Тиклопідин-Дарниця інструкція по застосуванню

Тиклопідин-Дарниця фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тиклопідин-Дарниця таблетки, в/о, по 250 мг №20 (10х2)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4246/01/01 від 09.03.2006. Наказ № 109 від 09.03.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 таблетка містить 250 мг тиклопідину гідрохлориду в перерахунку на 100 % речовину;допоміжні речовини: картопляний крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, кислота лимонна, аеросил, кальцію стеарат, макрогол-1500, метилцелюлоза, титану діоксид.

Основні фізико-хімічні властивості:

таблетки, вкриті оболонкою, білого кольору з двоопуклою поверхнею. На поперечному розрізі видно два шари;

Виробник:

Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна

Фармакотерапевтична група:

Антитромботичні засоби. Антиагреганти.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тиклопідин – антитромботичний, антиагрегаційний засіб. Інгібує фосфоліпазу C, призводить до оборотного гальмування зв'язування тромбоцитів з фібриногеном, що зумовлене аденозинфосфатом, і, відповідно, пригнічує агрегацію тромбоцитів. Знижує агрегацію тромбоцитів, не змінюючи активності циклооксигенази і фосфодіестерази. Механізм дії на агрегацію обумовлений тим, що препарат за рахунок взаємодії з глікопротеїном IIb/IIІа, перешкоджає зв'язуванню фібриногену з активованими тромбоцитами.Гальмує ріст ендотеліальних клітин. Зменшує в'язкість крові і подовжує час кровотечі. У хворих із гломерулонефритом знижує протеїнурію і збільшує кліренс креатиніну. Поліпшує судинну мікроциркуляцію, збільшує опір тканин гіпоксії.Ефект настає через 24–48 год після прийому, досягає максимуму на 3–6 день і триває 4–10 днів.Фармакокінетика. Після прийому всередину біодоступність препарату становить 80-90 % (застосування після прийому їжі збільшує біодоступність на 10-20 %). Час досягнення максимальної концентрації в плазмі крові становить 2 год. Зв'язок з білками плазми – 98 % (з альбуміном, кислим α1-глікопротеїном і ліпопротеїнами). Рівноважне розподілення Css створюється через 2-3 тижні. Метаболізується в печінці з утворенням чотирьох метаболітів, один з яких має фармакологічну активність. Період напіввиведення після однократного прийому 250 мг становить 13 год, на фоні регулярного застосування 4-5 днів. Виводиться через жовчні шляхи – 70 % (у незмінному вигляді), нирками – 30 % (в основному у вигляді метаболітів).

Показання до застосування:

Ризик первинного чи повторного інсульту в хворих, що перенесли тромбоемболічний чи ішемічний інсульт; минуще ішемічне порушення мозкового кровообігу, включаючи монокулярну сліпоту; профілактика ішемічних ускладнень у хворих із хронічними поразками коронарних артерій і артерій нижніх кінцівок (переміжна кульгавість); профілактика тромбозів, викликаних оперативним втручанням з екстракорпоральним кровообігом або хронічним гемодіалізом, гострій оклюзії коронарних стентів.

Протипоказання:

Гіперчутливість до компонентів препарату. Кровотеча, гемофілія або інші порушення коагуляції чи системи гемостазу, геморагічний діатез (у т. ч. в анамнезі), подовження часу кровотечі. Лейкопенія, тромбоцитопенія чи агранулоцитоз (у т. ч. в анамнезі). Виразкова хвороба шлунка й дванадцятипалої кишки, варикозне розширення вен стравоходу. Геморагічний інсульт у гострій і підгострій фазі, внутрішньочерепний крововилив (у т. ч. в анамнезі). Печінкова недостатність. Вагітність і період годування груддю. Супутня гепаринотерапія. Первинна профілактика тромбозу у здорових пацієнтів. Дитячий вік.

