Эукарбон инструкция по применению

Эукарбон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Эукарбон таблетки №10 (10х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9470/01/01 от 21.04.2015. Приказ № 229 от 21.04.2015
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 23.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 1 таблетка містить: листя сени (Folium Sennae) – 105 мг, екстракт кореня ревеню сухий (Rhei radix) (екстрагент етанол 70 %) – 25 мг, вугілля деревне – 180 мг, сірка – 50 мг;допоміжні речовини: олія м’яти перцевої, олія фенхелю, сахароза, крохмаль кукурудзяний, тальк, каолін, акація (гуміарабік).

Производитель:

Фармацеутише Фабрик Монтавит ГмбХ, Австрия

Фармакотерапевтическая группа:

Мочегонные препараты. Высокоселективные диуретики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Препарат містить рослинні і мінеральні активні інгредієнти. Препарат чинить м’яку проносну та вітрогінну дії завдяки вмісту листя сени та екстракту ревеню. Наявність ефірних олій м’яти перцевої та фенхелю підсилює вітрогінну та протизапальну дії діючих речовин. Наявність деревного вугілля забезпечує здатність зв’язувати токсини різного походження. Препарат чинить дезінфікуючу та протизапальну дії в шлунково-кишковому тракті. Проносний ефект починається через 8-10 годин після прийому. Описано позитивний клінічний досвід застосування препарату пацієнтам із синдромом подразненого кишечнику.Фармакокінетика.Не вивчалась.

Показания к применению:

Лікування запорів різного походження.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату. Гостра кишкова непрохідність і стеноз, атонія, гострі інфекційні захворювання кишечнику, гострі запальні захворювання кишечнику (наприклад, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, апендицит), біль в ділянці живота нез’ясованого походження, метрорагії, перитоніт, тріщини прямої кишки, защемлена грижа, панкреатит, гепатит, дивертикуліт, цистит, геморой, нефрит, недіагностовані абдомінальні симптоми, включаючи нудоту, блювання. Порушення водного та електролітного балансу. Дитячий вік до 12 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Якщо послаблюючі засоби необхідні щодня, потрібно встановити причину запорів.Еукарбон® слід застосовувати тільки якщо терапевтичного ефекту не можна досягнути шляхом зміни дієти або застосування послаблюючих засобів, що збільшують об’єм кишкового вмісту.Для досягнення необхідного терапевтичного ефекту дозу препарату підбирають індивідуально. Застосування препарату рекомендується протягом одного тижня, але не більше 2 тижнів. Кровотечі з прямої кишки або недостатність роботи кишечнику, що може виникнути після застосування проносних препаратів, може вказувати на серйозні захворювання.При застосуванні протягом періоду, який перевищує 2 тижні, ефект препарату може зменшуватися.Не рекомендується застосовувати як засіб для схуднення.Кожна таблетка Еукарбон® містить 43,4 мг сахарози. Препарат можна застосовувати хворим на цукровий діабет. Не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам з непереносимістю фруктози і галактози, із синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції та недостатністю сахарази-ізомальтази.Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QT, діуретики, кортикостероїди або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).Якщо причина запору невідома або є скарги з боку травного тракту (біль у животі, нудота, блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно, щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.Застосування у період вагітності або годування груддю Вагітність.Не повідомлялося про небажаний або шкідливий вплив на вагітну та на плід при застосуванні в рекомендованому дозуванні.Однак, з огляду на експериментальні дані щодо генотоксичного ризику деяких антраноїдів, наприклад, емодину і алое-емодину, використання під час вагітності не рекомендується.Годування груддю. Застосування під час годування груддю не рекомендується, оскільки немає достатньої інформації про виділення метаболітів у грудне молоко.Невелика кількість активних метаболітів (rhein) виділяється в грудне молоко. Не повідомлялось про послаблюючий ефект у немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механічними засобами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Таблетки приймати під час або після їди, дорослим і дітям віком від 12 років – по 1-2 таблетки 1-3 рази на добу до досягнення м’якого проносного ефекту. Якщо потрібна більш сильна проносна дія, то вечірню дозу можна збільшити до 3-4 таблеток Еукарбон®.Тривалість курсу залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Зазвичай тривалість лікування − 1-2 тижні. Не слід приймати без відповідної рекомендації лікаря довше 2 тижнів.Діти. Дітям віком до 12 років Еукарбон® не застосовують.

Передозировка:

Основними симптомами передозування є біль у животі і діарея з подальшою втратою рідини і електролітів, які повинні бути заміщені. Зокрема, діарея може стати причиною гіпокаліємії, яка може призвести до порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, особливо при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, діуретиками, кортикостероїдами або препаратами кореня солодки. Лікування направлене на підтримку великої кількості рідини в організмі, також слід припинити застосування препарату або знизити його дозу. Вміст електролітів, зокрема калію, слід постійно перевіряти, особливо у пацієнтів літнього віку. Хронічне надмірне застосування лікарських засобів, що містять антрахінони, може призвести до токсичних гепатитів.

Побочные действия:

При рекомендованому дозуванні побічні ефекти дуже рідкісні (болі в животі, діарея). При застосуванні антрахінонових проносних засобів описано випадки виникнення нудоти і блювання центрального генезу; таку дію можуть спричиняти сена і ревінь. При прийомі високих доз протягом тривалого періоду часу можливе зменшення вмісту електролітів, в основному калію, що може зумовити уповільнення кишкового пасажу (атонія кишечнику і запори) та порушення травлення. Може виникнути вторинний альдостеронізм через ушкодження ниркових канальців при зловживанні.Через лужну реакцію можливе скороминуще слабке забарвлення сечі в червоний колір, яке не має клінічного значення.Можуть спостерігатися реакції підвищеної чутливості, включаючи свербіж, кропив'янку, місцеву або загальну екзантему.Листя сени і корінь ревеня можуть спричинити біль в животі, спазм і рідке випорожнення, зокрема у пацієнтів з подразненнями товстої кишки. Однак, ці симптоми можуть також виникати як наслідок індивідуального передозування. У таких випадках необхідно знизити дозу.Хронічне вживання може призвести до порушень водного та електролітного балансу (гіпокаліємія, гіпокальціємія), метаболічного ацидозу або алкалозу, анорексії, гіперальдостеронізму, порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, судом, втрати маси тіла та до альбумінурії і гематурії. Підвищена втомлюваність може посилюватись у пацієнтів літнього віку при багаторазовому застосуванні.Крім того, хронічне застосування може спричинити пігментацію слизової оболонки кишечнику (псевдомеланоз), яка, як правило, зникає, коли пацієнт припиняє приймати препарат.

Лекарственное взаимодействие:

Гіпокаліємія (в результаті довгострокового прийому послаблюючих засобів) потенціює дію серцевих глікозидів (наперстянки, строфанту), може також змінювати дію антиаритмічних лікарських засобів, препаратів, які викликають реверсію до синусового ритму (наприклад хінідину), і лікарських засобів, що збільшують інтервал QT. Застосування з іншими лікарськими засобами, що викликають гіпокаліємію (такими як, діуретики, адренокортикостероїди та корінь солодки), може підвищити електролітний дисбаланс (див. розділ Передозування).

Срок годности:

5 років.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A06AB56:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Эукарбон
Производитель:Фармацеутише Фабрик Монтавит ГмбХ, Австрия
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9470/01/01 от 21.04.2015. Приказ № 229 от 21.04.2015
МНН:Senna glycosides, combinations
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 1 таблетка містить: листя сени (Folium Sennae) – 105 мг, екстракт кореня ревеню сухий (Rhei radix) (екстрагент етанол 70 %) – 25 мг, вугілля деревне – 180 мг, сірка – 50 мг;допоміжні речовини: олія м’яти перцевої, олія фенхелю, сахароза, крохмаль кукурудзяний, тальк, каолін, акація (гуміарабік).

Фармакологическая группа:Мочегонные препараты. Высокоселективные диуретики.
Код АТХ:A06AB56 - Сенны гликозиды в комбинации с другими препаратами
Реклама
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Как нервные клетки реагируют на тепло
Знание того, как клетки обнаруживают температуру и...
Реклама
Противовирусные препараты при ОРВИ
Респираторно-синцитиальный вирус (РСВ)Вирус парагр...
Лекарства от ОРВИ
Лекарства при легких респираторных вирусных инфекц...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама