Лейковорин-Ленс інструкція по застосуванню

Лейковорин-Ленс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лейковорин-Ленс ліофілізат д/приг. р-ну д/введ. в/в та в/м по 10 мг у флак. №5 з р-ком
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6748/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 флакон містить 10 мг або 25 мг кальцію фолінату у перерахунку на лейковорин (фолінієву кислоту); допоміжні речовини: ніпагін, ніпазол.

Основні фізико-хімічні властивості:

пориста маса від світло-жовтого до жовтого кольору неоднорідного забарвлення; гігроскопічна;

Виробник:

ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація

Фармакотерапевтична група:

Препарати, які застосовують для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Кальцію фолінат є відновленою формою фолієвої кислоти і використовується як антидот лікарських засобів, які діють як антагоністи фолієвої кислоти.Антагоністи фолієвої кислоти, такі як метотрексат, пригнічують дигідрофолатредуктазу і, тим самим, перешкоджають утворенню з фолінієвої кислоти тетрагідрофолату, який служить важливим фактором переносу одновуглецевих залишків в біосинтезі нуклеїнових кислот. В результаті виникає блокування синтезу нуклеїнових кислот та клітинного ділення. Кальцію фолінат на відміну від фолієвої кислоти не потребує відновлення дигідрофолатредуктази для переутворення її в тетрагідрофолат, що дозволяє при його застосуванні відновити порушений процес біосинтезу ДНК, РНК та білків. Захисна дія лейковорину виявляється тільки у відношенні до здорових клітин. Таким чином, кальцію фолінат, що вводиться у відповідний момент, попереджує токсичну дію метотрексату на клітини кісткового мозку та шлунково-кишкового тракту, але не впливає суттєво на вже здійснений нефротоксичний ефект препарату.Кальцію фолінат також може посилювати протипухлинну дію 5-фторурацилу. При взаємодії цих двох препаратів утворюється стабільний комплекс трьох компонентів, що містить тимідилат синтетазу, що затримує синтез ДНК.Фармакокінетика. Кальцію фолінат проникає через гематоенцефалічний бар’єр в помірних кількостях; більшою мірою накопичується в печінці, де підлягає біотрансформації переважно в активний метаболіт 5-метилтетрагідрофолат. Максимальна концентрація відновленого фолату у сироватці крові досягається при внутрішньом’язовому введенні препарату в середньому через 40 хвилин. Період напіввиведення при всіх шляхах введення складає приблизно 6 годин. 80-90% препарату виводиться через нирки, та 5-8% - з фекаліями.

Показання до застосування:

Як антидот щодо токсичних ефектів метотрексату та інших препаратів антагоністів фолієвої кислоти. Як засіб, що попереджує токсичну дію метотрексату при застосуванні його в підвищених дозах. Як модифікатор біологічної дії 5-фторурацилу при лікуванні пухлин кишечнику. Лікування мегалобластичних анемій, викликаних дефіцитом фолієвої кислоти (спру, недостатнє харчування, вагітність).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до кальцію фолінату або до будь-якої іншої речовини, що входить до складу препарату; Перніціозна анемія та інші мегалобластичні анемії, викликані дефіцитом вітаміну В12.

Особливості застосування:

Використання Лейковорину-Ленс на фоні макроцитарної анемії, викликаної дефіцитом вітаміну В12, може призвести до ремісії при одночасному прогресуванні невротичних розладів.У хворих з кислою реакцією сечі, ексудативними випотами, порушенням функції нирок, непрохідністю кишечнику може застосовуватися більш висока доза Лейковорину-Ленс та/або більш тривале лікування, бо виведення метотрексату у цієї групи пацієнтів може бути сповільнене. Використання Лейковорину-Ленс у цих випадках рекомендується застосовувати з обов’язковим визначенням концентрації метотрексату в плазмі крові.При вагітності та в період годування груддю препарат повинен призначатися виключно за життєво необхідними показаннями.Досвіду застосування у дітей немає.

