Йодовітал Кідз інструкція по застосуванню

Йодовітал Кідз фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Йодовітал Кідз таблетки жув. по 100 мкг №100 у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6306/01/01 від 28.10.2013. Наказ № 916 від 28.10.2013
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить калію йодиду у перерахуванні на суху речовину 130,8 мкг, що відповідає йоду 100 мкг;допоміжні речовини: магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота лимонна безводна, олія бавовняна, полуничний аромат, ванільний аромат, барвник кармін (Е 120), сорбіт (Е 420).

Виробник:

Юніфарм, Інк., США

Фармакотерапевтична група:

Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.

Показання до застосування:

Профілактика розвитку дефіциту йоду, у тому числі у період вагітності або годування груддю; профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення, а також після завершення комплексного лікування зоба препаратами гормонів щитовидної залози; лікування дифузного еутиреоїдного зобу у дітей та дорослих.

Протипоказання:

Маніфестний гіпертиреоз; прихований гіпертиреоз (при застосуванні доз, які перевищують 150 мкг йоду на день); тиреоїдна аденома, автономна аденома при застосуванні у дозах понад 300 мкг йоду на добу (за винятком передопераційної йодотерапії з метою блокади щитовидної залози); туберкульоз легенів; геморагічний діатез; герпетиформний дерматит Дюринга (синдром Дюринга-Брока); підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Перед початком терапії необхідно виключити наявність у пацієнта гіпертиреозу або вузлового токсичного зоба, функціональної автономії щитовидної залози, а також наявність цих захворювань в анамнезі.Препарат не слід застосовувати при гіпотиреозі, окрім випадків, коли гіпотиреоз спричинений дефіцитом йоду.Не призначати йод при терапії радіоактивним йодом, наявності або підозрі на рак щитовидної залози.Слід враховувати, що при терапії препаратом у хворих з нирковою недостатністю можливий розвиток гіперкаліємії.Дефіцит йоду підвищує, а його надлишок знижує реакцію на тиреостатичну терапію у пацієнтів з гіперфункцією щитовидної залози. Через це в період, що передує цій терапії і під час лікування гіперфункції щитовидної залози треба, при можливості, уникати призначення будь-яких препаратів йоду.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

У період вагітності або годування груддю потреба у йоді підвищується. Йодовітал® Кідз слід призначати у достатніх для забезпечення адекватного надходження йоду в організм дозах (добова потреба у йоді у вагітних та жінок, які годують груддю, становить не менше 200 мкг). Препарат добре проникає крізь плаценту і може спричинити розвиток гіпотиреозу та зоба у плода при прийомі йоду у великих дозах. Йод також проникає у грудне молоко, тому у період вагітності або годування груддю Йодовітал® Кідз слід застосовувати тільки у рекомендованих дозах.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Препарат застосовують дітям старше 2 років згідно з рекомендаціями лікаря та з ретельним дотримуванням дозування.

Спосіб застосування та дози:

Профілактика дефіциту йоду та ендемічного зоба. Дітям віком від 2 до 12 років: 50*-100 мкг йоду на добу.Дітям віком від 12 років та дорослим: 100-200 мкг йоду на добу.Період вагітності або годування груддю: 200 мкг йоду на добу.Профілактика рецидиву зоба після хірургічного видалення або після завершення курсу лікування препаратами гормонів щитовидної залози. Дітям та дорослим: 100-200 мкг йоду на добу.Лікування еутиреоїдного зоба.Дітям: 100-200 мкг йоду на добу.Дорослим: 300-500 мкг йоду на добу.Добову дозу препарату слід приймати за 1 прийом після їди, запиваючи достатньою кількістю рідини. Дітям до 3 років препарат можна давати у подрібненому вигляді з їжею, молоком, соком або водою. Застосування препарату з профілактичною метою проводиться, як правило, протягом кількох місяців або років, іноді – протягом усього життя. Для лікування зоба у дітей, підлітків та дорослих зазвичай потрібно 6-12 місяців або більше. Загалом питання про дозування та тривалість застосування препарату для профілактичних заходів або для лікування захворювань щитовидної залози вирішує лікар в індивідуальному порядку.* За необхідності застосовують препарат у відповідному дозуванні.

