Унітимолол інструкція по застосуванню

Унітимолол фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Унітимолол краплі оч., р-н 0,5 % по 10 мл у флак.-крап.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/7544/01/01 від 27.12.2007. Наказ № 858 від 27.12.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл розчину містить тимололу гідромалеату в перерахуванні на тимолол 5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, гіпромелоза, вода для ін’єкцій. Форма випуску.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозорий, безбарвний або ледь жовтуватий, злегка в’язкий розчин, без видимих механічних часток;

Виробник:

Унімед Фарма, ТОВ, Словацька Республіка

Фармакотерапевтична група:

Бета-адреноблокатори

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Тимололу малеат – неселективний блокатор бета-адренорецепторів. При місцевому застосуванні у вигляді крапель очних препарат знижує внутрішньоочний тиск як нормальний, так і підвищений, за рахунок зменшення секреції вологи і посилення її відтоку. Дія виявляється через 20 хв після закапування і триває близько 24 год.Фармакокінетика. При закапуванні крапель очних в кон’юнктивальний мішок, тимололу малеат швидко проникає через рогівку в тканини ока. В незначній кількості потрапляє в системний кровообіг.

Показання до застосування:

Хронічна відкритокутова глаукома, вторинна глаукома (афакічна, посттравматична), підвищення внутрішньоочного тиску.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Дистрофічні захворювання рогівки, вазомоторний риніт, бронхіальна астма, хронічний бронхіт із бронхообструктивним синдромом, синусова брадикардія (50 та менше уд./хв), атріовентрикулярна блокада ІІ і ІІІ ступенів, некомпенсована серцева недостатність, кардіогенний шок, цукровий діабет. Період вагітності та годування груддю. Діти до 8 років.

Особливості застосування:

Контроль ефективності рекомендовано проводити приблизно через 3 - 4 тижні від початку терапії. В період лікування не рідше 1 разу на 6 місяців слід контролювати функцію сльозовиділення, цілісність рогівкової оболонки, поле зору.Унітимолол 0,5% застосовувався для лікування хворих на глаукому, які користуються звичайними жорсткими контактними лінзами, і, в основному, переносився добре. Дія Унітимололу 0,5% на пацієнтів, які користуються лінзами, що виготовляються не з поліметилметакрилату, не вивчалась.Застосування препарату слід припинити за 48 год до інгаляційного наркозу із застосуванням міорелаксантів.В період лікування потрібно утримуватися від потенційно небезпечних видів діяльності, які потребують підвищеної уваги та швидкої психомоторної реакції.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям старше 8 років: закапують по 1 краплі розчину в кон’юнктивальний мішок ураженого ока 2 рази на добу. Тривалість лікування визначає лікар індивідуально, залежно від клінічних проявів захворювання.

Передозування:

Симптоми: запаморочення, головний біль, задишка, брадикардія, бронхоспазм, зупинка серця, артеріальна гіпотензія, порушення свідомості, судоми.Лікування симптоматичне. При випадковому попаданні через рот призначають атропіну сульфат 0,5 – 2 мг внутрішньовенно зі швидкістю 2-2,5 мг/год при тривалій інфузії; глюкагон–1-10 мг внутрішньовенно зі швидкістю 2-2,5 мг/год при тривалій інфузії; β-симпатоміметики (добутамін, ізопреналін, орципреналін) або адреналін у дозі, залежної від тяжкості інтоксикації та маси тіла хворого; β2-симпатоміметики внутрішньовенно або у вигляді аерозолю при бронхоспазмі. При судомах призначають діазепам у вигляді внутрішньовенної тривалої інфузії. Дані щодо ефективності гемодіалізу відсутні.

Побічні дії:

З боку органа зору: можливі кон’юнктивіти, гіперемія кон’юнктиви, блефарит, блефароптоз, птоз, кератит, зниження чутливості рогівки, набряк епітелію рогівки, порушеня зору, диплопія.Системні ефекти: брадикардія, брадиаритмія, зниження артеріального тиску, атриовентрикулярна блокада, серцева недостатність, запаморочення, нудота, головний біль, м’язова слабкість, безсоння, депресія, порушення статевих функцій, перехідне порушення мозкового кровообігу, бронхоспазм.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні Унітимолол 0,5% посилює дію бета-адреноблокаторів для системного застосування. При одночасному застосуванні з резерпіном можливий розвиток вираженої брадикардії або гіпотонії.Необхідна обережність при одночасному призначенні Унітимололу 0,5% з блокаторами кальцієвих каналів або із серцевими глікозидами, оскільки можливі порушення атриовентрикулярної провідності, гостра лівошлуночкова недостатність, артеріальна гіпотензія.З обережністю слід призначати одночасно з препаратами наперстянки.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі 15 - 25 °С. Не заморожувати. Після першого відкриття зберігати не більше 28 діб.Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, зачиненому ковпачком із контролем першого відкриття. По одному флаконі в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: timolol; (-)-1-(трет-бутиламіно)-3-(4-морфоліно-1,2,5-тіадіазоліл-3-окси)-2-пропанол;АдресаВул. Орієшкова, 11, 821 05, Братислава, Словацька Республіка.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ S01ED01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Унітимолол
Виробник:Унімед Фарма, ТОВ, Словацька Республіка
Форма випуску: По 5 мл або 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці, зачиненому ковпачком із контролем першого відкриття. По одному флаконі в пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/7544/01/01 від 27.12.2007. Наказ № 858 від 27.12.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Timolol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл розчину містить тимололу гідромалеату в перерахуванні на тимолол 5 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, динатрію фосфат додекагідрат, натрію дигідрофосфат дигідрат, гіпромелоза, вода для ін’єкцій. Форма випуску.

Фармакотерапевтична група:Бета-адреноблокатори
Код АТС:S01ED01 - Тимолол
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама