Октенісепт розчин інструкція по застосуванню

Октенісепт розчин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Октенісепт розчин по 1000 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
UA/4056/01/01 від 29.03.2021
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 100 г розчину містять октенідину дигідрохлориду 0,10 г,

2-феноксіетанолу 2,00 г;

допоміжні речовини: кокамідопропілбетаїн; натрію глюконат; гліцерин 85 %; натрію гідроксид; вода очищена.

Виробник:

Шюльке і Майр ГмбХ

Місцезнаходження виробника:

Роберт-Кох Штрассе 2, 22851 Нордерштедт, Німеччина.

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні та дезінфекційні засоби / сполуки четвертинного амонію / октенідин, комбінації

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Октенісепт являє собою антисептик для обробки слизових оболонок, шкіри та ран.

Механізм дії

Октенідину дигідрохлорид є представником катіонактивних сполук та за рахунок своїх двох катіонних центрів має виражені поверхневоактивні властивості. Він реагує з компонентами стінки та мембрани мікробної клітини, що призводить до порушення функціонування клітини.

Механізм протимікробної дії феноксіетанолу полягає, серед іншого, в підвищенні проникності клітинної мембрани для іонів калію.

Фармакодинамічні властивості

Антимікробна активність включає бактерицидну та фунгіцидну активність, а також активність проти ліпофільних вірусів та вірусу гепатиту В. Спектри ефективності феноксіетанолу та октенідину дигідрохлориду доповнюють один одного.

У кількісних та якісних дослідженнях in vitro в присутності 0,1 % альбуміну при додаванні 50 % та 75 % розчинів Октенісепту спостерігалася добра активність протягом 1 хвилини контакту щодо грампозитивних та грамнегативних бактерій, дріжджів та грибків.

У дослідженнях in vitro тестували активність Октенісепту проти окремих вірусів. Була продемонстрована ефективність проти ліпофільних вірусів, наприклад вірусу простого герпесу, ВІЛ та вірусу гепатиту В.

Не очікується розвиток первинної резистентності до Октенісепту, а також вторинної резистентності в разі пролонгованого застосування через неспецифічну ефективність.

Педіатрична популяція

Були продемонстровані ефективність та переносимість Октенісепту у 347 дітей віком від 6 днів до 12 років, а також у 73 недоношених немовлят з гестаційним віком менше 36 тижнів.

Дослідження обробки кукси пуповини Октенісептом у 1725 новонароджених продемонструвало його гарну переносимість.

Фармакокінетика.

Всмоктування.

Дослідження на тваринах з 14C-міченим матеріалом продемонстрували, що октенідину дигідрохлорид не всмоктується у шлунково-кишковому тракті або через шкіру чи слизові оболонки.

При пероральному введенні мічений радіоактивним ізотопом октенідину дигідрохлорид всмоктувався через слизову оболонку шлунково-кишкового тракту у мишей, щурів та собак лише у дуже невеликій кількості (0—6 %). Було встановлено, що у мишей при місцевому нанесенні октенідину дигідрохлориду протягом 24 годин контакту під оклюзійною пов’язкою не спостерігалося його всмоктування.

На основі даних досліджень in vitro можливість проникнення октенідину дигідрохлориду крізь плаценту можна виключити.

У дослідженнях на щурах перорально введений 14C-мічений феноксіетанол майже повністю всмоктувався та виводився із сечею у вигляді феноксіоцтової кислоти.

Октенідину дигідрохлорид з препарату Октенісепт не всмоктувався через слизову оболонку піхви (у кролів) або через рани (люди, щури).

Педіатрична популяція

Окиснювальний метаболізм 2-феноксіетанолу вивчали у 4 немовлят віком від 1 тижня до 11 місяців, а також у 24 недоношених немовлят з гестаційним віком менше 36 тижнів. У цьому дослідженні було продемонстровано, що 2-феноксіетанол всмоктується через шкіру та повністю або майже повністю метаболізується шляхом окиснення до феноксіоцтової кислоти і виводиться нирками, що демонструє безпеку нанесення Октенісепту.

Показання до застосування:

Застосовується для неодноразової обмеженої в часі обробки слизових оболонок та навколишньої шкіри перед діагностичними та хірургічними процедурами в аногенітальній ділянці: піхви, вульви, головки статевого члена, перед катетеризацією сечового міхура; для обробки ротової порожнини; для антисептичного лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці. Лікарський засіб застосовується для обмеженої в часі підтримувальної терапії мікозу міжпальцевих проміжків та для антисептичної обробки ран та опіків різного походження.

Застосування для лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці обмежується дорослими і дітьми віком від 8 років. За всіма іншими показаннями Октенісепт можна застосовувати дорослим та дітям без вікових обмежень.

Протипоказання:

Гіперчутливість до активних речовин або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Не застосовувати у ніс, для промивання черевної порожнини (наприклад, під час операції), у ділянці барабанної перетинки та для інстиляції у сечовий міхур.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Слід уникати проковтування Октенісепту чи потрапляння його до кровотоку, наприклад в результаті помилкової ін’єкції.

Слід уникати потрапляння лікарського засобу Октенісепт в очі. У випадку потрапляння препарату в очі слід негайно промити їх великою кількістю води.

Після промивання глибоких ран за допомогою шприца спостерігалися стійкий набряк, еритема, а також некроз тканин, які в деяких випадках потребували хірургічної ревізії (див. розділ «Побічні реакції»).

З метою попередження ураження тканин препарат не можна вводити глибоко у тканини за допомогою шприца. Препарат призначений тільки для поверхневого застосування (нанесення тампоном або за допомогою розпилювача).

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність

Помірна кількість даних, отриманих у вагітних жінок (від 300 до 1000 результатів вагітності, строк гестації ≥ 12 тижнів) вказує на відсутність впливу Октенісепту на розвиток вроджених аномалій та його токсичності щодо ембріона/плода.

Дослідження на тваринах не виявили ознак репродуктивної токсичності.

При необхідності можна застосовувати Октенісепт у період вагітності. Оскільки клінічні дані для перших 3 місяців вагітності відсутні, у якості запобіжного заходу не слід застосовувати розчин препарату Октенісепт у перші 3 місяці вагітності.

Годування груддю

Вичерпні дані щодо застосування препарату під час лактації з експериментальних досліджень на тваринах та клінічних досліджень відсутні. Оскільки октенідину дигідрохлорид всмоктується у дуже невеликій кількості або не всмоктується зовсім, передбачається, що він не потрапляє до грудного молока.

Феноксіетанол швидко та майже повністю всмоктується, а виводиться майже повністю у вигляді окисненого продукту нирками. Тому його накопичення у грудному молоці малоймовірне.

Як запобіжний захід, Октенісепт не слід наносити на ділянку молочних залоз під час годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або при роботі з іншими механізмами.

Діти:

Дозування Октенісепту ідентичне для дорослих і дітей.

Для лікування місцевих бактеріальних і грибкових інфекцій у вагінальній ділянці застосування обмежується дорослими і дітьми віком від 8 років.

За всіма іншими показаннями Октенісепт можна застосовувати дорослим та дітям без вікових обмежень.

Спосіб застосування та дози:

Розчин призначений тільки для місцевого застосування і не повинен вводитися в тканини, наприклад за допомогою шприца.

Октенісепт застосовують нерозведеним, наносячи на уражену ділянку до повного її зволоження.

Проводити подальші процедури, наприклад накладати хірургічну пов’язку, можна щонайменше через 2 хвилини після застосування препарату. Також можливе ополіскування ротової порожнини, але цей спосіб застосування обмежений випадками, коли необхідно обробити всю ротову порожнину. В такому разі необхідно застосовувати 20 мл препарату протягом 20 секунд.

Для підтримувальної терапії у випадках мікозу міжпальцевих проміжків лікарський засіб слід розпилювати на уражені ділянки вранці та ввечері.

Лікування місцевих бактеріальних та грибкових інфекцій вагінальної ділянки

Перед першим застосуванням витягніть аплікатор з упаковки і розмістіть його на флаконі після видалення прозорої захисної оболонки та головки розпилювача. Механізм розпилення може працювати при утримуванні флакона у різних положеннях (вертикально або перевернутим донизу). Для введення аплікатора глибоко у піхву рекомендується сидіти на унітазі або лежати у ліжку. Натисніть вказівним пальцем на кришку аплікатора 10 разів для розподілення препарату глибоко у піхві. Після використання протріть аплікатор та натисніть на розпилювач один або два рази, спрямовуючи аплікатор донизу, наприклад над раковиною. Тривалість лікування повинна становити 7 днів, у перший день препарат застосовувати вранці та ввечері, а потім — 1 раз на добу ввечері. Перед наступним використанням натисніть на розпилювач один або два рази, спрямовуючи аплікатор донизу, і проведіть процедуру як описано. Аплікатор можна використовувати протягом усього курсу лікування. Після завершення лікування вагінальної інфекції аплікатор слід утилізувати.

Для досягнення бажаного ефекту необхідно ретельно дотримуватися цих інструкцій.

Оскільки досвід безперервного застосування становить не більше 14 днів, Октенісепт слід застосовувати протягом обмеженого строку лікування.

Передозування:

Відомості щодо передозування відсутні. Однак при місцевому застосуванні ймовірність передозування дуже низька. У разі місцевого передозування уражену ділянку можна промити великою кількістю розчину Рінгера.

Випадкове проковтування Октенісепту не вважається небезпечним. Октенідину дигідрохлорид не всмоктується та виводиться з калом. У разі перорального потрапляння всередину великої кількості Октенісепту не можна виключити подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту.

Октенідину дигідрохлорид є більш токсичним після внутрішньовенного введення порівняно з пероральним. Тому слід уникати потрапляння великої кількості Октенісепту до кровотоку, наприклад в результаті помилкової ін’єкції. Однак оскільки Октенісепт містить октенідину дигідрохлорид у концентрації лише 0,1 %, виникнення інтоксикації дуже малоймовірно.

Побічні дії:

Оцінка небажаних ефектів базується на наступній частоті виникнення: дуже часто

(³ 1/10), часто (³ від 1/100 до < 1/10), нечасто (³ від 1/1000 до < 1/100), рідко (³ від 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), частота невідома (не може бути оцінена на основі наявних даних).

Загальні розлади та реакції у місці нанесення

Рідко: печіння, почервоніння, свербіж, відчуття тепла у місці застосування.

Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин

Дуже рідко: алергічна контактна реакція, наприклад тимчасове почервоніння у місці застосування.

Розлади з боку кістково-м’язової системи та сполучної тканини

Частота невідома: після промивання глибоких ран за допомогою шприца спостерігалися стійкий набряк, еритема, а також некроз тканин, які в деяких випадках потребували хірургічної ревізії (див. розділ «Особливості застосування»).

При полосканні порожнини рота можлива поява гіркого присмаку.

Можуть зустрічатися наступні небажані ефекти — набряк, індурація, біль, пухирі, екзема у ділянці застосування.

Педіатрична популяція

Частота, тип та тяжкість небажаних реакцій у дітей такі самі, що й у дорослих.

Лікарська взаємодія:

Не застосовувати Октенісепт на прилеглих ділянках шкіри, оброблених антисептиками на основі ПВП-йод, через можливість вираженої зміни кольору шкіри на суміжних ділянках від коричневого до фіолетового.

Термін придатності:

3 роки для флаконів по 50 мл; 5 років для флаконів по 250 мл або 1000 мл.

Після розкриття флакона розчин стабільний протягом 3 років.

Умови зберігання:

У недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Форма випуску / упаковка:

По 50 мл у флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці.

По 50 мл у флаконі з вагінальним аплікатором; по 1 флакону в картонній коробці.

По 250 мл у флаконі з розпилювачем.

По 250 мл або 1000 мл у флаконах.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D08AJ57:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Октенісепт розчин
Виробник:Шюльке і Майр ГмбХ
Форма випуску:

По 50 мл у флаконі з розпилювачем; по 1 флакону в картонній коробці.

По 50 мл у флаконі з вагінальним аплікатором; по 1 флакону в картонній коробці.

По 250 мл у флаконі з розпилювачем.

По 250 мл або 1000 мл у флаконах.

Реєстраційне посвідчення:UA/4056/01/01 від 29.03.2021
Міжнародне непатентоване найменування:Octenidine, combinations
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діючі речовини: 100 г розчину містять октенідину дигідрохлориду 0,10 г,

2-феноксіетанолу 2,00 г;

допоміжні речовини: кокамідопропілбетаїн; натрію глюконат; гліцерин 85 %; натрію гідроксид; вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні та дезінфекційні засоби / сполуки четвертинного амонію / октенідин, комбінації
Код АТС:D08AJ57 - Октенідин, комбінації
Заявник:Шюльке і Майр ГмбХ
Адреса заявника:Роберт-Кох Штрассе 2, 22851 Нордерштедт, Німеччина
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама