Фенкарол 10 Мг інструкція по застосуванню

Фенкарол 10 Мг фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Фенкарол 10 Мг порошок доз., 10 мг/дозу по 1 г у пак. №15
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3782/02/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 пакетик містить хіфенадину гідрохлориду 10 мг; допоміжні речовини: аспартам, манітол, кислота лимонна моногідрат, ароматизатори персиковий дюраром та апельсиновий дюраром.

Основні фізико-хімічні властивості:

порошок від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору з персиково-апельсиновим запахом; допускаються включення жовтого кольору;

Виробник:

Олайнфарм, АТ, Латвія

Фармакотерапевтична група:

Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Фенкарол є похідним хінуклідилкарбінолу, який зменшує дію гістаміну на органи та їх системи. Фенкарол є конкурентним блокатором Н1-рецепторів. Крім того, на відміну від класичних препаратів цієї групи він активує ензим діаміноксидазу, який розщеплює до 30% ендогенного гістаміну. Цим пояснюється ефективність фенкаролу для хворих, стійких до інших протигістамінних засобів. Фенкарол погано проникає через гематоенцефалічний бар’єр та мало впливає на процеси дезамінування серотоніну у тканинах головного мозку, слабко впливає на активність моноаміноксидази. Протигістамінні властивості фенкаролу пов’язані з присутністю циклічного ядра хінуклідину в структурі та відстанню між групою дифенілкарбінолу та атомом азоту. За протигістамінними властивостями фенкарол перевищує димедрол.Фенкарол знижує токсичну дію гістаміну, усуває або послаблює його бронхоконстрикторну дію та судомний вплив, має помірну антисеротонінову та слабку холінолітичну дію, яскраво виражені протисвербіжні та десенсибілізуючі властивості. Фенкарол послаблює гіпотензивну дію гістаміну та його вплив на проникність капілярів. Фенкарол безпосередньо не впливає на серцеву діяльність та кров’яний тиск. Фенкарол не має протективної дії при аконітових аритміях. На відміну від дифенгідраміну (димедролу) та дипразину (піпольфену) фенкарол не має пригнічуючої дії на центральну нервову систему, але при індивідуальній підвищеній чутливості можливий слабкий седативний ефект. Препарат малоліпофільний, і в порівнянні з димедролом та іншими пригнічуючими центральну нервову систему гістаміноблокуючими засобами його вміст у мозкових тканинах низький (менше 0,05%), чим пояснюється відсутність пригнічуючого впливу на центральну нервову систему.Фармакокінетика. 45% фенкаролу швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту і вже через 30 хв виявляється в тканинах організму. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі крові досягається через годину. Найвища концентрація активної речовини спостерігається у печінці, в легенях та нирках, найнижча – в тканинах головного мозку.Фенкарол метаболізується у печінці. Метаболіти та незмінна частка препарату виводяться зазвичай з сечею, жовчю та через легені. З кишечнику виводиться не абсорбована частка препарату. Основна частка препарату та його метаболітів (приблизно 44%) виводяться з сечею протягом 48 год та ще 1% протягом наступних 48 год.

Показання до застосування:

Полінози, харчова та медикаментозна алергія, інші алергічні захворювання, гостра та хронічна кропив’янка, набряк (ангіоневротичний) Квінке, сінна гарячка, алергічний риніт, дерматози (екзема, нейродерміт, шкірний свербіж), а також неінфекційно-алергічні реакції з бронхоспастичним компонентом.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до фенкаролу або допоміжних речовин препарату.Фенкарол 10 мг порошок дозований містить замінювач цукру аспартам. Його застосування протипоказано хворим на фенілкетонурію. Перші 3 місяці вагітності.

Особливості застосування:

Не можна перевищувати зазначену дозу!З обережністю призначати при тяжких захворюваннях серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту, печінки та/ або нирок.Вплив на здатність керувати транспортними засобами.Особам, робота яких потребує швидкої реакції (водіям транспортних засобів), до початку лікування треба перевірити, чи не спричиняє препарат сонливості. Цим особам слід бути обережними.

Спосіб застосування та дози:

Перед застосуванням препарату дітям необхідно проконсультуватися з лікарем.Вміст пакетика розчиняють у півсклянці теплої води та вживають після їжі. Дітям до 3 років: 10 мг (1 пакетик) 1 раз на день; від 3 до 7 років: 10 мг 2 рази на день; від 7 до 12 років: 10 мг 2 - 3 рази на день; дітям старше 12 років та дорослим: 20 мг (2 пакетики) 2 - 3 рази на день. Тривалість курсу лікування становить 10 - 15 днів. За необхідності курс повторюють.Якщо вчасно не прийнята чергова доза, прийом препарату продовжують, не збільшуючи дозу. За необхідності треба проконсультуватися з лікарем.

Передозування:

Добова доза до 300 мг не спричиняє серйозних клінічних побічних дій. Великі дози можуть спричиняти сухість слизових оболонок, головний біль, блювання, біль в епігастрії та інші диспепсичні явища

Побічні дії:

При підвищеній чутливості до або передозуванні Фенкаролу можуть спостерігатися помірна сухість слизових оболонок порожнини рота, диспепсичні явища які зазвичай минають при зменшенні дози або відміні препарату. В осіб із захворюваннями шлунково-кишкового тракту можливість побічних дій зростає.

Лікарська взаємодія:

Фенкарол не підсилює пригнічуючу дію алкоголю та снодійних засобів на центральну нервову систему. Фенкарол має слабкі холіноблокуючі властивості, але при зниженні моторики шлунково-кишкового тракту всмоктування повільно абсорбуючих медикаментів може підсилюватися (наприклад антикоагулянтів непрямої дії – кумаринів).

Термін придатності:

Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.

Форма випуску / упаковка:

Порошок дозований по 1 г (10 мг/дозу) у ламінованих пакетиках № 15.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна назва: quifenadinе;Форма випускуПорошок дозований.АдресаВул. Рупніцу 5 , Олайне, Латвія.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Фенкарол 10 Мг
Виробник:Олайнфарм, АТ, Латвія
Форма випуску: Порошок дозований по 1 г (10 мг/дозу) у ламінованих пакетиках № 15.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3782/02/01 від 27.06.2006. Наказ № 411 від 27.06.2006
Міжнародне непатентоване найменування:Quifenadine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 пакетик містить хіфенадину гідрохлориду 10 мг; допоміжні речовини: аспартам, манітол, кислота лимонна моногідрат, ароматизатори персиковий дюраром та апельсиновий дюраром.

Фармакотерапевтична група:Антигістамінні засоби – антагоніст H1-рецепторів.
Код АТС:R06AX28 - Рупатадин
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Вчені пояснили, чому людям похилого віку корисно користуватися Інтернетом
Інтернет, як і будь-яка інша технологія, має шкідл...
Зниження рівня стресу підвищує ймовірність довголіття: дослідження
Існують два види віку, метричний та біологічний ві...
Реклама