Передозування:

У випадку передозування спостерігається посилення побічних ефектів. При гострій інтоксикації йодом спостерігається рефлекторне блювання, біль у животі, діарея (іноді з домішками крові), забарвлення слизових оболонок у коричневий колір. Може настати дегідратація та шок. У поодиноких випадках відзначається стеноз стравоходу.Хронічне передозування призводить до феномену, який називається йодизмом: металічний присмак у роті, набряк і запалення слизових оболонок (риніт, кон’юнктивіт, гастроентерит, бронхіт); вугровий висип; дерматит; набряк слинних залоз; геморагії, підвищення температури тіла; дратівливість.Лікування. Промивання шлунка розчином крохмалю, білка або 5 % розчином натрію тіосульфату до видалення усіх слідів йоду. Проведення симптоматичної терапії з метою ліквідації порушень водного та електролітного балансу, а при необхідності – протишокова терапія.

Побічні дії:

При застосуванні препарату за показаннями у рекомендованих дозах побічні реакції виникають рідко.З боку імунної системи: алергічні реакції.З боку системи крові: еозинофілія.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, тремор.З боку центральної нервової системи: дратівливість, порушення сну, підвищене потовиділення.З боку шлунково-кишкового тракту: неприємні відчуття в епігастральній ділянці, діарея (у пацієнтів віком більше 40 років).Інші: Прояви йодизму (набряк слизової оболонки носа, кропив’янка, набряк Квінке, шкірні висипання, свербіж, у поодиноких випадках – анафілактичний шок). При застосуванні препарату у дозі понад 150 мкг на добу прихований гіпертиреоз може перейти у маніфестну форму. При застосуванні у високих дозах в окремих випадках може виникнути зоб і гіпотиреоз.

Лікарська взаємодія:

Ефективність лікування тиреостатиками при одночасному прийомі йоду зменшується. Перхлорат і тіоціанат калію пригнічують засвоєння йоду щитовидною залозою.Тиреотропний гормон покращує засвоєння йоду щитовидною залозою та стимулює продукування її гормонів.Прийом високих доз йоду та одночасне застосування калійзберігаючих діуретиків може призвести до розвитку гіперкаліємії.Одночасне застосування терапії йодом у високих дозах і препаратів літію сприяють розвитку зоба та гіпотиреозу.Калію йодид запобігає накопиченню радіоактивного йоду щитовидною залозою і забезпечує її захист від радіоактивного опромінення.При одночасному застосуванні відбувається підсилення впливу хінідину на серце у зв’язку зі збільшенням концентрації калію у плазмі крові.Одночасне застосування з рослинними алкалоїдами та солями важких металів може призвести до утворення нерозчинного осаду та ускладнити всмоктування йоду.

Термін придатності:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі до 30 °С, в щільно закритій оригінальній упаковці.

Форма випуску / упаковка:

По 30, або 60, або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону у коробці. По 15 таблеток у блістері; по 1, або 2, або 3, або 4, або 5 блістерів у коробці.Категорія відпуску.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ H03CA:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Йодовітал Кідз
Виробник:Юніфарм, Інк., США
Форма випуску: По 30, або 60, або 100 таблеток у флаконі; по 1 флакону у коробці. По 15 таблеток у блістері; по 1, або 2, або 3, або 4, або 5 блістерів у коробці.Категорія відпуску.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6306/01/01 від 28.10.2013. Наказ № 916 від 28.10.2013
Міжнародне непатентоване найменування:Potassium iodide
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 1 таблетка містить калію йодиду у перерахуванні на суху речовину 130,8 мкг, що відповідає йоду 100 мкг;допоміжні речовини: магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кислота лимонна безводна, олія бавовняна, полуничний аромат, ванільний аромат, барвник кармін (Е 120), сорбіт (Е 420).

Фармакотерапевтична група:Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози.
Код АТС:H03CA - Препарати йоду, що застосовуються при захворюваннях щитовидної залози
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама