Еукарбон інструкція по застосуванню

Еукарбон фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Еукарбон таблетки №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/9470/01/01 від 21.04.2015. Наказ № 229 від 21.04.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: листя сени (Folium Sennae) – 105 мг, екстракт кореня ревеню сухий (Rhei radix) (екстрагент етанол 70 %) – 25 мг, вугілля деревне – 180 мг, сірка – 50 мг;допоміжні речовини: олія м’яти перцевої, олія фенхелю, сахароза, крохмаль кукурудзяний, тальк, каолін, акація (гуміарабік).

Виробник:

Фармацеутіше Фабрік Монтавіт ГмбХ, Австрія

Фармакотерапевтична група:

Сечогінні препарати. Високоселективні діуретики.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.Препарат містить рослинні і мінеральні активні інгредієнти. Препарат чинить м’яку проносну та вітрогінну дії завдяки вмісту листя сени та екстракту ревеню. Наявність ефірних олій м’яти перцевої та фенхелю підсилює вітрогінну та протизапальну дії діючих речовин. Наявність деревного вугілля забезпечує здатність зв’язувати токсини різного походження. Препарат чинить дезінфікуючу та протизапальну дії в шлунково-кишковому тракті. Проносний ефект починається через 8-10 годин після прийому. Описано позитивний клінічний досвід застосування препарату пацієнтам із синдромом подразненого кишечнику.Фармакокінетика.Не вивчалась.

Показання до застосування:

Лікування запорів різного походження.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до будь-якого компоненту препарату. Гостра кишкова непрохідність і стеноз, атонія, гострі інфекційні захворювання кишечнику, гострі запальні захворювання кишечнику (наприклад, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, апендицит), біль в ділянці живота нез’ясованого походження, метрорагії, перитоніт, тріщини прямої кишки, защемлена грижа, панкреатит, гепатит, дивертикуліт, цистит, геморой, нефрит, недіагностовані абдомінальні симптоми, включаючи нудоту, блювання. Порушення водного та електролітного балансу. Дитячий вік до 12 років.

Особливості застосування:

Якщо послаблюючі засоби необхідні щодня, потрібно встановити причину запорів.Еукарбон® слід застосовувати тільки якщо терапевтичного ефекту не можна досягнути шляхом зміни дієти або застосування послаблюючих засобів, що збільшують об’єм кишкового вмісту.Для досягнення необхідного терапевтичного ефекту дозу препарату підбирають індивідуально. Застосування препарату рекомендується протягом одного тижня, але не більше 2 тижнів. Кровотечі з прямої кишки або недостатність роботи кишечнику, що може виникнути після застосування проносних препаратів, може вказувати на серйозні захворювання.При застосуванні протягом періоду, який перевищує 2 тижні, ефект препарату може зменшуватися.Не рекомендується застосовувати як засіб для схуднення.Кожна таблетка Еукарбон® містить 43,4 мг сахарози. Препарат можна застосовувати хворим на цукровий діабет. Не рекомендується застосовувати препарат пацієнтам з непереносимістю фруктози і галактози, із синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції та недостатністю сахарази-ізомальтази.Пацієнтам, які приймають серцеві глікозиди, антиаритмічні засоби, препарати, які збільшують інтервал QT, діуретики, кортикостероїди або препарати на основі кореня солодки, слід до початку застосування препарату проконсультуватися з лікарем.Дорослим, які страждають від нетримання калу (інконтиненції), при прийомі препарату слід уникати тривалого контакту шкіри з калом шляхом зміни прокладок (серветок).Якщо причина запору невідома або є скарги з боку травного тракту (біль у животі, нудота, блювання), то перед початком прийому проносних засобів необхідно, щоб лікар встановив причину запору, оскільки ці симптоми можуть бути ознаками непрохідності кишечнику, що починається або яка вже є.Застосування у період вагітності або годування груддю Вагітність.Не повідомлялося про небажаний або шкідливий вплив на вагітну та на плід при застосуванні в рекомендованому дозуванні.Однак, з огляду на експериментальні дані щодо генотоксичного ризику деяких антраноїдів, наприклад, емодину і алое-емодину, використання під час вагітності не рекомендується.Годування груддю. Застосування під час годування груддю не рекомендується, оскільки немає достатньої інформації про виділення метаболітів у грудне молоко.Невелика кількість активних метаболітів (rhein) виділяється в грудне молоко. Не повідомлялось про послаблюючий ефект у немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Препарат не впливає на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механічними засобами.

Спосіб застосування та дози:

Таблетки приймати під час або після їди, дорослим і дітям віком від 12 років – по 1-2 таблетки 1-3 рази на добу до досягнення м’якого проносного ефекту. Якщо потрібна більш сильна проносна дія, то вечірню дозу можна збільшити до 3-4 таблеток Еукарбон®.Тривалість курсу залежить від перебігу та тяжкості захворювання і визначається лікарем індивідуально. Зазвичай тривалість лікування − 1-2 тижні. Не слід приймати без відповідної рекомендації лікаря довше 2 тижнів.Діти. Дітям віком до 12 років Еукарбон® не застосовують.

