Сумітран інструкція по застосуванню

Сумітран фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Сумітран таблетки, в/плів. обол., по 100 мг №6
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7505/01/02 від 22.01.2008. Наказ № 22 від 22.01.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить суматриптану сукцинату еквівалентно суматриптану 50 мг або 100 мг;допоміжні речовини: лактоза, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, маніт (Е 421), титану діоксид (Е 171), тальк, триацетин.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою таблетки з логотипом RDY з одного боку та 292 (для 50 мг) або 293 (для 100 мг) з іншого.

Виробник:

Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Серотонінергічні препарати

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Засіб для купірування нападів мігрені. Суматриптан є селективним агоністом 5НТ1 рецепторів серотоніну. Не впливає на серотонінові рецептори інших підтипів. Чинить звуження судин каротидного артеріального ложа, які постачають кров до екстракраніальних та інтракраніальних тканин (розширення судин мозкових оболонок та/або їх набряк є основним механізмом розвитку мігрені у людини), при цьому суттєво не впливаючи на мозковий кровообіг. Пригнічує активність рецепторів закінчень аферентних волокон трійчастого нерву в твердій мозковій оболонці (в результаті зменшується вивільнення сенсорних нейропептидів). Усуває асоційовані з мігренозним нападом нудоту та світлобоязнь. У 50 – 70 % випадків швидко усуває напад при прийомі в дозі 50 – 100 мг. Протягом 24 годин можливе розвинення рецидиву, яке потребує повторного прийому.Початок дії – протягом 30 хвилин після прийому всередину в дозі 100 мг.Фармакокінетика. Після прийому всередину швидко адсорбується, через 45 хвилин його концентрація в плазмі досягає 70 % від максимального рівня. Біодоступність – 15 % (за рахунок присистемного метаболізму та неповного всмоктування). Період досягнення максимальної концентрації (ТСmax) після прийому всередину 100 мг Сумітрану – 2 – 2,5 години та складає 51 нг/мл.Зв´язок з білками плазми – 14-21 %, загальний об’єм розподілення – 170 л (2,4 л/кг). Метаболізується шляхом окиснення МАО (переважно ізоферменту А) з утворюванням метаболітів, основними з яких є індолоцтовий аналог суматриптану, який не має фармакологічної активності відносно 5-НТ1 – й 5НТ2- серотонінових рецепторів та його глюкуронід.Період напіввиведення (Т1/2) становить близько 2 – 2,5 годин. Плазмовий кліренс – 1160 мл/хвил, нирковий кліренс – 260 мл/хвил; позанирковий кліренс – 40 % після прийому всередину. Виводиться нирками, переважно у вигляді метаболітів (97 % після прийому всередину) – вільної кислоти або глюкуронідного кон’югата.

Показання до застосування:

Для купірування нападів мігрені з аурою та/або без неї.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату; геміплегічна, базилярна або офтальмоплегічна форми мігрені; ішемічна хвороба серця (ІХС) (або підозра на неї), стенокардія (також стенокардія Принцметала), інфаркт міокарда (також наявність в анамнезі), артеріальна гіпертензія (безконтрольна), оклюзійні захворювання периферичних артерій, інсульт або скороминуче порушення мозкового кровообігу (також за наявності в анамнезі); печінкова та/або ниркова недостатність.

Особливості застосування:

Не застосовується для профілактики мігрені (введення під час мігренозної аури до появи інших симптомів може не запобігти розвитку головного болю). Хворим групи ризику з боку серцево-судинної системи терапію не призначають без попереднього обстеження (жінки в післяклімактеричний період, чоловіки віком після 40 років, особи з факторами ризику розвитку ішемічної хвороби серця).При призначенні в період лактації не рекомендується годувати дитину груддю протягом 24 годин після прийому Сумітрану.У пацієнтів з гіперчутливістю до сульфаніламідів при введенні Сумітрану спостерігається збільшений ризик розвитку алергійних реакцій (від шкірних проявів до анафілактичного шоку).За відсутності ефекту на введення першої дози препарату слід уточнити діагноз. Досвід застосування Сумітрану у пацієнтів віком після 65 років обмежений (значної різниці в фармакокінетиці в порівнянні з більш молодими пацієнтами не спостерігається).Перед призначенням Сумітрану пацієнтам з уперше виявленою мігренню або, якщо вона проявляється атипово, слід виключити інші потенційно небезпечні неврологічні захворювання.Необхідно пам’ятати, що у хворих на мігрень, існує ризик розвитку інсульту або скороминучих порушень мозкового кровообігу.Використання препарату пацієнтами, які працюють з механізмами: в період лікування необхідно бути обережним при керуванні автотранспортом та/або при роботі з іншими потенційно небезпечними механізмами, які потребують підвищеної концентрації уваги та швидкості психомоторних реакцій.З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам з епілепсією (також при будь-яких інших станах зі зниженим епілептичним порогом); при артеріальній гіпертензії (контрольованій); при вагітності, в період годування груддю; у дитячому або підлітковому віці (до 18 років), у людей літнього віку (після 65 років); у періоді до 14 діб після відміни лікарських засобів, до складу яких входить ерготамін та його похідні, а також інгібітори МАО.

Спосіб застосування та дози:

Призначають лікування якомога раніше після виникнення нападів мігрені (хоча препарат однаково ефективний в будь – якій стадії). Для усунення гострих нападів мігрені дорослим – 50 мг, якщо необхідно – 100 мг (таблетку потрібно ковтати цілком та запивати водою). Якщо симптоми мігрені при прийомі початкової дози зникли та/або зменшились на певний час, а потім відновились, можливий прийом другої дози препарату не раніше ніж через 2 години. Максимальна добова доза становить 300 мг. Якщо симптоми мігрені не зникають та не зменшуються після застосування першої дози, тоді повторно для купірування нападу препарат не призначають.

Передозування:

При прийомі всередину більше 400 мг не спостерігалося яких-небудь інших побічних реакцій окрім тих, що були перераховані вище.Лікування: спостереження за хворим протягом 10 годин, симптоматична терапія.

Побічні дії:

З боку серцево-судинної системи: підвищення або зниження артеріального тиску (АТ), брадикардія, відчуття серцебиття, тахікардія; в окремих випадках – тяжкі порушення серцевого ритму, швидкоминучи зміни ЕКГ за ішемічним типом, інфаркт міокарда, в поодиноких випадках – синдром Рейно.З боку травної системи: нудота та блювання; в поодиноких випадках – незначне збільшення активності „печінкових” трансаміназ, відчуття дискомфорту в животі, дисфагія, ішемічний коліт.З боку нервової системи: запаморочення, слабкість, (зазвичай слабо або помірно виражені та є швидкоминучі); рідко – сонливість, відчуття втоми; в поодиноких випадках – епілептичні напади (зазвичай, за наявності в анамнезі епілепсії).З боку органу зору: іноді – диплопія, миготіння мушок перед очами, ністагм, скотома, зниження гостроти зору, дуже рідко – часткова втрата зору (може бути пов’язана із самим нападом мігрені).Алергічні реакції: шкірний висип (також кропив´янка та еритематозні висипання), свербіж шкіри, анафілактичні реакції.Інші: міалгія, „припливи” крові до обличчя.

Лікарська взаємодія:

При одночасному введенні Сумітрану з ерготаміном та лікарськими засобами, до складу яких входить ерготамін, можливий довготривалий спазм судин (інтервал між їх прийомом повинен бути не менше 24 годин). Можлива взаємодія між Сумітраном та інгібіторами МАО (зниження інтенсивності метаболізму суматриптану та збільшення його концентрації).При одночасному застосуванні Сумітрану та лікарських засобів із групи вибіркових інгібіторів зворотного захоплення серотоніну можливий розвиток почуття слабкості, гіперрефлексії та порушення координації рухів.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.Термін придатності 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 6 таблеток у блістері, по одному блістеру в картонній пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: sumatriptan; 3 – [2 – (Диметиламіно)етил] –N – метил – 1Н -індол -5-метансульфонаміду (сукцинат);Форма випускуТаблетки, вкриті плівковою оболонкою.АдресаSurvey No. 41 Bachupally Village Qutbullapur Mandal, Ranga Reddy District, Andhra Pradesh, India.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N02CC01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Сумітран
Виробник:Др. Реддіс Лабораторіс Лтд, Індія
Форма випуску: По 6 таблеток у блістері, по одному блістеру в картонній пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7505/01/02 від 22.01.2008. Наказ № 22 від 22.01.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Sumatriptan
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить суматриптану сукцинату еквівалентно суматриптану 50 мг або 100 мг;допоміжні речовини: лактоза, натрію кроскармелоза, целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, маніт (Е 421), титану діоксид (Е 171), тальк, триацетин.

Фармакотерапевтична група:Серотонінергічні препарати
Код АТС:N02CC01 - Суматриптан
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама