Стугерон Форте інструкція по застосуванню

Стугерон Форте фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Стугерон Форте капсули по 75 мг №20
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/2755/01/01 від 23.02.2005. Наказ № 84 від 23.02.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить 75 мг цинаризину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк;оболонка капсули: еритрозин, титану діоксид, оранжево-жовтий S, заліза оксид жовтий, желатин.Форма випуску.

Основні фізико-хімічні властивості:

капсули з непрозорою кришечкою жовто-гарячого кольору; тіло капсули жовтого кольору, непрозоре; 

Виробник:

Янссен-Сілаг С.п.А./Янссен Фармацевтика Н.В., Італія/Бельгія

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що поліпшують мозковий кровообіг

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цинаризин пригнічує скорочення клітин гладких судинних м’язів шляхом блокування кальцієвих каналів. Крім прямого кальцієвого антагонізму, цинаризин знижує скорочувальну дію вазоактивних речовин, таких як норепінефрин і серотонін шляхом блокування контрольованих ними рецепторів кальцієвих каналів. Блокада надходження кальцію до клітин залежить від різновиду тканини, результатом її є антивазоконстрикторні дії без впливу на кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.Цинаризин може в подальшому поліпшувати недостатню мікроциркуляцію шляхом підвищення еластичності мембрани еритроцитів і зниження в’язкості крові. Збільшується клітинна резистентність до гіпоксії. Цинаризин пригнічує стимуляцію вестибулярної системи, що має своїм результатом пригнічення ністагму та інших автономних розладів. Цинаризин запобігає виникненню гострих нападів запаморочення.Фармакокінетика. Максимальні рівні цинаризину в плазмі можуть бути отримані за 1-3 години після прийому. Період напіввиведення цинаризину з плазми дорівнює 4 годинам.Цинаризин повністю метаболізується організмом. Виділення метаболітів здійснюється приблизно на 1/3 із сечею та на 2/3 - з калом.Білок плазми зв’язується цинаризином приблизно на 91%.

Показання до застосування:

Підтримуюче лікування при симптомах лабіринтних розладів, що включають запаморочення, шум у вухах, ністагм, нудоту та блювання.Підтримуюче лікування при симптомах цереброваскулярного походження, які включають запаморочення, шум у вухах (тинітус), головний біль судинного походження, дратівливість, втрата пам’яті та нездатність зосереджуватися. Підтримуюче лікування при симптомах периферичних судинних розладів, які включають хворобу Рейно, акроціаноз, переміжну кульгавість, трофічні порушення, трофічні та варикозні виразки, парестезію, нічні спазми у кінцівках, холодні кінцівки.

Протипоказання:

Стугерон форте протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до препарату.

Особливості застосування:

Як і інші антигістамінні лікарські засоби, Стугерон форте може спричиняти подразнення в епігастральній ділянці; застосування його після їди може зменшити явища подразнення шлунка.При хворобі Паркінсона Стугерон форте повинен призначатись тільки у тому випадку, якщо переваги лікування перевищують можливий ризик погіршання перебігу цієї хвороби.Стугерон форте може спричиняти сонливість, особливо на самому початку лікування. Таким чином, слід утримуватися від одночасного вживання алкоголю чи депресантів ЦНС.Вагітність і лактація.Незважаючи на те, що при дослідженні Стугерону форте на тваринах тератогенних ефектів не виявилось, застосування препарату під час вагітності, як і інших лікарських засобів, може бути виправдано тільки за умов, якщо терапевтичні переваги перевищують можливий потенційний ризик для розвитку плода.Немає відомостей щодо можливості потрапляння Стугерону форте в грудне молоко. Отже слід уникати лікування препаратом жінок під час лактації.Вплив на здатність керувати автомобілем і працювати з технікою: оскільки після застосування препарату, особливо на початку лікування, він може спричинити сонливість, треба бути обережним при керуванні автомобілем або користуванні небезпечною технікою.Дана лікарська форма не рекомендується дітям.

Спосіб застосування та дози:

Дорослі: Розлади мозкового кровообігу: 1 капсула 75 мг один раз на добу.Розлади периферичного кровообігу:2-3 капсули 75 мг на добу.Порушення рівноваги: 1 капсула 75 мг один раз на добу.Слід віддавати перевагу прийому Стугерону форте після їди.Максимальна доза, що рекомендується, не повинна перевищувати 225 мг (3 капсули) на добу. Оскільки ефект при запамороченні залежить від дози, дозування слід поступово підвищувати.

Передозування:

У поодиноких випадках гострого передозування (2100 мг) спостерігались такі явища: блювання, сонливість, кома, тремор, гіпотонія. Нормалізація стану пройшла без особливостей.Лікування симптоматичне.Специфічної протиотрути немає. Протягом першої години після прийому внутрішньо необхідно провести промивання шлунка. Якщо це виправдано, може бути призначено активоване вугілля.

Побічні дії:

Можуть спостерігатися сонливість і порушення функцій шлунково-кишкового тракту. Ці симптоми, як правило, тривають недовго і легко можуть бути попереджені шляхом поступового підбору оптимальної дози. Зрідка можуть спостерігатись такі явища: головний біль, відчуття сухості у роті, збільшення маси тіла, пітливість та алергійні реакції. Повідомлялось про вкрай рідкі випадки червоного плоского лишаю, схожого на вовчак. Повідомлялося про окремі випадки жовтухи із застоєм жовчі.В осіб похилого віку при тривалій терапії траплялось погіршання чи поява екстрапірамідних симптомів, які іноді проявлялись відчуттям депресії. У таких випадках лікування препаратом слід припинити.

Лікарська взаємодія:

Алкоголь/депресанти ЦНС /трициклічні антидепресанти:одночасне застосування може посилювати седативні ефекти цих засобів або Стугерону форте.Діагностичне втручання: завдяки антигістамінному ефекту Стугерон форте може маскувати позитивні реакції щодо факторів реактивності шкіри при проведенні шкірної проби, тому його застосування слід припинити за 4 дні до її проведення.

Термін придатності:

Зберігати при температурі від 15 до 30 °С в місці, недоступному для дітей.Термін придатності - 5 років.

Форма випуску / упаковка:

Блістери по 20 капсул у картонній пачці.Виробник.Янссен Фармацевтика Н.В., БЕЛЬГІЯ на заводах “Янссен-Сілаг С.А”, Франція.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва:АдресаЯнссен Фармацевтика НВ, Тунсхаусвед 30, В-2340 Беерсе,Бельгія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N07CA02:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Стугерон Форте
Виробник:Янссен-Сілаг С.п.А./Янссен Фармацевтика Н.В., Італія/Бельгія
Форма випуску: Блістери по 20 капсул у картонній пачці.Виробник.Янссен Фармацевтика Н.В., БЕЛЬГІЯ на заводах “Янссен-Сілаг С.А”, Франція.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/2755/01/01 від 23.02.2005. Наказ № 84 від 23.02.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Cinnarizine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить 75 мг цинаризину;допоміжні речовини: лактоза, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат, тальк;оболонка капсули: еритрозин, титану діоксид, оранжево-жовтий S, заліза оксид жовтий, желатин.Форма випуску.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що поліпшують мозковий кровообіг
Код АТС:N07CA02 - Цинаризин
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6 кг
На капустяній дієті можна за тиждень схуднути на 6...
Вітамін D зміцнює імунітет, але не захищає від COVID-19: лікарі
Вітамін D відіграє важливу роль у підтримці імуніт...
Реклама