Передозування:

Основними симптомами передозування є біль у животі і діарея з подальшою втратою рідини і електролітів, які повинні бути заміщені. Зокрема, діарея може стати причиною гіпокаліємії, яка може призвести до порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, особливо при одночасному застосуванні з серцевими глікозидами, діуретиками, кортикостероїдами або препаратами кореня солодки. Лікування направлене на підтримку великої кількості рідини в організмі, також слід припинити застосування препарату або знизити його дозу. Вміст електролітів, зокрема калію, слід постійно перевіряти, особливо у пацієнтів літнього віку. Хронічне надмірне застосування лікарських засобів, що містять антрахінони, може призвести до токсичних гепатитів.

Побічні дії:

При рекомендованому дозуванні побічні ефекти дуже рідкісні (болі в животі, діарея). При застосуванні антрахінонових проносних засобів описано випадки виникнення нудоти і блювання центрального генезу; таку дію можуть спричиняти сена і ревінь. При прийомі високих доз протягом тривалого періоду часу можливе зменшення вмісту електролітів, в основному калію, що може зумовити уповільнення кишкового пасажу (атонія кишечнику і запори) та порушення травлення. Може виникнути вторинний альдостеронізм через ушкодження ниркових канальців при зловживанні.Через лужну реакцію можливе скороминуще слабке забарвлення сечі в червоний колір, яке не має клінічного значення.Можуть спостерігатися реакції підвищеної чутливості, включаючи свербіж, кропив'янку, місцеву або загальну екзантему.Листя сени і корінь ревеня можуть спричинити біль в животі, спазм і рідке випорожнення, зокрема у пацієнтів з подразненнями товстої кишки. Однак, ці симптоми можуть також виникати як наслідок індивідуального передозування. У таких випадках необхідно знизити дозу.Хронічне вживання може призвести до порушень водного та електролітного балансу (гіпокаліємія, гіпокальціємія), метаболічного ацидозу або алкалозу, анорексії, гіперальдостеронізму, порушення серцевої діяльності, м’язової слабкості, судом, втрати маси тіла та до альбумінурії і гематурії. Підвищена втомлюваність може посилюватись у пацієнтів літнього віку при багаторазовому застосуванні.Крім того, хронічне застосування може спричинити пігментацію слизової оболонки кишечнику (псевдомеланоз), яка, як правило, зникає, коли пацієнт припиняє приймати препарат.

Лікарська взаємодія:

Гіпокаліємія (в результаті довгострокового прийому послаблюючих засобів) потенціює дію серцевих глікозидів (наперстянки, строфанту), може також змінювати дію антиаритмічних лікарських засобів, препаратів, які викликають реверсію до синусового ритму (наприклад хінідину), і лікарських засобів, що збільшують інтервал QT. Застосування з іншими лікарськими засобами, що викликають гіпокаліємію (такими як, діуретики, адренокортикостероїди та корінь солодки), може підвищити електролітний дисбаланс (див. розділ Передозування).

Термін придатності:

5 років.

Умови зберігання:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С.

Форма випуску / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Еукарбон
Виробник:Фармацеутіше Фабрік Монтавіт ГмбХ, Австрія
Форма випуску: По 10 таблеток у блістері; по 1 або по 3 блістери у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/9470/01/01 від 21.04.2015. Наказ № 229 від 21.04.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Senna glycosides, combinations
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діючі речовини: 1 таблетка містить: листя сени (Folium Sennae) – 105 мг, екстракт кореня ревеню сухий (Rhei radix) (екстрагент етанол 70 %) – 25 мг, вугілля деревне – 180 мг, сірка – 50 мг;допоміжні речовини: олія м’яти перцевої, олія фенхелю, сахароза, крохмаль кукурудзяний, тальк, каолін, акація (гуміарабік).

Фармакотерапевтична група:Сечогінні препарати. Високоселективні діуретики.
Код АТС:A06AB56 - Сенни глікозиди в комбінації з іншими препаратами
Реклама
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Понад 1 мільярда людей у світі страждають на ожиріння
Нині понад 1 млрд людей у всьому світі страждають ...
Реклама
Пункція при гаймориті
Пункція при гаймориті — показання та протипоказанн...
Одонтогенний гайморит
Причини розвитку зубного гаймориту та види захворю...
Реклама
Борщ допоможе знизити кров'яний тиск та покращить здоров'я серця
Борщ — це популярна українська страва. Звичайне во...
Низький артеріальний тиск після 50 років підвищує ризик розвитку хвороби Альцгеймера: вчені
Після 50 років багато людей можуть страждати від н...
Реклама