Лютеніл інструкція по застосуванню

Лютеніл фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Лютеніл таблетки по 5 мг №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9005/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 147 від 11.03.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: nomegestrol acetate;1 таблетка містить 5 мг номегестролу ацетату;допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, гліцерилпальмітостеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі довгасті таблетки з лінією розлому.

Виробник:

Лаб. Терамекс, Монако

Фармакотерапевтична група:

Препарати жіночих статевих гормонів

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Номегестролу ацетат – це активний при пероральному прийомі гестаген. Препарат призначений для лікування всіх випадків ендогенної недостатності прогестерону.  Номегестролу ацетат не має андрогенних, анаболічних, кортикоїдних і термогенних властивостей. При прийомі препарату з 5-го по 25-й день циклу в звичайній дозі 5 мг на добу, номегестролу ацетат інгібує секрецію гонадотропінів, знижує концентрацію естрогену та запобігає секреції прогестерону.Фармакокінетика. При внутрішньому застосуванні номегестролу ацетат швидко всмоктується у шлунково-кишковому тракті. Максимальний рівень номегестролу в плазмі крові відзначається вже через 2 год після внутрішнього прийому. Період напіввиведення становить приблизно 40 годин. 96,8±0.8% номегестролу ацетату зв’язується з білками плазми. Номегестролу ацетат і його метаболіти (глюкуроно- та сульфокон’югати) виводяться з організму головним чином з калом, менше з сечею.

Показання до застосування:

Менструальні порушення в період пременопаузи, які пов’язані з недостатністю або відсутністю секреції прогестерону, а саме: порушення тривалості циклу (олігоменорея, поліменорея, спаніоменорея, аменорея); функціональні маткові кровотечі (метрорагія, менорагія, включаючи випадки, пов’язані з фібромою); функціональні ознаки або супровідні періоди (есенціальна дисменорея, передместруальний синдром, циклічна мастодинія). Препарат призначають жінкам у період постменопаузи в комбінації з естрогеном для підтримки штучного циклу.

Протипоказання:

Наявність в анамнезі артеріальної та/або венозної тромбоемболії, тяжкі порушення функцій печінки, вагінальні кровотечі, природа яких нез’ясована.Гіперчутливість до активної речовини або до будь-якого іншого компонента препарату.

Особливості застосування:

При показаннях, таких як маткові кровотечі, аменорея та дисменорея необхідно визначити причину їх виникнення перед початком лікування, щоб гарантувати, що дані порушення функціональні. Виходячи з даних анамнезу, а також протипоказань і застережень при застосуванні, необхідно провести додаткове обстеження (включно з обстеженням молочної залози і органів таза), щоб виключити рак молочної залози та рак матки. Під час лікування рекомендується проведення регулярних медичних оглядів, частота і обсяг яких визначається індивідуально.Застосування препарату необхідно припинити, якщо спостерігаються порушення зору (диплопія, погіршення гостроти зору, судинні ушкодження сітківки ока), клінічні ознаки тромбоемболії, головні болі, яким немає пояснення.Пацієнти, які страждають або перенесли серцево-судинні захворювання, в т.ч. артеріальну гіпертензію, цукровий діабет або порфірію, повинні перебувати під пильним медичним наглядом. 

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Препарат не рекомендовано застосовувати у період вагітності. Препарат виділяється у грудне молоко, тому застосовувати його під час годування груддю не рекомендовано.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час застосування Лютенілу не рекомендовано керувати автомобілем і працювати з машинами і механізмами, в зв’язку з можливістю виникнення порушення зору.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю води або іншої рідини. Добова доза – 5 мг (1 таблетка на день).Жінкам в період пременопаузи препарат призначають по 1 таблетці на добу з 16-го по 25-й день циклу включно. Курс лікування – 10 днів за цикл. У жінок в період постменопаузи режим дозування залежить від естрогензамісної терапії. В послідовних режимах Лютеніл призначають протягом 12-14 днів на місяць. Зазвичай Лютеніл приймають протягом 3 - 20 циклів (в середньому не менше 6 циклів). Проте, дозування та тривалість лікування можуть змінюватись залежно від показань та стану жінки.

Передозування:

Повідомлень про передозування не зареєстровано. У випадку передозування виявленого протягом 2 – 3 годин, рекомендовано промивання шлунка. Специфічних антидотів не існує. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

Порушення менструальних циклів, аменорея та проривні маткові кровотечі. Нечасто можлива поява шкірних алергічних реакцій, гарячка, порушення зору, тромбофлебіт, збільшення ваги, безсоння, підвищений ріст волосся, шлунково-кишкові розлади, погіршення венозної недостатності в нижніх кінцівках. 

Лікарська взаємодія:

При одночасному прийомі Лютенілу з протиепілептичними засобами (карбамазепін, фенобарбітал, фенітоїн, примідон), барбітуратами, гризефульвіном, рифабутином та рифампіцином його ефективність зменшується.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Препарат особливих умов зберігання не потребує. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходженнявул. Альберта II, 6 ПС 59 МС 98007 Монако Седекс.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ G03DB04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Лютеніл
Виробник:Лаб. Терамекс, Монако
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 1 або 3 блістери в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9005/01/01 від 11.11.2008. Наказ № 147 від 11.03.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Nomegestrol acetate
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: nomegestrol acetate;1 таблетка містить 5 мг номегестролу ацетату;допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, гліцерилпальмітостеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакотерапевтична група:Препарати жіночих статевих гормонів
Код АТС:G03DB04 - Номегестрол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама