Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети

Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), глобальна боротьба з туберкульозом, яку призупинили через пандемію COVID-

За час пандемії, у 2020–2022 рр., у 4 млн людей розвинувся туберкульоз. Однак він не був діагностований чи пролікований. За оцінками щорічної доповіді агентства ООН, у 2023 році кількість таких пацієнтів становила 1,2 млн, що відповідає допандемічному рівню 2019 року.

Проте нестача фінансування та уваги, як і раніше, перешкоджає скороченню захворюваності на туберкульоз. Адже цьому інфекційному захворюванню, що вражає легені, можна запобігти та вилікувати його.19, починає відновлюватися.

За оцінками експертів, у 2010 р. на туберкульоз захворіли 6,2022 млн осіб, а у 2021 р. — 10,3 млн. З них 7,5 млн хворих було діагностовано. Це означає, що вони могли отримати доступ до адекватного лікування, що є найвищим показником з початку моніторингу у 1995 році, повідомила ВООЗ.

Число летальних випадків, викликаних туберкульозом, також трохи знизилося — з 1,4 млн у 2021 році до 1,3 млн у 2022 році. Після коронавірусної інфекції туберкульоз залишається найнебезпечнішим смертоносним інфекційним захворюванням у світі. Найбільше хворих ним спостерігається в Індії, Індонезії та Філіппінах, повідомляє Reuters.

Реклама
Епідемія СНІДу тільки починається
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Відкриття подвійної спіралі ДНК
28 лютого 1953 року вчені Кембридзького університе...
Реклама
Промивання носа при синуситі
Як правильно робити промивання носа при синуситіЯк...
Чи може молочниця пройти сама
Чи проходить молочниця самаЩо треба зробити, щоб м...
Реклама
Реклама