Особливості застосування:

Перед початком лікування й у процесі терапії необхідний контроль периферичної крові кожні 15 днів протягом перших 3 місяців. Лікування препаратом припиняють за 1 тиждень до проведення планових операцій (за винятком випадків, коли тромбоцитарна дезагрегація є бажаною). Перед екстракцією зубів варто запитувати в пацієнтів про можливе проведене лікування тиклопідином. Пацієнтам, що мають у минулому інфаркт міокарда і транзиторні ішемічні напади, варто застосовувати Тиклопідин-Дарниця тільки у випадку непереносимості ацетилсаліцилової кислоти або неефективності її застосування. З появою в процесі лікування фарингіту, виразок на слизовій оболонці порожнини рота, загострення тонзиліту, пропасниці чи кровотечі гематом, необхідно негайно припинити лікування препаратом. Поновлення лікування препаратом буде залежати від результатів екстреного дослідження крові і наступної клінічної оцінки стану пацієнта. З обережністю препарат слід застосовувати при планованих оперативних втручаннях, травмах, важкій нирковій недостатності. У осіб похилого віку кліренс тиклопідину знижується порівняно з особами молодого віку у два рази.Ефективність і безпека застосування препарату для лікування дітей і підлітків до 18 років не встановлені.

Спосіб застосування та дози:

Тиклопідин®-Дарниця призначають внутрішньо під час їди по 0,25 г 2 рази на день. При необхідності доза може бути збільшена до 1 г на добу. При добрій переносимості тривалість лікування визначається індивідуально (2 - 6 місяців).

Передозування:

Симптоми: геморагічний синдром, судоми, гіпотермія, задишка, вестибулярні порушення, збільшення часу кровотечі й активності трансаміназ.Лікування. Під лабораторним контролем показників згортальної системи крові, призначають препарати кальцію, вітамін К, у важких випадках – переливання крові.

Побічні дії:

З боку системи гемостазу: геморагічний синдром, тромбоцитопенічна пурпура, кровотечі, гематурія.З боку органів кровотворення: нейтропенія (у перші 3 місяці прийому препарату) аж до агранулоцитозу, тромбоцитопенія, панцитопенія, аплазія кісткового мозку (особливо виражена в пацієнтів літнього віку).З боку системи травлення: зниження апетиту, нудота, гастралгія, діарея, абдомінальні болі, метеоризм, підвищення активності "печінкових" трансаміназ і лужної фосфатази (у перші 4 місяці), холестатична жовтяниця, гіпербілірубінемія.З боку нервової системи: запаморочення, головний біль, шум у вухах, астенія.Алергічні й імунопатологічні реакції: шкірний висип (макулопапульозний), свербіж, кропив’янка; васкуліт, вовчакоподібний синдром, нефрит.Інші: гіперхолестеринемія і гіпертригліцеридемія.

Лікарська взаємодія:

Непрямі антикоагулянти, гепарини і нестероїдні протизапальні препарати підвищують ризик розвитку кровотечі. Препарат на 15 % знижує концентрацію дигоксину в плазмі, а також концентрацію циклоспорину і кліренс теофіліну, збільшує концентрацію фенітоїну в плазмі крові. Антациди, зменшуючи всмоктування препарату, знижують його концентрацію в плазмі крові на 18 %. Циметидин, блокуючи мікросомальне окислення, знижує кліренс препарату на 50 %.Не існує незаперечних даних про взаємодію препарату з етиловим спиртом. Бажано під час лікування препаратом припинити вживання алкоголю.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей місці, в оригінальній упаковці, при температурі не вище 25 °С.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 або 3 контурних чарункових упаковки в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: ticlopidine;5-(2-хлорбензил)-4,5,6,7-тетрагідротієно(3,2-с)піридину гідрохлорид;Форма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.АдресаУкраїна, 02093, м. Київ, вул. Бориспільська, 13.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тиклопідин-Дарниця
Виробник:Дарниця, ФФ, ПрАТ, м.Київ, Україна
Форма випуску: По 10 таблеток у контурній чарунковій упаковці; по 2 або 3 контурних чарункових упаковки в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4246/01/01 від 09.03.2006. Наказ № 109 від 09.03.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Ticlopidine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 таблетка містить 250 мг тиклопідину гідрохлориду в перерахунку на 100 % речовину;допоміжні речовини: картопляний крохмаль, целюлоза мікрокристалічна, кислота лимонна, аеросил, кальцію стеарат, макрогол-1500, метилцелюлоза, титану діоксид.

Фармакотерапевтична група:Антитромботичні засоби. Антиагреганти.
Код АТС:B01AC05 - Тиклопідин
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама