Оперил інструкція по застосуванню

Оперил фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Оперил краплі наз., р-н, 0,25 мг/мл по 10 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/13427/01/01 від 23.01.2014. Наказ № 67 від 23.01.2014
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: оксиметазоліну гідрохлорид;1 мл розчину містить оксиметазоліну гідрохлориду 0,25 мг або 0,5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію гідроксид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; вода очищена.

Виробник:

Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія

Фармакотерапевтична група:

Протинабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатомі

Показання до застосування:

џ Гострі респіраторні захворювання, що супроводжуються закладеністю носа.џ Алергічний риніт.џ Вазомоторний риніт. џ Для відновлення дренажу та носового дихання при захворюваннях придаткових пазух порожнини носа, євстахіїті, середньому отиті.џ Для усунення набряку перед діагностичними маніпуляціями у носових ходах.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого компонента препарату. Атрофічний риніт.Застосування інгібіторів моноаміноксидази або інші препаратів, що сприяють підвищенню артеріального тиску.При тяжких формах серцево-судинних захворювань (серцева недостатність, аритмія, артеріальна гіпертензія, стенокардія), феохромоцитомі, гіпертрофії передміхурової залози, при вираженому атеросклерозі, тахікардії, порфірії, гіпертиреозі та цукровому діабеті, при підвищеному внутрішньоочному тиску, особливо при закритокутовій глаукомі.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Не допускається перевищення рекомендованного дозування. В період вагітності і годування груддю препарат слід застосовувати тільки після ретельної оцінки співвідношення ризику і користі для матері і плода.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Після тривалого застосування препарату в дозах, що перевищують рекомендовані, не можна виключити загальний вплив на серцево-судинну систему. У таких випадках здатність керувати транспортним засобом може знизитися.

Діти:

Не слід застосовувати Оперил 0,25 мг дітям віком до 1 року;Оперил 0,5 мг - до 6 років.

Спосіб застосування та дози:

Оперил, 0,25 мг та 0,5 мг, краплі, інтраназального застосування.Дорослі та діти віком від 6 років.Застосовують краплі Оперил 0,5 мг у кожний носовий хід по 1-2 краплі 2-3 рази на день. Діти віком від 1 до 6 років.Застосовують краплі Оперил 0,25 мг у кожний носовий хід по 1- 2 краплі 2-3 рази на день; Максимальна добова доза на один носовий хід становить по 2 краплі препарату три рази на добу. Не перевищувати максимальну рекомендовану дозу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, зазвичай вона становить 5-7 днів. Якщо через три дні лікування симптоми не минають або навіть погіршуються, слід звернутися до лікаря, який може призначити додаткове лікування.

Передозування:

Після значного передозування або випадкового прийому внутрішньо можуть виникати такі симптоми: минуще відчуття печіння в носі, сухість слизової оболонки рота та чхання, а також безсоння, звуження зіниць, нудота, блювання, головний біль, ціаноз, підвищення температури, тахікардія або брадикардія, артеріальна гіпертензія, аритмія, судинна недостатність, дихальні розлади, набряк легенів, зупинка сердця.Крім цього, можуть виникути психічні розлади, а також пригнічення функцій центральної нервової системи, які супровожуються сонливістю, зниженням температури тіла, брадикардією, артеріальною гіпотензією, зупинкою дихання та можливим розвитком коми.Зазвичай після зменшення дози ці симптоми зникають. Лікування: промивання шлунка, прийом активованого вугілля, термінове звернення до лікаря та симптоматичне лікування.

Побічні дії:

Оцінка побічних реакцій за частотою проявів: дуже поширені (≥ 1/10), поширені (≥ 1/100, < 1/10), непоширені (≥ 1/1000, < 1/100), рідко поширені (≥ 1/10 000, < 1/1000), дуже рідко поширені (< 1/10 000). З боку серцево-судинної системи: непоширені – артеріальна гіпертензія, пальпітація, реактивна брадикардія та тахікардія. З боку нервової системи: дуже рідко поширені – запаморочення, головний біль, безсоння, збудження, нудота.З боку дихальної системи: Тривале застосування або передозування може спричинити реактивну гіперемію (медикаментозний риніт). Частота виникнення невідома. У чутливих пацієнтів можуть виникати минущі алергічні реакції, зокрема сухість слизової оболонки носа, відчуття печіння в носі, сухість рота та глотки, чхання, висипи, свербіж. У разі появи будь–яких небажаних реакцій слід припинити лікування та звернутись до лікаря.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій. Системне всмоктування оксиметазоліну внаслідок перорального прийому або передозування може посилити його вплив на артеріальний тиск у пацієнтів, які одночасно приймають трициклічні антидепресанти або мапротилін. У пацієнтів, які паралельно лікуються інгібіторами моноаміноксидази, може виникати навіть гіпертонічний криз.Сумісне призначення інших судинозвужувальних лікарських засобів підвищує ризик розвитку побічних ефектів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 мл у флаконі з кришкою, що загвинчується та пристроєм-крапельницею; по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняРекомендується уникати тривалого застосування препарату або передозування через можливість послаблення терапевтичного ефекту. Зловживання цим засобом може спричинити атрофію слизової оболонки та реактивну гіперемію з медикаментозним ринітом, а також пошкодження слизового епітелію та інгібування активності епітелію.Цей препарат містить бензалконію хлорид, тому може спричинити бронхоспазм або шкірні реакції.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R01AA05:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Оперил
Виробник:Лек, підприємство комп. "Сандоз", Польща/Словенія
Форма випуску: По 10 мл у флаконі з кришкою, що загвинчується та пристроєм-крапельницею; по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/13427/01/01 від 23.01.2014. Наказ № 67 від 23.01.2014
Міжнародне непатентоване найменування:Oxymetazoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: оксиметазоліну гідрохлорид;1 мл розчину містить оксиметазоліну гідрохлориду 0,25 мг або 0,5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид; натрію гідроксид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протинабрякові та інші засоби для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатомі
Код АТС:R01AA05 - Оксиметазолін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама