Семпрекс інструкція по застосуванню

Семпрекс фото, инструкция
Немає Реєстрації
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
капсули по 8 мг №12
Виробник:
Реєстрація:
- № -
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

  • діюча речовина: акривастин;
  • 1 капсула містить 8 мг акривастину;
  • допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, титану діоксин (Е 171), желатин, оксид заліза чорний (Е 172), оксид заліза червоний (Е 172).

Основні фізико-хімічні властивості:

Білі непрозорі капсули з щільного желатину з чорним тисненням лого єдинорога та WELLCOME на ковпачку, та зчервоно-коричневим тисненням SEMPREX на тілі капсули. Капсули містять білий порошок.

Виробник:

ГлаксоСмітКляйн С.А.Е., Єгипет/Великобританія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Акривастин - потужний конкурентний антагоніст Н1-рецепторівгістаміну з відсутністю суттєвої антихолінергічної дії та слабкою здатністю проникати у центральну нервову систему. Початок дії акривастину (визначається за його здатністю усувати з поверхні шкіри смуги та плями почервоніння, спричинені гістаміном) починається приблизно через 30 хв після прийому дорослим пацієнтом одноразової дози 8 мг. Максимально виражений ефект спостерігається через 90 хв (у випадку смуги) та через 2 год (у разі плями). Хоча після цьоговираженість дії препарату поступово зменшується, значна антигістамінна активність зберігається протягом 12 год після прийому препарату. Полегшення симптомів алергічного риніту відзначається через 1 год після прийому препарату.

Фармакокінетика.

Акривастин добре абсорбується у кишечнику. Максимальна концентрація вплазмі після прийому 8 мг акривастину настає через 1.5 год і становить приблизно 150 нг/мл. Період напів виведення з плазм - 1.5 год. При введенні різних доз акривастину протягом 6 днів кумуляції не спостерігалося.

Акривастин виділяється, головним чином, нирками. 84% акривастину, щобув прийнятий здоровими добровольцями, виділилося з сечею за 3 дні, 80% - вперші 12 год, головним чином у формі незміненого акривастину, 13% дози виділялося з калом. У сечі та плазмі виявляється метаболіт акривастину, що становить у сечі 1/7 частину прийнятої дози препарату.

Показання до застосування:

Лікування:

  • алергічного риніту, сінної гарячки;
  • гістамінзалежних дерматозів, що включають такі алергічні захворювання шкіри, як хронічна ідіопатична кропив’янка, холінергічна кропив’янка, симптоматичний дермографізм, ідіопатична набута холодова кропив’янка та свербляча атопічна екзема.

Протипоказання:

Семпрекс протипоказаний хворим з гіперчутливістю до акривастину татрипролідину, хворим з вираженою нирковою недостатністю (кліренс креатині нуменше за 50 мл/хв чи рівень креатині ну в сироватці більше 150 мкмоль/л), дітям віком до 12 років.

Особливості застосування:

Мутагенність.

Результати широких досліджень препарату на мутагенність показують, що акривастин не становить генетичної небезпеки для людини.

Канцерогенність.

У довготривалих дослідженнях на щурах та мишах встановлено, що акривастин не є канцерогенним.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Вагітність.

Даних про вплив Семпрексу на перебіг вагітності у жінок немає, тому, як і більшість лікарських засобів, його не слід приймати під час вагітності, крім випадків, коли потенційна користь від препарату буде більшою за можливий ризик для плода.

Лактація.

Даних про рівень акривастину, що може з’явитися в грудному молоці після приймання капсул Семпрексу, немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Застосування Семпрексу у більшості пацієнтів не викликає сонливості. Незважаючи на це, через можливість індивідуальної реакції на приймання будь-якого медикаменту, необхідно застерегти пацієнта від вживання препарат упри керуванні машиною чи при необхідності виконувати роботу, що вимагає швидкої реакції, до встановлення індивідуальної реакції на застосування цього препарату.

Не рекомендується виконувати роботу, що вимагає підвищеної уваги або швидкої реакції, після вживання алкоголю або інших депресантів центральної нервової системи, з огляду на те, що одночасне застосування акривастину може потенціювати у деяких хворих їх ефект.

Діти:

Діти віком до 12 років: даних щодо застосування Семпрексу у дітей цьоговіку немає.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти від 12 років: 1 капсула (8 мг) Семпрексу 3 рази надобу. Тривалість лікування визначається індивідуально.

Хворі похилого віку: хоча клінічні спостереження показали, що при застосуванні Семпрексу у хворих похилого віку не потрібні спеціальні застереження, рекомендується цій категорії хворих контролю вати функцію нирок.

Передозування:

Про випадки гострого передозування не повідомлялося. Приймання Семпрексу 25 хворими у добовій дозі до 1200 мг не супроводжувалось побічною дією (гастроінтестинальним розладом, головним болем або сонливістю) або ж ці явища були мало виражені.

Лікування передозування повинне бути симптоматичним. При необхідності може бути проведена стимуляція блювання (для хворих у свідомості) або промивання шлунка. Ефективність діалізу в цьому випадку не встановлена.

Побічні дії:

Повідомлення про сонливість, що виникає на фоні застосування Семпрексу, надзвичайно рідкі. У клінічних дослідах седативний ефект препарату був небільший, ніж у плацебо. У більшості пацієнтів приймання Семпрексу несу проводжувалося антихолінергічним або седативним побічним ефектом, що мав би клінічне значення. Описані реакції гіпер чутливості від висипань до (зрідка) анафілаксії.

Лікарська взаємодія:

Не слід комбінувати препарат з засобами, що пригнічують центральну нервову систему, та алкоголем.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці, при температурі нижче 30 °С.

Форма випуску / упаковка:

Капсули по 8 мг №12.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R06AX18:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Семпрекс
Виробник:ГлаксоСмітКляйн С.А.Е., Єгипет/Великобританія
Форма випуску:

Капсули по 8 мг №12.

Реєстраційне посвідчення:- № -
Міжнародне непатентоване найменування:Acrivastine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:
  • діюча речовина: акривастин;
  • 1 капсула містить 8 мг акривастину;
  • допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; натрію крохмальгліколят (тип А), магнію стеарат, титану діоксин (Е 171), желатин, оксид заліза чорний (Е 172), оксид заліза червоний (Е 172).
Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.
Код АТС:R06AX18 - Акривастин
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама