Псоріаз сідниць

Псоріаз сідниць – це висипання на шкірі у вигляді лускатих бляшок, які через специфіку місцезнаходження часто потребують тривалого лікування. Тому саме в області сідниць найчастіше зустрічається такий вид псоріазу як застарілий. Псоріазні плями розростаються, зливаються між собою і доставляють масу незручностей людині з цією недугою.

Псоріаз в цілому є дерматологічним захворюванням, в результаті якого на тілі з’являються пустули, бляшки, вкриті сріблястими лусочками.

На думку деяких учених, на цю хворобу страждає не менше 3% населення Землі. Вона може проявитися у будь-якому віці та має хронічний характер.

Причини появи псоріазу

Генетична. Наслідування схильності до захворювання від батьків відбувається найчастіше. Якщо батько чи мати є носієм відповідного гена, він передається дитині у 25 випадках зі 100. Якщо в обох батьків в анамнезі псоріаз, то ймовірність його появи в потомства збільшується до 75%.

Інфекційні захворювання. Бактерії, особливо стрептококи, на думку лікарів, здатні викликати бляшковий псоріаз. ВІЛ-інфекція, не бувши сама собою причиною псоріазу, може призвести до важчих його форм.

Стрес. Важкі емоційні переживання послаблюють захисні функції організму людини. На цьому фоні може розвинутися псоріаз, оскільки багато хто вважає це захворювання аутоімунним. Ослаблена імунна система людини дає збій і починає сприймати власні клітини як ворожі, такі, що несуть небезпеку. У відповідь вона починає посилено продукувати нові клітини, які утворюють осередки дерматологічних захворювань. У тому числі й псоріазу.

Лікарські засоби. За деякими спостереженнями, псоріаз можуть спровокувати засоби від високого тиску, протималярійні препарати та ліки на основі літію. Крім того, при різкому припиненні прийому медикаментів можливий рецидив хвороби у тяжчій формі.

Для псоріазу на сідницях характерні особливі провокаційні фактори:

  • гігієнічний. Після акту дефекації необхідне повноцінне підмивання. У протилежному випадку відбувається постійне забруднення та бактеріальне ураження;
  • температурний. Тепле та вологе середовище за відсутності вільного доступу повітря може спричинити пошкодження цілісності шкіри. У холодну пору року, якщо поверхня сідниць недостатньо утеплена, може порушитись капілярний кровообіг;
  • травмуючий. При носінні нижньої білизни, що обтягує, відбувається мікротравматизація шкіри сідниць. Ще більше погіршує ситуацію одяг із синтетичних тканин.

Симптоми псоріазу сідниць

  1. Безперервний свербіж, що нерідко переростає у болісні відчуття.
  2. Загальне погіршення самопочуття, внутрішні переживання.
  3. Порушення сну.
  4. Підвищена температура тіла через приєднання бактеріальної інфекції.
  5. Сухість шкіри в області псоріазного вогнища, лущення.

Специфічні особливості псоріазу на сідницях

  1. Через парниковий ефект, що виникає в області сідниць, псоріазні плями тут зазвичай бувають більшими, ніж на інших частинах тіла. Вони часто мають мокнучу поверхню.
  2. Через забруднення в області анального отвору зазвичай трапляється вторинне ураження бактеріальною мікрофлорою. Це ще більше посилює прояви псоріазу між сідницями.
  3. Псоріазні бляшки на сідницях мають властивість зливатися.

Типові місця поширення псоріазу на сідницях:

  • криж;
  • область великих вертелів;
  • шкіра поряд з анальним отвором;
  • міжсідничні складки.

Лікування псоріазу сідниць

Успіх терапії псоріазу в зоні сідниць потребує активної участі хворого. Він повинен чітко виконувати усі вимоги до гігієни місця, ураженого захворюванням:

  • шкіра в ділянці сідниць повинна завжди залишатися сухою. Для цього слід регулярно міняти спідню білизну. Бажано приймати сольові ванни та обробляти уражені ділянки гіпертонічним розчином. Після всіх процедур ретельно витирати тіло;
  • для циркуляції кисню, а також, щоб уникнути мікротравматизації, білизна повинна бути з натуральних тканин і вільного покрою;
  • після дефекації необхідне підмивання анальної області та витирання насухо.

Для медикаментозного лікування псоріазу на сідницях використовують системні методи терапії та препарати місцевого впливу.

Системна терапія псоріазу на сідницях

Системне лікування застосовується при тяжких формах захворювання. Воно передбачає прийом внутрішньо препаратів, які впливають на імунну систему та пригнічують активний поділ клітин.

Цитостатичні препарати. Блокують процеси зростання та впливають на механізм розподілу кератиноцитів (основних клітин епідермісу людини), в результаті якого шкідливі клітини розпадаються. Для цієї групи препаратів характерна велика кількість побічних ефектів, тому приймати їх слід з великою обережністю.

Імунодепресанти. Знижують підвищену активність імунної системи хворого на псоріаз. Відбувається гальмування клітин Т-системи (лімфоцитів), завдяки чому покращується самопочуття. Нерідко прийом імунодепресантів комбінується із застосуванням антибіотиків.

Системні ретиноїди. Препарати, похідні вітаміну А, застосовують для лікування дерматологічних захворювань. Вони контролюють стан клітин верхнього шару шкірного покриву.

Сульфасалазин. Використовується для зняття запалення в осередках псоріазу на сідницях.

Моноклональні тіла. Білки, які нейтралізують білок IL-17A, «відповідальний» за розвиток псоріазу. Препарати, що містять моноклональні тіла, сприяють зменшенню запалення, яке призводить до появи псоріатичних вогнищ.

Щоб зняти свербіж, можуть додатково призначатися антигістамінні засоби. Для покращення емоційного самопочуття застосовуються антидепресанти. Загальний тонус організму допомагають підтримувати вітамінотерапія та мінеральні комплекси.

Препарати місцевої дії

Основною проблемою застосування препаратів місцевої дії при псоріазі на сідницях є мокнуча поверхня уражених ділянок шкіри. Тому перед використанням мазей чи кремів потрібно обробити поверхню шкіри соляним розчином, просушити й тільки після цього братися до нанесення лікарських засобів.

Для боротьби з псоріазом сідниць використовуються гормональні та негормональні мазі та креми, а також ретиноїди.

Гормональні засоби – Елоком, Лоринден, Тридерм, Локоїд, Гідрокортизон та інші – усувають запальний процес, дискомфорт, сприяють зменшенню кількості бляшок.

Ретиноїди – виступають у ролі антиоксидантів, оновлюють клітини та перешкоджають подальшому розвитку псоріазу на сідницях.

Негормональні препарати – Саліцилова мазь, Дайвобет, Карталін та інші – сприяють загальному покращенню стану шкіри при псоріазі сідниць.

Народні засоби

Якщо дерматолог схвалює, то можна вдатися до одного з методів:

  1. Ванни з морською сіллю підсушують шкіру на сідницях, заспокоюють запалені місця. Таку процедуру добре проводити перед нанесенням гормональної мазі.
  2. Поліпшити стан шкіри та усунути свербіж допомагають примочки з відварів чистотілу та лаврового листа.
  3. Як основний мийний засіб при псоріазі сідниць використовують дьогтьове мило. Воно знижує відчуття дискомфорту та підсушує псоріазні плями.

Лікарі призначають

Реклама
Хірурги пересадили пацієнтові серце від генетично зміненої свині
7 січня 2022 року хірурги в США пересадили серце г...
Споживання солі в Китаї — одне з найвищих у світі
Високе споживання натрію призводить до підвищення ...
Реклама
Лікування бронхіту в домашніх умовах
Як лікувати бронхіт вдома — правилаПрепарати: чим ...
Молочниця на язиці
ПричиниФактори ризикуМолочниця на язиці: симптомиМ...
Реклама
Кохання викликає зміни у структурах мозку: лікар
Антрополог і дослідник міжособистісних відносин, д...
Вчені назвали напій, який зволожує організм краще за воду
Молоко містить воду, що робить його чудовим джерел...
Реклама