Тіова інструкція по застосуванню

Тіова фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Тіова капсули д/інг. по 18 мкг №15 у конт.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3201/01/01 від 25.05.2005. Наказ № 230 від 25.05.2005
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 капсула містить 18 мкг тіотропію (у вигляді тіотропію броміду моногідрату);допоміжні речовини: лактоза 125М, лактоза 150М.

Основні фізико-хімічні властивості:

тверді желатинові капсули розміром 3, зі світло-зеленою кришкою і безбарвним прозорим корпусом, частково заповнені білим або майже білим порошком; на кришці капсули нанесений напис Tiova, на корпусі капсули – логотип Cipla;

Виробник:

Ципла Лтд, Індія

Фармакотерапевтична група:

Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тіотропію бромід – специфічний антагоніст мускаринових рецепторів із довготривалою дією. Конкурентно та оборотно блокує рецептори підтипу МЗ в дихальних шляхах, що приводить до розслаблення гладкої мускулатури бронхіального дерева. Висока спорідненість до рецепторів і повільне вивільнення із зв’язку з МЗ-рецепторами обумовлюють виражену і довготривалу дію тіотропію броміду при місцевому застосуванні. Його системні антихолінергічні ефекти виражені дуже слабо. Бронхолітичний ефект препарату є наслідком місцевої дії, залежить від дози і зберігається протягом не менше 24 годин. Дослідження показали, що використання препарату 1 раз на добу для лікування пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легенів супроводжується значним покращенням функції легенів (збільшення об’єму форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) і форсованого життєвого об’єму легенів) протягом 30 хвилин після інгаляції, тривалість дії становить 24 години. Стабільний фармакотерапевтичний ефект досягається через 1 тиждень після початку лікування.Покращення функції легенів при лікуванні зберігається тривалий період, жодних ознак толерантності до препарату не спостерігається. Застосування препарату покращує функціональні показники дихання, істотно зменшує задишку та кількість епізодів загострення хронічних обструктивних захворювань легенів. Фармакокінетика. Тіотропію бромід є четвертинною амонієвою сполукою і погано розчиняється у воді, тому для інгаляцій застосовується у вигляді порошку. Більша частина дози, що вдихається під час інгаляції, осідає на стінках глотки, а потім ковтається, менша частина – осідає на стінках бронхів. При інгаляційному шляху введення абсолютна біодоступність тіотропію броміду становить 19,5%, що свідчить про високу біодоступність фракції препарату, яка досягла легенів. Максимальна концентрація тіотропію броміду в плазмі крові спостерігається через 5 хвилин після інгаляції. 72% препарату зв’язується з білками плазми крові. Об’єм розподілу – 32 л/кг. У стані рівноваги максимальний рівень тіотропію броміду в плазмі крові пацієнтів із хронічними обструктивними захворюваннями легенів становив 17–19 пг/мл через 5 хвилин після інгаляції в дозі 18 мкг, а потім поступово ступенево знижувався. Рівноважна концентрація в плазмі крові становить 3–4 пг/мл. В експериментах встановлено, що тіотропію бромід не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр.Ступінь біотрансформації дуже низький. Після інгаляції з сечею виводиться 14% дози, решта препарату виводиться з калом. Тіотропій розпадається неферментативно з утворенням спиртового N-метилскопіну та дитіенілгліколієвої кислоти, які не мають спорідненості з мускариновими рецепторами. Період напіввиведення становить 5–6 днів. Кумуляції активної речовини не спостерігається.Дослідження встановили, що ниркова недостатність не має істотного впливу на фармокінетику препарату.

Показання до застосування:

Базисна терапія хронічних обструктивних захворювань легенів (ХОЗЛ).

Протипоказання:

Підвищена чутливість до тіотропію броміду, атропіну та його похідних (іпратропію або окситропію броміду) і до неактивних компонентів препарату. Немає достатнього клінічного досвіду щодо застосування Тіови для лікування пацієнтів молодше 18 років.

Особливості застосування:

З обережністю застосовують препарат для лікування хворих на закритокутову глаукому і з порушеннями сечовипускання внаслідок гіпертрофії передміхурової залози або обструкцією шийки сечового міхура. За необхідності негайно купірувати напад бронхоспазму застосування Тіови не рекомендується, тому що його бронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у β-адреноміметиків.Необхідно запобігати попаданню препарату в очі. Пацієнти з помірною або вираженою нирковою недостатністю, які одержують Тіову в комбінації з іншими препаратами, що екстрагуються, головним чином нирками, потребують ретельного спостереження лікаря. Інгаляційні препарати можуть спричинювати розвиток парадоксального бронхоспазму та інших реакцій гіперчутливості негайного типу.Даних, що дають змогу припустити необхідність корекції дози у пацієнтів літнього віку, немає, хоча кліренс тіотропію броміду і період напіввиведення з віком змінюються. Немає достатнього клінічного досвіду відносно безпеки застосування Тіови в період вагітності. Встановлено, що невеликі кількості іпратропію броміду проникають у грудне молоко. Застосування Тіови при вагітності й у період лактації допускається тільки в тому випадку, якщо передбачувана користь для матері перевищує будь-який потенційний ризик для плоду або дитини.

Спосіб застосування та дози:

Препарат Тіова призначений тільки для інгаляцій за допомогою порошкового інгалятора Діпіхалер. Капсули не ковтати!Рекомендована доза становить 18 мкг (1 капсула) 1 раз на добу. Термін лікування залежить від ступеня тяжкості захворювання.

Передозування:

При застосуванні препарату в терапевтичних дозах випадки передозування не спостерігалися. У разі значного перевищення рекомендованої дози передозування може проявлятися симптомами, обумовленими антихолінергічною дією препарату (оборотні порушення акомодації, сухість у роті). Гостре отруєння малоймовірне внаслідок низької біодоступності при інгаляційному шляху введення.

Побічні дії:

В окремих випадках, як місцева реакція, може виникати сухість у роті, біль у горлі. При потраплянні препарату в очі зрідка можуть спостерігатися легкі оборотні порушення акомодації.З боку дихальної системи: кашель, дуже рідко – парадоксальний бронхоспазм.Алергічні реакції: рідко – кропив΄янка, ангіоневротичний набряк. Інші:

Лікарська взаємодія:

Не рекомендується одночасне застосування тіотропію броміду з іншими антихолінергічними засобами.

Термін придатності:

Зберігати в сухому і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С.Термін придатності – 18 місяців.

Форма випуску / упаковка:

По 15 капсул у пластиковому контейнері у картонній коробці. Виробник.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: тіотропію бромід, [(3-окси-9-азоніатрицикло [3.3.1.02,4] нонан, 7 -[(гідрокси ді-2-тієнілацетил)окси] – 9,9-діметил-бромід, (1б, 2в, 4в, 5б, 7в)];Форма випускуКапсули з порошком для інгаляцій.АдресаЦентральний офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R03BB04:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Тіова
Виробник:Ципла Лтд, Індія
Форма випуску: По 15 капсул у пластиковому контейнері у картонній коробці. Виробник.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3201/01/01 від 25.05.2005. Наказ № 230 від 25.05.2005
Міжнародне непатентоване найменування:Tiotropium bromide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 капсула містить 18 мкг тіотропію (у вигляді тіотропію броміду моногідрату);допоміжні речовини: лактоза 125М, лактоза 150М.

Фармакотерапевтична група:Антихолінергічні засоби, які блокують переважно периферичні холінореактивні системи
Код АТС:R03BB04 - Тіотропію бромід
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Вчені ідентифікували білок, який допомагає зберегти ясність розуму навіть у похилому віці
З віком відбувається зниження когнітивних функцій,...
Зайва вага викликає у чоловіків занижену самооцінку та депресію: дослідження
За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ),...
Реклама