Склад:
1 пакетик містить парацетамолу 500 мг, хлорфеніраміну малеату 4 мг, псевдоефедрину гідрохлориду 60 мг;допоміжні речовини: лимонна кислота безводна, винна кислота, натрію бікарбонат, натрію карбонат безводний, полівінілпіролідон (КЗ0), цукор рафінований, натрію бензоат, барвник хіноліновий жовтий, ароматизатор лимонний.
Виробник:
Нобел Ілач Санаї Ве Тіджарет А.Ш., Туреччина
Фармакотерапевтична група:
Анальгетики та антипіретики.
Показання до застосування:
Препарат показаний для симптоматичного лікування грипу і застудних захворювань в дорослих і дітей старше 15 років, що проявляються:лихоманкою;головним болем;ринітом;чханням та сльозотечею;
Протипоказання:
підвищена чутливість до компонентів препарату;виражене порушення функції печінки та нирок;закритокутова глаукома;виражена артеріальна гіпертензія, тиреотоксикоз;діти до 15 років, період вагітності і лактації;алкоголізм.
Особливості застосування:
Алкоголь підсилює седативну дію хлорфеніраміна малеату та гепатотоксичність парацетамолу.Не слід призначати препарат більше 5 днів, якщо немає ознак поліпшення.Препарат може викликати сонливість, що робить небезпечним керування транспортними засобами та роботу з механізмами. Ввечері препарат слід приймати за декілька годин до сну.При призначенні препарату пацієнтам, що страждають на цукровий діабет, або особам, що знаходяться на дієті, яка виключає цукор, необхідно пам’ятати, що 1 пакетик препарату містить 17,53 г цукру.
Спосіб застосування та дози:
Внутрішньо дорослим і дітям старшим 15 років препарат призначають по 1 пакету 2-3 рази на добу. Вміст пакетику розчиняють у склянці теплої води. Перший прийом звичайно здійснюють у вечорі, як можна скоріше після появи перших симптомів захворювання. Розчин приймають зразу після приготування. Інтервал між прийомами повинен бути не менше 4 год. Тривалість лікування 3-5 днів. Для пацієнтів з порушеннями функції нирок при кліренсі креатиніну
Передозування:
При передозуванні токсична дія препарату може бути обумовлена парацетамолом, який входить до його складу. Відомо, що прийом парацетамолу в дозі більше ніж 4 г на добу (для дорослих) може токсично впливати на печінку. Симптоми інтоксикації (нудота, блювання, анорексія, біль у животі, задишка, збудження, посилення пітливості, судоми, галюцинації, підвищення артеріального тиску, тахіаритмія, задишка, збудження) звичайно виникають у перші 24 години.У випадку передозування слід промити шлунок і призначити сорбенти, у разі необхідності проводиться симптоматична терапія. Антидотами парацетамола є ацетилцистеїн, метионін.
Побічні дії:
Зазвичай препарат добре переноситься, але інколи можливі сухість у роті, під-вищена збудливість, нудота, блювання, біль в животі.Рідко: алергійні реакції (висипання, кропивниця).Дуже рідко: безсоння, головний біль, анорексія, слабкість, лейкопенія, тромбоцитопенія, тремор, судоми, порушення серцевого ритму, колапс.
Лікарська взаємодія:
Поєднання зі снодійними, аналгетиками й інгібіторами моноаміноксидази може підсилювати пригноблювальну дію на центральну нервову систему.Одночасний прийом з ангигістамінними препаратами, антидепресантами, протипаркинсоничними препаратами, холінолітичними спазмолітиками може давати атропіноподібний ефект, що проявляється сухістю в роті, порушенням акомодації, затримкою сечі, запором. При прийомі разом з фуразолідоном, прокарбазином, симпатоміметиками, гормонами щитовидної залози підвищується імовірність виникнення побічних ефектів. А при одночасному прийомі з нітратами послаблюється терапевтичний ефект останніх. Ефект непрямих антикоагулянтів збільшується та підвищується вірогідність ураження печінки при одночасному застосуванні з Тайлолом. Барбітурати знижують жарознижувальну дію.
Термін придатності:
Зберігати при температурі не вище 25°С, в недоступному для дітей, захищеному від світла, сухому місці. Термін придатності – 3 роки.Умови відпуску. За рецептом.
Категорія відпуску:
Без рецепту.
Додатково:
Загальна характеристикаФорма випускуПорошок для приготування розчину для перорального застосування.АдресаBarbaros Bulvari No: 76-78 34353 Besiktas, Istanbul, Turkey.Бульвар Барбарос №76-78, 34353 р-н Бешікташ, м. Стамбул, Туреччина.