Регініцид інструкція по застосуванню

Регініцид фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Регініцид таблетки, в/о, по 250 мг №30 (10х3)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/5341/01/01 від 03.11.2006. Наказ № 726 від 03.11.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 250 мг етіонаміду;допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, желатин, тальк, магнію стеарат, аеросил (кремнію діоксид колоїдний), кальцію карбонат, віск карнаубський, карбоксиметилцелюлоза, дибутилфталат, повідон, еудрагіт Е-100, поліетиленгліколь-6000, титану діоксид, віск бджолиний, заліза оксид жовтий.

Основні фізико-хімічні властивості:

круглі, двоопуклі таблетки жовтого кольору, вкриті оболонкою;

Виробник:

Теміс Медикаре Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Протитуберкульозні препарати.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Етіонамід є тіоамідом ізонікотинової кислоти. Справляє бактеріостатичну дію відносно Mycobacterіum tuberculosіs. Не виявляє впливу на інші мікроорганізми. За антибактеріальними властивостями близький до ізоніазиду, але менш активний, разом з тим діє на стійкі до ізоніазиду штами мікобактерій. Етіонамід пригнічує синтез пептидів мікобактерій, ріст і розмноження мікобактерій туберкульозу. Діє на поза- і внутрішньоклітинно розташовані мікобактерії туберкульозу (у т.ч. на рефрактерні і атипові форми). Більш активний у кислому середовищі. Етіонамід також підсилює фагоцитоз у вогнищі туберкульозного запалення, що сприяє його розсмоктуванню. У процесі лікування туберкулостатична активність етіонаміду може знижуватися.Фармакокінетика. Повільно всмоктується в ШКТ. Максимальна концентрація в плазмі крові (Cmax) досягається через 1 – 3 год. Швидко розподіляється по тканинах організму, добре проникає в спинномозкову рідину. Метаболізується. Із сечею екскретується менше 1% незміненого етіонаміду.

Показання до застосування:

Туберкульоз (легеневий і позалегеневий) у випадку непереносимості або неефективності інших протитуберкульозних препаратів, завжди в складі комплексної туберкулостатичної терапії. Лепра.

Протипоказання:

Гіперчутливість до етіонаміду та інших компонентів препарату; виражені порушення функції печінки; вагітність, лактація.Обмеження щодо застосування: Дитячий вік до 14 років. Цукровий діабет, епілепсія.

Особливості застосування:

Перед призначенням Регініциду необхідно дослідити іn vіtro чутливість нещодавно виділеної у пацієнта культури Mycobacterіum tuberculosіs до етіонаміду. Регініцид застосовують тільки в комбінації з іншими протитуберкульозними засобами. Недоцільно одночасне призначення Регініциду з протіонамідом, тому що у мікобактерій туберкульозу існує перехресна резистентність до цих препаратів. Регініцид треба призначати з обережністю при захворюваннях шлунково-кишкового тракту і печінки. Перед призначенням Регініциду і через кожні 2 – 4 тижні лікування необхідно контролювати активність печінкових трансаміназ у крові. У випадку одночасного застосування препарату з піразинамідом необхідний більш частий, ніж звичайно, контроль функції печінки. Слід уникати одночасного прийому препаратів, що спричиняють гепатотоксичну дію. Під час застосування Регініциду призначають піридоксин по 1 – 2 мл 5% розчину внутрішньом’язово і нікотинамід по 0,1 г 2 – 3 рази на день.Застосування у період вагітності і лактації. Регініцид протипоказаний у період вагітності. За необхідності призначення Регініциду в період лактації треба вирішити питання про припинення годування груддю.

Спосіб застосування та дози:

Перорально, під час їди. Дорослим призначають у початковій дозі 250 мг 1 – 2 рази на добу; залежно від терапевтичного ефекту дозу можна збільшити до максимальної – 1 г на добу. При диспепсичних явищах вказану дозу рекомендовано розділити на 2 – 3 прийоми. Хворим старше 60 років і при масі тіла менше 50 кг – по 250 мг 2 рази на день (максимальна добова доза складає 500 мг на добу).Дітям препарат призначають у добовій дозі з розрахунку 20 – 40 мг/кг вранці і увечері, але не більше 750 мг/добу. Регініцид можна комбінувати з основними протитуберкульозними препаратами, якщо до них збережена чутливість мікобактерій, а також разом з циклосерином або піразинамідом.

Передозування:

Про передозування препарату Регініцид відомостей немає. Можливо посилення побічних ефектів препарату. Необхідно промити шлунок. Специфічних антидотів не існує. Симптоматична терапія.

Побічні дії:

З боку ШКТ і печінки: анорексія, стоматит, нудота, блювання, болі в епігастральній ділянці, діарея; порушення функції печінки. З боку нервової системи, психіки: периферичний неврит, неврит зорового нерва, безсоння, депресія, інші психічні порушення. З боку серцево-судинної системи: ортостатична гіпотензія. З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія. Інші: гінекомастія, порушення менструального циклу – дисменорея, імпотенція, дефіцит піридоксину (гіповітаміноз B6). Алергічні реакції: шкірні висипання, кропив’янка, ексфоліативний дерматит.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Регініцид може підсилювати деякі побічні дії (зокрема судом) інших протитуберкульозних засобів. При одночасному застосуванні етіонаміду і циклосерину підвищується ризик виникнення нейротоксичних побічних ефектів (особливо у пацієнтів, які мають в анамнезі неврологічні або психічні порушення).

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25ºС. Термін придатності – 4 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ethionamide; 2-етил-4-піридинкарботіоамід; Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.Адреса11/12, Удиог Нагар, С.В. Роуд, Горгеон (захід), Мумбаі 400 104, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ J04AD03:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Регініцид
Виробник:Теміс Медикаре Лтд, Індія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/5341/01/01 від 03.11.2006. Наказ № 726 від 03.11.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Ethionamide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 250 мг етіонаміду;допоміжні речовини: крохмаль, сахароза, желатин, тальк, магнію стеарат, аеросил (кремнію діоксид колоїдний), кальцію карбонат, віск карнаубський, карбоксиметилцелюлоза, дибутилфталат, повідон, еудрагіт Е-100, поліетиленгліколь-6000, титану діоксид, віск бджолиний, заліза оксид жовтий.

Фармакотерапевтична група:Протитуберкульозні препарати.
Код АТС:J04AD03 - Етіонамід
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Дієтологи пояснили, які сорти сирів слід включати до раціону хворим на гіпертонію
Сири, які виробляють із сироватки, більш ніжні та ...
Пиво може захистити від розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Хвороба Альцгеймера — це поступальне неврологічне ...
Реклама