Спосіб застосування та дози:

Лейковорин-Ленс вводиться внутрішньом’язово або внутрішньовенно.В зв’язку з тим, що існують різні схеми застосування Лейковорину-Ленс, при виборі конкретної дози препарату, лікар повинен керуватися спеціальною медичною літературою.При призначенні препарату в комбінації з високими дозами метотрексату його введення починають через 24 години після закінчення лікування метотрексатом в такому дозовому режимі: 10 мг/м2 поверхні тіла кожні 6 годин протягом 72 годин або до досягнення концентрації метотрексату в плазмі крові 5х10-8М.При необхідності застосування кальція фолінату при вагітності необхідно ретельно оцінити передбачувану користь терапії для матері та потенційний ризик для плоду.При необхідності застосування в період лактації слід припинити грудне вигодовування.У випадку передозування метотрексатом Лейковорин-Ленс вводиться в дозі рівній або дозі, яка перевищує дозу метотрексату, не пізніше, як через 1 годину після ін’єкції метотрексату, далі препарат вводиться кожні 3 години по 10 мг/м2 поверхні тіла до зникнення ознак токсичності. В комбінації з 5-фтороурацилом Лейковорин-Ленс вводиться:в дозі 200 мг/м2 внутрішньовенно у вигляді повільної болюсної або крапельної інфузії з наступним внутрішньовенним введенням 5-фтороурацилу в дозі 370 мг/м2.в дозі 20 мг/м2 внутрішньовенно з наступним внутрішньовенним введенням 5-фтороурацилу в дозі 425 мг/м2.Препарати вводяться шоденно упродовж 5 днів з інтервалом 4-5 тижнів перед проведенням повторних курсів.При лікуванні мегалобласної анемії, пов’язаної з недостатністю фолатів Лейковорин-Ленс призначають по 1 мг на добу внутрішньом’язово.

Передозування:

Навіть при використанні дуже високих доз ознак передозування не спостерігалось.

Побічні дії:

Алергічні реакції у вигляді кропив’янки. Можливий розвиток анафілактичного шоку.

Лікарська взаємодія:

Спільне використання Лейковорну-Ленс з фенобарбіталом, фенітоіном та примідоном призводить до зниження їх протиепілептичної активності.Лейковорин-Ленс може призвести до посилення як терапевтичної, так і токсичної дії 5-фторурацилу, у зв’язку з чим, при спільному використанні дози 5-фторурацилу мають бути знижені.Послаблює ефект метотрексату.

Термін придатності:

Зберігати захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Виготовлений розчин зберігати протягом 12 годин. Термін придатності - 3 роки.Не застосовувати по закінченню терміну придатності, вказаного на упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мг або 25 мг ліофілізованого порошку для приготування розчину у скляних флаконах. По 5 флаконів з порошком разом з інструкцією по застосуванню у пачці. По 5 флаконів з порошком у комплекті з 5 ампулами розчинника (розчин натрію хлориду ізотонічного 0,9% для ін’єкцій) по 2 мл разом з інструкцією по застосуванню у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: calcium folinate;Форма випускуЛіофілізат для приготування розчину для внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення. Адреса143000, Московська область, м. Одинцово, Можайське шосе, б. 71.Тел(факс): (49243) 7-17-53.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лейковорин-Ленс
Виробник:ЛЕНС-Фарм, ТОВ, Російська Федерація
Форма випуску: По 10 мг або 25 мг ліофілізованого порошку для приготування розчину у скляних флаконах. По 5 флаконів з порошком разом з інструкцією по застосуванню у пачці. По 5 флаконів з порошком у комплекті з 5 ампулами розчинника (розчин натрію хлориду ізотонічного 0,9% для ін’єкцій) по 2 мл разом з інструкцією по застосуванню у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6748/01/01 від 23.07.2007. Наказ № 417 від 23.07.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Calcium folinate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 флакон містить 10 мг або 25 мг кальцію фолінату у перерахунку на лейковорин (фолінієву кислоту); допоміжні речовини: ніпагін, ніпазол.

Фармакотерапевтична група:Препарати, які застосовують для усунення токсичних ефектів протипухлинної терапії.
Код АТС:V03AF03 - Кальцію фолінат
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама