Олія чорного кмину: користь та переваги

квітка, насіння й олія кмину

Олія чорного кмину, відома також як кминова олія, є цінним продуктом, що використовується в традиційній медицині. Його люблять єгиптяни, адже історія використання чорного кмину в Єгипті починається з давніх-давен. Згадки про його лікувальні властивості можна знайти навіть у папірусах часів Стародавнього Єгипту. Він широко використовується в медичних цілях для лікування різних захворювань та зміцнення імунної системи і зараз.

У цій статті ми розглянемо, яка у олії чорного кмину користь та її особливий вплив на жінок.

Користь олії чорного кмину

Олія чочорного кмину містить у собі вітаміни А, В, К, Е, С, амінокислоти Омеги-3,6 і 9, фосфор, калій, магній і кальцій. Але найунікальнішим у її складі вважається антиоксидант тимохінон, який досі не перестає дивувати вчених своїм корисним впливом на організм людини.

Він чинить такі корисні дії:

 • протизапальну;
 • загальнозміцнювальну;
 • антидіабетичну.

Крім різних корисних макро- і мікроелементів, в олії чорного кмину міститься понад 10 важливих для життя людини амінокислот.

Корисні властивості олії чорного кмину

 1. Зміцнення імунної системи.

Містить безліч біологічно активних речовин, включно з фітохімікатами та антиоксидантами, які допомагають зміцнити імунну систему і підвищити її захисні функції.

 1. Антибактеріальна дія.

Має сильні антибактеріальні властивості, які допомагають боротися з інфекціями та усувати шкідливі бактерії в організмі.

 1. Зниження запалення.

Завдяки вмісту тимохінону, має протизапальні властивості, сприяючи зниженню запальних процесів в організмі. Чинить жарознижувальну дію під час грипу, бронхіту та пневмонії.

 1. Підтримка здоров’я серця.

Завдяки ненасиченим жирним кислотам, таким як омега-3 й омега-6, знижується рівень холестерину і підтримує здоров’я серця і судин.

 1. Покращення травлення.

Олія чорного кмину допомагає поліпшити травлення, стимулюючі вироблення травних ферментів і знижуючи ризик різних шлунково-кишкових розладів.

 1. Алергічний риніт.

Олія чорного кмину здатна зменшити симптоми алергічної реакції, таких як риніт і синусит і навіть астму. Цей факт має наукове підтвердження. Також нещодавно стало відомо, що пацієнти з бронхіальною астмою, які приймали витяжки олії чорного кмину, змогли відчути суттєве поліпшення.

Олія чорного кмину: користь для жінок

 1. Краса шкіри та волосся.

Олія чорного кмину має зволожувальні та живильні властивості, сприяючи поліпшенню стану шкіри та волосся. Вона також може допомогти впоратися з проблемами, такими як сухість шкіри, акне і лупа.

 1. Регуляція менструального циклу.

Деякі дослідження показали, що олія чорного кмину може допомогти регулювати менструальний цикл і зменшити симптоми передменструального синдрому в жінок.

 1. Покращення лактації.

Олія чорного кмину може сприяти збільшенню об’єму молока у матерів-годувальниць, допомагаючи їм підтримувати достатнє харчування для свого немовляти.

 1. Нормалізація ваги.

За одночасного вживання низькокалорійної дієти та олії чорного кмину група жінок, які брали участь в експерименті, показали кращі результати, ніж ті, хто приймали плацебо. Вони отримали низький рівень холестерину в крові та менший об’єм талії.

Крім усього іншого, олія чорного кмину має антицелюлітні властивості, очищає пори на шкірі обличчя, виводить бородавки й навіть веснянки.

Користь для чоловіків

Для здоров’я чоловіків продукт застосовується в разі безпліддя, простатиту та імпотенції.

Шкода олії чорного кмину

 1. Алергічні реакції.

Деякі люди можуть бути алергічними до олії чорного кмину, тому перед вживанням рекомендується провести тест на алергію.

 1. Лікарська взаємодія.

Олія чорного кмину може взаємодіяти з деякими лікарськими препаратами, тому перед її використанням слід проконсультуватися з лікарем.

Висновок

Олія чорного кмину це цінний продукт з безліччю корисних властивостей для організму. Однак перед тим, як почати її вводити у свій раціон, необхідно звернутися до лікаря, особливо в разі наявності будь-яких медичних проблем або приймання лікарських препаратів.

Важливо пам’ятати, що олію чорного кмину потрібно використовувати відповідно до рекомендацій і в розумних межах, щоб отримати максимальну користь для вашого здоров’я.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама