Склад:
діюча речовина: троксерутин; 1 капсула містить троксерутину 300 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, магнію стеарат;склад твердої желатинової оболонки: титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), желатин.
Виробник:
Адіфарм ЕАТ, Болгарія
Фармакотерапевтична група:
Ангіопротектори. Капіляростабілізуючі засоби. Троксерутин.
Фармакологічні властивості:
Показання до застосування:
Симптоматичне лікування таких захворювань: поверхневий тромбофлебіт, флебіт і післяфлебітні стани; хронічна венозна недостатність; гемороїдальна хвороба; ретинопатія; набряки і біль при травмах і варикозних венах; варикозний дерматит; комбіноване лікування контузій, розтягнень, вивихів, симптомів м’язових крампів (судомне посмикування литкових м’язів).
Протипоказання:
Підвищена чутливість до троксерутину або до будь-якої допоміжної речовини препарату, І триместр вагітності.
Належні заходи безпеки при застосуванні:
Препарат містить лактозу, тому його не застосовують хворим на лактозну недостатність, галактоземію або глюкозо-галактозний синдром мальабсорбції.
Особливості застосування:
Застосування в період вагітності або годування груддю:
Немає даних щодо впливу препарату на вагітних і жінок, які годують груддю, тому у І триместр препарат не застосовують, у ІІ та ІІІ триместрах препарат застосовують з урахуванням співвідношення користь для матері/ризик для плода (дитини).
Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:
Не впливає.
Спосіб застосування та дози:
Застосовують внутрішньо дорослим, під час прийому їжі. Звичайна доза – по 2 капсули на добу. Підтримуюче лікування – по 1 капсулі на день протягом 3-4 тижнів. Ефективність лікування залежить від регулярності прийому, правильного застосування і тривалості терапії. Дозування та тривалість прийому лікарського засобу визначається лікарем індивідуально залежно від тяжкості та перебігу захворювання.
Передозування:
При передозуванні (симптоми: нудота, діарея, диспепсія, шкірні алергічні реакції, головний біль, порушення сну) або при появі серйозних небажаних реакцій лікування троксерутином припиняють і призначають симптоматичні засоби. За показаннями застосовують препарати, які здатні спровокувати блювання. За необхідності можна призначити перитонеальний діаліз.
Побічні дії:
Побічні ефекти за частотою виникнення розподілені таким чином: дуже поширені (≥ 10 %), поширені (≥1% и <10 %), непоширені (≥0,1 % и <1%), рідко поширені (≥0,01% и <0,1 %) і дуже рідко поширені (<0,01 %).Алергічні реакції: непоширені – висип на шкірі.З боку травної системи: непоширені – нудота, блювання, метеоризм, діарея, слабо виражені диспепсичні явища.Інші: рідко поширені – головний біль, приплив крові до обличчя.Побічні ефекти швидко зникають після припинення застосування препарату.
Лікарська взаємодія:
Дані відносно лікарських взаємодій не встановлені.Якщо Ви застосовуєте будь-які інші лікарські препарати, обов’язково проконсультуйтесь з лікарем щодо можливості їх комбінування.
Термін придатності:
4 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
Умови зберігання:
Зберігати при температурі не вище 25 °С у недоступному для дітей місці.
Категорія відпуску:
Без рецепту.
Додатково:
Особливі застереженняПеред початком лікування повідомте лікаря, якщо Ви маєте які-небудь супутні захворювання.Препарат з обережністю призначають пацієнтам із тяжкими захворюваннями печінки та жовчного міхура.Троксерутин застосовують під час їжі, зважаючи на те, що він подразнює слизову оболонку шлунка.Через наявність барвника у складі препарату лікування може спричинити алергічний тип реакції, у тому числі астму. Ризик алергії вищий у пацієнтів із підвищеною чутливістю до ацетилсаліцилової кислоти.