Теофілін-200 інструкція по застосуванню

Теофілін-200 фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Теофілін-200 таблетки прол./д. по 200 мг №15
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6940/01/01 від 17.08.2007. Наказ № 824 від 10.11.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 200 мг або 300 мг теофіліну безводного;допоміжні речовини: лактоза, гіпромелоза (К4М), гіпромелоза ( К15М), повідон, магнію стеарат.

Основні фізико-хімічні властивості:

білі, круглі, пласкі таблетки зі скошеними краями;

Виробник:

Адвансд Ремідес, Індія

Фармакотерапевтична група:

Спазмолітичний засіб.

Показання до застосування:

Симптоматичне лікування та профілактика бронхоспазмів, обумовлених бронхіальною астмою, хронічними бронхітами та емфіземою.

Протипоказання:

Протипоказаний дітям, вагітним жінкам та у період годування груддю. Підвищена чутливість до похідних ксантину. Також протипоказано пацієнтам із виразковою хворобою шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення, епілепсією (за винятком осіб, які застосовують відповідні протисудомні засоби), при гострому інфаркті міокарда, вираженій артеріальній гіпертензії, тахіаритмії, гіпертиреозі, тяжких порушеннях функції печінки.

Особливості застосування:

Незважаючи на те, що за умов дотримання дозування, рівень препарату у плазмі крові нечасто перевищує 20 мкг/мл, слід контролювати стан пацієнтів, у яких з тієї чи іншої причини, послаблений кліренс теофіліну;осіб із печінковою недостатністю.старших 55 років, особливо чоловіків із хронічними захворюваннями легень.Особи літнього віку, концентрація теофіліну в крові яких перевищує 20 мкг/мл, частіше відмічають прояви побічних ефектів, таких як вентрикулярна аритмія чи судоми, ніж пацієнти молодшого віку.Менш серйозні симптоми токсичного впливу теофіліну (нудота, занепокоєння) можуть часто виникати на початкових стадіях лікування, але, зазвичай, скороминущі.Клінічні дані щодо застосування теофіліну пролонгованої дії для лікування дітей відсутні.Вагітність та годування груддюПоки що не відомо чи може теофілін виявляти несприятливий вплив на плід, однак протягом вагітності застосовувати ксантини слід лише у разі крайньої потреби.Теофілін проникає в грудне молоко й може спричинити дратівливість чи інші ознаки інтоксикації у немовлят. Серйозні побічні ефекти малоймовірні і можливі лише у випадку, коли концентрація препарату в крові матері досягне критичного рівня.Паління суттєво впливає на метаболізм та виведення теофіліну. В осіб, котрі випалюють 1-2 пачки цигарок на день, період напіввиведення скорочується. Елімінація активної речовини подовжується в осіб з вираженою дихальною недостатністю, при печінковій та нирковій недостатності, вірусній інфекції, гіпертермії.Прийом алкоголю та кофеїнвмісних продуктів також впливає на метаболізм теофіліну.

Спосіб застосування та дози:

Таблетку теофіліну слід проковтнути цілою. Її не слід подрібнювати чи розжовувати.Середня початкова доза для дорослих у перші 1-2 дні становить 16 мг/кг маси тіла чи 400 мг (відповідно вибирають меншу), її слід застосовувати за два прийоми, а у наступні дні поступово збільшувати до 800 мг на добу для досягнення найкращих результатів.Тривалість терапії.Оптимальні дози і тривалість прийому препарату необхідно підбирати індивідуально, орієнтуючись на характер перебігу захворювання, супутні патологічні процеси, характер комплексної терапії, вік, масу тіла та особливості метаболізму.

Передозування:

До цього часу про випадки передозування Теофіліну-200, Теофіліну-300 не повідомлялося.При концентраціях теофіліну у крові, вищих ніж 20 мкг/мл, виникають такі побічні ефекти, як блювання, серцеві аритмії, діарея, підвищена дратівливість, тремор, безсоння та дуже сильні судоми, може розвиватися кома, що призводить до летальних наслідків.

Побічні дії:

Прояви побічних ефектів теофіліну зазвичай слабкі. Якщо концентрація теофіліну у плазмі крові не перевищує 20 мкг/мл, можлива поява нудоти, блювання, головного болю, занепокоєння, безсоння та печії.

Лікарська взаємодія:

Відмічався токсичний синергізм із ефедрином; подібне може трапитись також у разі застосування інших бронходилататорів-симпатоміметиків.Алопуринол, фенобарбітал, циметидин, норфлоксацин, іпрофлоксацин, еритроміцин, пероральні контрацептиви та пропранолол сприяють підвищенню концентрації теофіліну в плазмі крові.Фенітоїн, метотрексат та рифампін знижують концентрацію теофіліну.

Термін придатності:

Зберігати при температурі не вище 25 ˚С.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

15 таблеток у блістері в картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: theophylline, 1,3-диметилксантин;Форма випускуТаблетки пролонгованої дії.АдресаДілянка № 646/1, Аграрно-Промислова Зона Дабхель, Даман-396210, Індія. ЗаявникТОВ АРВІН ГРУП, Латвія.АдресаІлукстес 25Е, Рига, ЛВ-1073, Латвія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R03DA04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Теофілін-200
Виробник:Адвансд Ремідес, Індія
Форма випуску: 15 таблеток у блістері в картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6940/01/01 від 17.08.2007. Наказ № 824 від 10.11.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Theophylline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 200 мг або 300 мг теофіліну безводного;допоміжні речовини: лактоза, гіпромелоза (К4М), гіпромелоза ( К15М), повідон, магнію стеарат.

Фармакотерапевтична група:Спазмолітичний засіб.
Код АТС:R03DA04 - Теофілін
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама