Цистит: особливості виділень та їх значення

Дата створення: 26 Травня 2023
Дата оновлення: 26 Травня 2023
сечовий міхур та труси

Цистит – запальне захворювання сечового міхура, яке може супроводжуватися різними симптомами, включаючи виділення з сечівника. Виділення при циститі можуть відрізнятися за кольором, запахом та консистенцією й служити одним із симптомів цієї хвороби. 

Іноді цистит можуть сплутати з гінекологічними захворюваннями. Наприклад, у разі циститу білі виділення – це часте явище. Аналогічно, при патології статевих органів з вагіни утворюються нездорові виділення. Хоча симптоми однакові, причини їхньої появи різняться.

Тому дуже важливо визначити на початковому етапі, що сигналізують різні запахи виділень при циститі, і чи завжди вони можуть бути пов’язані тільки з цим захворюванням?

Зелені виділення при циститі

Один з видів виділень при циститі можуть бути зелені виділення. Зелений колір виділень може бути пов’язаний з наявністю бактерій або інших мікроорганізмів в сечі, що викликають інфекцію сечового міхура. Однак, зелені виділення при циститі не завжди є обов’язковою ознакою цього захворювання і також можуть спостерігатися в інших станах.

Наприклад, вони можуть бути симптомом цілого списку захворювань, які передаються статевим шляхом, а також запальних процесів. Наявність подібних симптомів свідчить про те, що в організмі відбувається боротьба лейкоцитів з інфекціями. З цієї причини бактерії та клітини великою кількістю потрапляють у вагінальний секрет, іноді набуваючи зеленого кольору.

Виділення червоного кольору

Чи бувають кров’яні виділення при циститі? Так, це ще один з можливих симптомів, який свідчить про запальний процес в організмі. Вони можуть проявлятися у вигляді кров’яних домішок у сечі або окремих кров’янистих виділень.

Однак, не завжди цистит і кров’яні виділення пов’язані між собою. Особливо, якщо їхня кількість велика і вони супроводжуються іншими симптомами, такими як біль, свербіж, відчуття печіння. Тому, наявність специфічних ознак циститу може бути викликана іншими захворюваннями сечової системи й повинна бути обов’язковою причиною для хвилювань та підставою для відвідування лікаря.

Коричневі виділення при циститу

Коричневі виділення – це один із варіантів кров’янистих виділень, які також можуть спостерігатися при циститі. Вони можуть бути пов’язані з наявністю старої крові в сечі, а також іншими факторами, такими як порушення обміну речовин або наявність кристалів в сечі. Однак, коричневі виділення при циститі можуть бути викликані іншими причинами й не завжди є специфічною ознакою цього захворювання.

Якщо ви спостерігаєте коричневі виділення разом з іншими симптомами циститу, такими як біль при сечовипусканні, часте бажання мочитися, то рекомендується звернутися до лікаря для діагностики та лікування.

Про що може говорити неприємний запах виділень

Запах виділень при циститі також може змінюватись в залежності від причини захворювання та наявності інших факторів. Неприємний запах може бути пов’язаний з наявністю бактерій або інших мікроорганізмів у сечі, що спричиняють запалення сечового міхура.

Важливо відзначити, що виділення при циститі можуть бути різними й не завжди є однозначними цієї хвороби. Для точного діагнозу та призначення правильного лікування необхідно звернутися до лікаря-уролога. Чим раніше встановлюється причина такої зміни, тим простіше її позбутися і швидше проводиться лікування.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама