Дієтолог пояснив, чому теорія про 5 порцій фруктів та овочів йде в минуле

Дата створення: 02 серпня, 15:16
Дата оновлення: 02 серпня, 15:28
Диетолог объяснил, почему теория о 5 порциях фруктов и овощей уходит в прошлое фото

Щотижня треба споживати 30 рослинних продуктів

Для здоров'я кишківника

Як відомо, для зміцнення здоров'я важливо з'їдати від 3 до 5 порцій фруктів та овочів на день. Проте деякі фахівці вважають, що цього замало. Щотижня потрібно споживати 30 рослинних продуктів. Саме така кількість потрібна для здоров'я кишківника.

Засновник компанії The Food Medic, дієтолог Хейзел Уоллес переконаний, що всі рослинні продукти мають значення, а не лише фрукти та овочі. Серед них — бобові, горіхи та насіння, злаки, такі як овес, кіноа, коричневий рис та цілісні зерна. Фахівець також розглядає консервовані та заморожені рослинні продукти.

— Шпинат та ягоди мають набагато більшу поживну цінність при заморожуванні, тому що вітамін С розкладається після збирання овочів чи фруктів, — пояснює Хейзел Уоллес, цитує портал Green Me.

Але чому треба саме 30 рослинних продуктів на тиждень?

Різноманітність рослин корисна

У 2018 році вчені провели дослідження, в якому порівнювали кишковий мікробіом понад 10 000 добровольців. Згідно з цим дослідженням, ті, хто споживав понад 30 видів рослин на тиждень, з більшою ймовірністю мали більш здоровий та різноманітний кишковий мікробіом, у порівнянні з тими, хто споживав менше ніж 10 видів рослин на тиждень. Цікаво, що така різноманітність рослин вважалася більш важливою, ніж дотримання вегетаріанської або рослинної дієти.

Інші дослідження також показали, що споживання різних рослинних продуктів у раціоні пов'язане із покращенням здоров'я кишківника. І клітковина, ймовірно, відіграє важливу роль у розумінні того, чому різноманітність рослин така корисна для нашого кишківника.

Крім клітковини, рослинні продукти можуть містити безліч важливих поживних речовин, таких як вітаміни, мінерали, антиоксиданти, вуглеводи, білки та жири. Склад поживних речовин відрізняється від одного продукту до іншого, тому найкраща порада — змінювати їх, щоб мати різноманітне споживання поживних речовин.

Читайте також: Вживання більшої кількості фруктів та овочів може принести користь здоров'ю нирок