Тербізил крем інструкція по застосуванню

Тербізил крем фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тербізил крем 1 % по 15 г у тубах
Виробник:
Реєстрація:
UA/4558/01/01 від 26.01.2021
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Ольга Поліщук Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 09.09.2023
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: тербінафіну гідрохлорид;

1 г крему містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;

допоміжні речовини: натрію гідроксид, спирт бензиловий, сорбітанстеарат, цетилпальмітат, спирт цетиловий, спирт цетостеариловий, полісорбат 60, ізопропілміристат, вода очищена.

Виробник:

ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина

Місцезнаходження виробника:

Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина.

Фармакотерапевтична група:

Протигрибкові препарати для застосування у дерматології. Інші протигрибкові препарати для місцевого застосування

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Механізм дії

Тербінафін являє собою аліламін, який має широкий спектр протигрибкової активності.

У низьких концентраціях тербінафін володіє фунгіцидною активністю щодо дерматофітів, пліснявих і деяких диморфних грибів. Дія на дріжджові гриби може бути фунгіцидною або фунгістатичною залежно від виду грибка. Препарат має тривалу дію, що дає змогу досягти ефекту за короткий період лікування.

Тербінафін впливає на ранній етап біосинтезу стеролів. Це призводить до дефіциту ергостеролу і внутрішньоклітинного накопичення сквалену, що призводить до загибелі грибкової клітини.

Тербінафін пригнічує фермент скваленепоксидазу, розташовану на клітинній мембрані гриба. Фермент скваленепоксидаза не належить до системи цитохрому Р450.

Тербінафін не впливає на метаболізм гормонів або інших лікарських препаратів.

Фармакокінетика.

При місцевому застосуванні абсорбція становить менше 5 %, препарат має незначну системну дію.

При застосуванні препарату Тербізил крем протягом 7 днів концентрація в роговому шарі перевищує фунгіцидну концентрацію і зберігається як мінімум протягом 7 днів після припинення застосування препарату.

Показання до застосування:

Грибкові інфекції шкіри, спричинені дерматофітами роду Trichophyton (T. rubrum, T. mentagrophytes, T. verrucosum, T. violaceum), Microsporum Canis та Epidermophyton floccosum, наприклад, дерматофітії стоп; пахова дерматофітія («свербіж жокея»); дерматофітія тулуба («стригучий лишай»); кандидоз шкіри, спричинений грибками роду Candida, зазвичай Candida аlbicans; різнобарвний лишай (Pityriasis versicolor), спричинений Pityrosporum orbiculare, також відомий як Malassezia furfur.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини або до допоміжних компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Особливості застосування:

Препарат Тербізил крем призначений тільки для зовнішнього застосування.

Слід уникати потрапляння крему в очі, тому що він може спричинити подразнення. При випадковому потраплянні препарату в очі їх слід ретельно промити проточною водою.

Не рекомендовано розчухувати вражені ділянки шкіри, не зважаючи на те, що може виникати свербіж, оскільки це може привести до подальшого пошкодження шкіри і сповільнити процес загоєння або поширити інфекцію.

Ці інфекції можуть передаватися іншим людям, тому пацієнту варто слідкувати за тим, щоб використовувати тільки індивідуальні, а не спільні з іншими людьми, рушник та одяг. Щоб уникнути реінфекції пацієнту рекомендовано часто прати свій одяг і рушники.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Крем містить цетиловий і цетостеариловий спирти, які можуть спричинити місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит).

Цей лікарський засіб містить 10 мг бензилового спирту в кожному грамі крему. Бензиловий спирт може викликати легке місцеве подразнення.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Період вагітності

У ході досліджень на тваринах не було відзначено ембріофетотоксичної дії тербінафіну. Оскільки клінічний досвід застосування тербінафіну жінкам у період вагітності відсутній, Тербізил крем не слід застосовувати вагітним жінкам, за винятком випадків, коли це однозначно необхідно.

Період годування груддю

Тербінафін проникає у грудне молоко, тому препарат не слід призначати матерям, які годують груддю. Крім того, необхідно уникати контакту дітей з ділянками шкіри, на які наноситься препарат, включаючи молочні залози.

Вплив на фертильність

У дослідженнях, проведених на тваринах, впливу на фертильність відзначено не було.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Препарат Тербізил крем не впливає на здатність керувати транспортними засобами та іншими механізмами.

Діти:

Досвід місцевого застосування тербінафіну дітям віком до 12 років обмежений, тому призначати препарат пацієнтам цієї вікової групи не рекомендовано.

Спосіб застосування та дози:

  • дерматофітія стоп, пахова дерматофітія та дерматофітія тулуба: 1 раз на добу протягом 1 тижня;
  • сквамозно-гіперкератотична дерматофітія стоп («мокасинова стопа») 2 рази на добу протягом 2 тижнів;
  • кандидоз шкіри: 1-2 рази на добу протягом 1 тижня;
  • різнобарвний лишай: 1-2 рази на добу протягом 2 тижнів.

Зменшення симптомів зазвичай відзначається протягом кількох днів після початку лікування. У випадку нерегулярного застосування або передчасного припинення лікування є ризик рецидиву інфекції. При відсутності ознак поліпшення після двох тижнів лікування слід проконсультуватися з лікарем.

Ефект від застосування крему Тербізил зберігається після припинення лікування. Покращення стану шкіри триває навіть після припинення застосування крему.

Передозування:

Тербізил крем призначений лише для зовнішнього застосування. Низька системна абсорбція тербінафіну у формі крему визначає надзвичайно низьку імовірність передозування. Випадковий прийом внутрішньо 2 тюбиків крему по 15 г (що містять 300 мг тербінафіну) порівнянна з прийомом активного компонента 1 таблетки Тербізил 250 мг (одна пероральна доза для дорослих).

При випадковому застосуванні крему внутрішньо можливе виникнення симптомів передозування таблеток тербінафіну (наприклад, головний біль, нудота, біль в епігастральній ділянці та запаморочення).

Рекомендоване у разі передозування лікування включає у себе заходи з виведення препарату у першу чергу шляхом призначення активованого вугілля, і при необхідності ‒ застосування симптоматичної підтримуючої терапії.

Побічні дії:

У місцях нанесення препарату можуть виникати такі симптоми як свербіж, лущення шкіри, біль у місці нанесення, подразнення у місці нанесення, порушення пігментації, відчуття печіння шкіри, почервоніння шкіри, утворення кірки і т. д. Ці безпечні симптоми слід відрізняти від реакції гіперчутливості, що супроводжується висипом. Подібні реакції спостерігаються рідко, але при цьому потрібно припинити застосування препарату.

При випадковому попаданні в очі тербінафіну гідрохлорид може спричинити подразнення очей.

Побічні реакції розподілені за класами систем органів та частотою виникнення таким чином: дуже часті (≥ 1/10); часті (від ≥ 1/100 до 1/10); нечасті (від ≥ 1/1 000 до 1/100); поодинокі (від ≥ 1/10 000 до 1/1 000); рідкісні ( 1/10 000); частота невідома (неможливо визначити на основі наявних даних).

У межах кожної групи побічні реакції представлені в порядку зменшення серйозності.

Частота Þ

за класами систем органів

MedDRA

Часті

Нечасті

Поодинокі

Частота невідома

Розлади імунної системи

Гіперчутливість*

Розлади органів зору

Подразнення очей

Розлади шкіри та сполучної тканини

Лущення шкіри, свербіж

Порушення цілісності шкіри, утворення кірки, ураження шкіри, порушення пігментації, еритема, відчуття печіння шкіри

Сухість шкіри, контактний дерматит, екзема

Висипання*

Загальні розлади та реакції у місці нанесення

Біль, біль у місці нанесення, подразнення у місці нанесення

Загострення стану

* Дані, отримані у процесі постмаркетингових спостережень.

У дослідженні терапевтичної еквівалентності крему Тербізил 10 мг/г та 1 % тербінафіну крему (EQUATE) загалом 733 пацієнти застосовували для лікування Тербізил (n = 366) або тербінафін (n = 367) протягом 1 тижня, при цьому у 10,1 % пацієнтів (74 пацієнтів) виникла хоча б одна побічна реакція. Загалом під час дослідження виникло 20 побічних реакцій.

Частота Þ за класами систем органів MedDRA

Часті

Нечасті

Поодинокі

Частота невідома

Розлади шкіри та сполучної тканини

Сухість шкіри

Висипання, бульозний дерматит, кропив’янка

Загальні розлади та реакції у місці нанесення

Подразнення у місці нанесення (15,6%)

Свербіж у місці нанесення (3,6%), відчуття тепла у місці нанесення (2,4%), біль у місці нанесення (1,2%), еритема у місці нанесення (1,2%), біль*, гіперчутливість у місці нанесення*

* Ці побічні реакції не спостерігалися під час дослідження «Equate».

Повідомлення про підозрювані побічні реакції

Повідомляти про підозрювані медикаментозні побічні реакції необхідно навіть після того, як отримано реєстраційне посвідчення. Це дозволяє продовжувати моніторинг співвідношення користь/ризик для даного лікарського засобу. Працівників сфери охорони здоров’я просять повідомляти про всі підозрювані побічні реакції.

Лікарська взаємодія:

Лікарські взаємодії для тербінафіну для місцевого застосування невідомі.

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей місці.

Зберігати при температурі не вище 30 °C.

Форма випуску / упаковка:

15 г крему у білій алюмінієвій тубі з білою поліетиленовою кришкою, що має перфораційний шип; 1 туба в картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D01AE15:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тербізил крем
Виробник:ВАТ «Гедеон Ріхтер», Угорщина
Форма випуску:

15 г крему у білій алюмінієвій тубі з білою поліетиленовою кришкою, що має перфораційний шип; 1 туба в картонній упаковці.

Реєстраційне посвідчення:UA/4558/01/01 від 26.01.2021
Міжнародне непатентоване найменування:Terbinafine
Умови відпуску:

Без рецепта.

Склад:

діюча речовина: тербінафіну гідрохлорид;

1 г крему містить 10 мг тербінафіну гідрохлориду;

допоміжні речовини: натрію гідроксид, спирт бензиловий, сорбітанстеарат, цетилпальмітат, спирт цетиловий, спирт цетостеариловий, полісорбат 60, ізопропілміристат, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Протигрибкові препарати для застосування у дерматології. Інші протигрибкові препарати для місцевого застосування
Код АТС:D01AE15 - Тербінафін
Заявник:ВАТ «Гедеон Ріхтер»
Адреса заявника:Н-1103, Будапешт, вул. Демреї, 19-21, Угорщина
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама