Топотекан-Здоров'Я інструкція по застосуванню

Топотекан-Здоров’Я фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Топотекан-Здоров'Я порошок ліоф. д/приг. р-ну д/інф. по 2,5 мг у флак. №1
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9592/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: topotecan;1 флакон містить топотекану 2,5 мг або 4 мг;допоміжні речовини: маніт (Е 421), кислота винна.

Основні фізико-хімічні властивості:

ліофілізована маса світло-жовтого кольору.

Виробник:

ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"

Фармакотерапевтична група:

Антинеопластичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Протипухлинний препарат, інгібітор топоізомерази I. Топоізомераза I – фермент, що безпосередньо бере участь у реплікації ДНК. Топотекан зв’язується з комплексом топоізомераза I-ДНК і запобігає повторному зшиванню ланцюгів ДНК. Цитотоксичність топотекану зумовлена пошкодженням подвійного ланцюга ДНК, що утворюється у процесі її синтезу. При цьому ферменти, що беруть участь в реплікації, взаємодіють з потрійним комплексом, сформованим топотеканом, топоізомеразою I і ДНК. Фармакокинетіка. Розподіл. При внутрішньовенному введенні топотекану дорослим у дозах 0,5 - 1,5 мг/м2 у вигляді 30-хвилинної щоденної інфузії протягом 5 днів площа під фармакокінетичною кривою збільшувалася пропорційно збільшенню дози.Зв’язування топотекану з білками плазми – 35 %. Розподіл між клітинами крові і плазмою майже рівномірний. Об’єм розподілу становить близько 130 л, що приблизно в 3 рази вище, ніж загальний вміст води в організмі.Метаболізм. Топотекан піддається метаболізму шляхом гідролізу лактонового кільця з утворенням карболової кислоти у вигляді відкритого кільця.Топотекан не інгібує Р450 ферменти CYP1A2, CYP2A6, CYP2C8/9, CYP2C19, CYP2D6, CYP2E або CYP4A, а також цитозольні ферменти дигідропіримідин оксидазу або ксантин оксидазу. Виведення. Кліренс топотекану – 64 л/год, що становить приблизно 2/3 печінкового кровотоку. Період напіввиведення становить 2 - 3 год 20 - 60 % дози виводиться з сечею в незмінному стані й у вигляді метаболітів.У пацієнтів, які брали участь у дослідженнях, такі чинники як вік, маса тіла і наявність асциту не виявляли значного впливу на кліренс.Фармакокінетика в особливих клінічних випадках. У чоловіків плазмовий кліренс і об’єм розподілу топотекану дещо більші, ніж у жінок. Проте ці відмінності подібні до різниці в площі поверхні тіла.У пацієнтів з печінковою недостатністю плазмовий кліренс знижений приблизно до 67 %, порівняно з контрольною групою пацієнтів. Період напіввиведення топотекану збільшений приблизно на 30 %, але ніяких суттєвих змін об’єму розподілу немає. Загальний плазмовий кліренс у пацієнтів з печінковою недостатністю менший лише на 10 % порівняно з контрольною групою пацієнтів.У пацієнтів з нирковою недостатністю (кліренс креатиніну 41 - 60 мл/хв) плазмовий кліренс зменшений приблизно на 67 % в порівнянні з контрольною групою пацієнтів. Об’єм розподілу дещо знижений, і, таким чином, період напіввиведення збільшений тільки на 14 %. У пацієнтів з помірною нирковою недостатністю плазмовий кліренс топотекану скорочений до рівня, який становить 34 % значення цього параметра у пацієнтів контрольної групи. Об’єм розподілу зменшений приблизно на 25 %, що спричиняє подовження середнього періоду напіввиведення з 1,9 години до 4,9 години.

Показання до застосування:

Друга лінія хіміотерапії прираку яєчників;дрібноклітинному раку легені.

Протипоказання:

Мієлосупресія до призначення препарату з кількістю нейтрофілів < 1,5 ´ 109/л або тромбоцитів ≤ 100 ´ 109/л;тромбоцитопенія (< 100 ´ 109/л);анемія (< 90 г/л Нв); - вагітність;період годування груддю;підвищена чутливість до компонентів препарату.

Особливості застосування:

Топотекан-Здоров’я слід застосовувати під контролем лікаря, який має досвід роботи з цитотоксичними препаратами.Зазвичай при терапії Топотеканом-Здоров’я для запобігання розвитку негематологічних побічних ефектів не застосовують премедикацію.При роботі з Топотеканом-Здоров’я слід вживати такі запобіжні заходи: персонал повинен бути навчений правилам приготування розчинів; не допускати вагітних співробітниць до роботи з препаратом; при приготуванні розчинів слід користуватися захисним одягом (в т.ч. маскою, захисними окулярами, захисними рукавичками); всі предмети, використані при роботі з препаратом, відносяться до категорії предметів високого ризику, їх слід поміщати в мішки для високотемпературної переробки; рідину, що залишилася, можна змити великою кількістю води; при випадковому попаданні препарату на шкіру або в очі необхідно негайно промити їх великою кількістю води.Контроль лабораторних показниківУ процесі терапії Топотеканом-Здоров’я необхідно регулярно контролювати картину периферичної крові, включаючи рівень тромбоцитів.Застосування повинно бути обмежене при загостренні герпесвірусних інфекцій.Здатність впливати на швидкість реакцій при керуванні автотранспортом або роботу з іншими механізмами. У період терапії Топотеканом-Здоров’я, якщо спостерігаються стомлюваність і слабкість, необхідно дотримуватися особливої обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Застосування препарату у період вагітності протипоказане. Невідомо, чи виділяється топотекан в грудне молоко, тому не слід застосовувати препарат у період годування груддю.

Діти:

Через відсутність достатньої кількості клінічних даних, дітям віком до 18 років призначення Топотекану-Здоров’я не рекомендується.

Спосіб застосування та дози:

Для дорослих і пацієнтів літнього віку рекомендована початкова доза Топотекану-Здоров’я становить 1,5 мг/м2 внутрішньовенно у вигляді інфузії тривалістю не менше 30 хв щодня протягом 5 днів з інтервалом 21 день перед початком кожного курсу. Рекомендується провести мінімум 4 курси терапії. Перед призначенням першого курсу терапії Топотеканом-Здоров’я у пацієнтів початковий рівень нейтрофілів повинен бути ≥ 1,5 ´ 109/л, тромбоцитів ≥ 100 ´ 109/л і рівень гемоглобіну ≥ 90 г/л (після переливання крові, якщо це необхідно).Топотекан-Здоров’я не призначають повторно, якщо рівень нейтрофілів складає менше 1 ´ 109/л, тромбоцитів – менше 100 ´ 109/л, а рівень гемоглобіну – менше 90 г/л (у тому числі після переливання крові).Пацієнтам з вираженою нейтропенією (кількість нейтрофілів менше 0,5 ´ 109/л) протягом 7 днів або більше або при нейтропенії, спричинені гарячкою або інфекцією, а також пацієнтам, лікування яких було відстрочене через нейтропенію, препарат слід призначати в зменшеній дозі: 1,25 мг/м2/добу, за необхідності поступово знижуючи її до 1 мг/м2/добу. При подальших курсах можна призначати з метою профілактики колонієстимулюючі фактори, щоб підтримати ефективність дози, починаючи з 6-го дня курсу (першого дня після завершення застосування Топотекану-Здоров’я). Якщо нейтропенія не піддається корекції при застосуванні колонієстимулюючого фактора, дозу препарату слід зменшити.Аналогічна корекція дози проводиться при кількості тромбоцитів менше 25 ´ 109/л. При порушеннях функції нирок рекомендована доза для пацієнтів з кліренсом креатиніну 20 - 39 мл/хв становить 750 мкг/м2/добу. Для пацієнтів з кліренсом креатині ну ≥ 40 мл/хв корекції дози не потрібна. Наявних даних недостатньо для рекомендацій щодо дози препарату для пацієнтів із кліренсом креатиніну 20 мл/хв. Для пацієнтів з порушеннями функції печінки (білірубін плазми ≤ 100 мг/л) спеціальний підбір дози не потрібний. Пацієнтам з порушеннями функції печінки рекомендується 1,5 мг/м2 протягом 5 днів кожні 3 тижні, хоча при цьому спостерігається невелике зниження кліренсу топотекану.Правила приготування розчинівУ флакон додають 4 мл стерильної води для ін’єкцій. Отриманий розчин розбавляють 0,9 % розчином натрію хлориду для внутрішньовенних інфузій або 5 % розчином декстрози для внутрішньовенних інфузій до досягнення об’єму 100 - 200 мл для дози топотекану 2,5 мг та 160 - 320 мл для дози топотекану 4 мг (до концентрації 25 - 50 мкг/мл).

Передозування:

Передбачається, що основними проявами передозування Топотекану-Здоров’я можуть бути рецидивуюча мієлодепресія, стоматит, кровотечі, гарячка.Антидот Топотекану-Здоров’я не відомий. Лікування симптоматичне.

Побічні дії:

З боку системи кровотворення: оборотна контрольована дозозалежна гематологічна токсичність: нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія, анемія. З боку травної системи: нудота, блювання, діарея, запор, стоматит, біль у животі, анорексія, гіпербілірубінемія.Дерматологічні реакції: алопеція.Порушення обміну речовин: набряки.Інші: стомлюваність, астенія, нездужання, гарячка, інфекція, сепсис.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Топотекану-Здоров’я з іншими цитотоксичними засобами, що спричиняють мієлосупресію, можливе посилення пригнічувальної дії на кістковий мозок.Топотекан-Здоров’я не інгібує ферменти цитохрому Р450.Одночасне застосування з гранісетроном, ондансетроном, морфіном або кортикостероїдами не виявляє істотного впливу на фармакокінетичні параметри топотекану.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці, в захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.Оскільки препарат не містить протимікробних консервантів, після розчинення ліофілізованого порошку отриманий розчин слід застосовувати відразу або протягом 24 годин. Приготований розчин стабільний протягом 24 годин при температурі не вище 25 °C.

Форма випуску / упаковка:

По 2,5 мг або 4 мг порошку у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Топотекан-Здоров’Я
Виробник:ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров’я"
Форма випуску: По 2,5 мг або 4 мг порошку у флаконі, по 1 флакону у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9592/01/01 від 09.04.2009. Наказ № 239 від 09.04.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Topotecan
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: topotecan;1 флакон містить топотекану 2,5 мг або 4 мг;допоміжні речовини: маніт (Е 421), кислота винна.

Фармакотерапевтична група:Антинеопластичні засоби.
Код АТС:L01XX17 - Топотекан
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Експерти розповіли, чим небезпечний післяобідній сон
Пообідній сон може тривати від кількох хвилин до г...
Вчені назвали спеції, які допоможуть полегшити хронічний біль
Спеції, такі як чорний перець, гвоздика, кориця і ...
Реклама