприклад, за допомогою бато-фенантроліну) протягом перших 24 год. кількісний показник може бути пониженим, що пояснюється наявністю у розчині контрастного засобу вільної ДТПК (діетилентриамінпентаоцтової кислоти).

Спосіб застосування та дози:

За 2 год. до обстеження пацієнт має утриматися від вживання їжі. Необхідно дотримуватися загальноприйнятих запобіжних заходів при проведенні магнітно-резонансної томографії: відсутність у пацієнта кардіостимулятора, феромагнітних імплантантів та ін. Необхідна доза Лантавісту вводиться струйно внутрішньовенно у вигляді болюсної ін’єкції. Відразу після ін’єкції можна розпочинати МРТ-обстеження. Оптимальна контрастність зберігається, як правило, протягом 45 хв. після введення препарату. Під час внутрішньосудинного введення контрастного засобу пацієнт має перебувати у горизонтальному положенні. Після ін’єкції слід ще як мінімум протягом 30 хв. спостерігати за пацієнтом. Лантавіст слід набирати у шприц безпосередньо перед застосуванням. Невикористані при обстеженні залишки контрастного засобу для подальшого застосування неприпустимі.У діапазоні від 0,14 до 1,5 Тл рекомендації для застосування Лантавісту не залежать від напруженості магнітного поля.Краніальна та спінальна МРТ.Для дорослих та дітей (у тому числі новонароджених та грудних) рекомендуються такі дози препарату:у звичайних випадках для отримання доброї контрастності й вирішення клініко-діагностичних питань достатньою є доза з розрахунку 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта;у випадках, коли після введення вказаної дози Лантавісту за даними МР-томографії не виявляються вогнищеві ураження, але при цьому існує серйозна клінічна підозра на їх наявність, для більш точної діагностики доцільно повторне введення 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта, причому для дорослих він може бути введений з розрахунку 0,4 мл 1 кг маси тіла протягом 30 хв. після 1-го МРТ-дослідження. Подальше сканування проводять безпосередньо після введення.Введення дорослим підвищеної дози Лантавісту (з розрахунку 0,6 мл на 1 кг маси тіла) дає можливість точнішої діагностики для виключення наявності метастатичних уражень або рецидиву пухлин.МРТ усього тіла.Для дорослих та дітей рекомендується вказане нижче дозування. Накопичений досвід застосування Лантавісту для МРТ усього тіла у дітей до 2 років поки що обмежений. У звичайних випадках для отримання доброго контрастування й вирішення клініко-діагностичних завдань є достатньою доза з розрахунку 0,2 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла. В особливих випадках, наприклад, при патологічних утвореннях з малим ступенем васкуляризації та/або невеликим ступенем проникнення до екстрацелюлярного простору, для досягнення оптимального контрастування може бути необхідне введення 0,4 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла пацієнта, особливо при застосуванні відносно слабких Т1- зважених зображень. Для виключення ураження або рецидиву пухлин у дорослих можна ввести дозу з розрахунку 0,6 мл Лантавісту на 1 кг маси тіла.

Передозування:

Можуть виникнути алергічні реакції на шкірі і слизових оболонках. Дуже рідко - анафілактичний шок.Лікування - симптоматичне.

Побічні дії:

У поодиноких випадках після введення Лантавісту може спостерігатися нудота, блювання, а також алергоподібні реакції на шкірі і слизових оболонках. Реакції непереносимості найчастіше розвиваються у пацієнтів, схильних до алергічних реакцій. У поодиноких випадках можуть спостерігатися анафілактоїдні реакції (шок). Вирішальним фактором для швидкого застосування заходів у разі ускладнень, спричинених контрастним засобом, є практичні навики надання екстреної допомоги. Для оперативного реагування у невідкладних випадках необхідно мати напоготові відповідні медикаменти та інструменти (у тому числі, інтубаційну трубку й апарат штучного дихання). У дуже рідкісних випадках через венепункцію або введення контрастної речовини виникає короткочасне відчуття тепла або легкого болю у ділянці ін’єкції.У рідкісних випадках після введення Лантавісту спостерігалися судоми (однак причинний взаємозв’язок не з’ясований). У поодиноких випадках повідомлялося про головну біль, розширення судин, запаморочення, озноб та глибоку непритомність після введення Лантавісту, однак, причинний взаємозв’язок також не з’ясований. У разі болюсної ін’єкції може з’явитися зміна смакових відчуттів, що швидко минає. При паравазальному введенні гіперосмолярний розчин може спричиняти локальні больові відчуття тривалістю до 20 хв. Інших реакцій з боку тканин не спостерігалося.

Лікарська взаємодія:

Не виявлена.

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Термін придатності - 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Флакони по 10 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: gadopentetic acid; N,N-біс[2-[біс(карбоксиметил)-аміно]етил]гліцинато]гадолінат (у вигляді димеглумінової солі); Форма випускуРозчин для ін'єкцій.АдресаУкраїна, м. Одеса, вул.7-ма Пересипська, 6.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ V08CA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лантавіст
Виробник:Відродження М, ТОВ, м. Одеса, Україна
Форма випуску: Флакони по 10 мл.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2678/01/01 від 22.02.2005. Наказ № 663 від 31.10.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Gadopentetic acid
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить 0,469 г D(-)-N-метилглюкаміну гадолінію діетилентриамін-пентаацетат, що є комплексом гадолінію діетилентриамінпентаацетату - 0,27378 г та D(-)-N-метилглюкаміну - 0,19522 г;допоміжні речовини: вода для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група:Контрастні засоби для ЯМР-томографії. Парамагнітні контрастні засоби.
Код АТС:V08CA01 - Гадопентетова кислота
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама