Як передається псоріаз

перекреслені способи передачі інфекції

Псоріаз — хронічне захворювання, яке відносять також до аутоімунних. Найчастіше уражені шкірні покриви — на різних ділянках з’являються папули (червоні й дуже сухі, що піднімаються над шкірою), які зливаються й утворюють бляшки. Попри те, що захворювання провокує розвиток запального процесу, відповідь на питання, чи заразний псоріаз, негативний.

Це захворювання не інфекційне, але його зовнішні прояви викликають страхи. Саме вони і спричинили поширену думку — псоріаз заразний, псоріаз передається. Разом з тим, лікарі стверджують протилежне: ні через рукостискання, ні через інші дотики захворювання отримати не можна.

Псоріаз заразний чи ні?

Перше враження про це захворювання найчастіше таке: псоріаз заразний. Цьому сприяють висипка, лущення шкіри, негарні на вигляд плями. Якщо уражені нігті, ситуація ускладнюється ще й їхнім зовнішнім виглядом — коричневі смужки під нігтями від мікрокрововиливів, горбиста поверхня — все це провокує страх в оточуючих. Також на руку страху і те, що подібним чином виглядають різні види лишаю, екзема тощо.

Важливо: попри страхітливий зовнішній вигляд, псоріаз не передається в побутових умовах і не є загрозою для людей, які живуть або працюють поруч із хворим.

Чи передається псоріаз контактним шляхом? Ні, це захворювання не можна отримати у таких випадках:

  • при тактильному контакті (через рукостискання, обіймання);
  • у басейні, лазні чи спортзалі, на пляжі тощо;
  • при статевих контактах.

Дерматологічна патологія, а саме до таких відноситься псоріаз, не може передаватися через переливання крові. Поради тих, хто вилікувався від псоріазу, включають не тільки вдалі методики або ж власний досвід виходу в стадію ремісії, але також і рекомендації для людей, які знаходяться поряд з хворим: не можна виявляти гидливість, постійно демонструвати, що людина з псоріазом — ніби чумна, оскільки це призводить до важких психологічних проблем пацієнта і сприяє швидкій ремісії.

Як виникає псоріаз?

Якщо псоріаз не передається жодним із поширених шляхів — зокрема, побутовим, повітряно-краплинним, статевим, то звідки він з’являється? Насправді псоріаз належить до групи аутоімунних захворювань, і це все пояснює. За певних обставин клітини, які покликані захищати організм від нападів ззовні, починають руйнувати тканини свого організму — так з’являється аутоагресія, яка і запускає механізм.

Чи передається псоріаз у спадок від батька? В Американській академії дерматології провели масштабне дослідження і дійшли висновку, що дитина, в сім’ї якої є псоріаз (у мами чи тата, бабусі чи дідуся), має високі шанси також отримати це аутоімунне захворювання. Це не означає, що псоріаз у такої дитини буде, але шанси високі. При цьому генетика тут відіграє лише певну роль, натомість мають значення й численні супутні чинники.

Результат передачі псоріазу у спадок, на думку американських учених, виглядає так: лише один із десяти дітей з обтяженою спадковістю успадкує гени, які збільшують ризик появи псоріазу. Однак є й інша частина досліджень — зібрана статистика з генетичних випадків: дітей, які отримали псоріаз у спадок, утричі менше, ніж самих дорослих, які хворіють на псоріаз.

Залежно від причини появи псоріазу пацієнтом можуть займатися дерматологи, але останнім часом великий розвиток отримав і напрямок психодерматології, коли до лікування псоріазу, що виник через психосоматику, залучають різні психіатричні та психологічні методики. Розвиток науки сприяє появі нових препаратів, нових способів та методик, і все це дозволяє швидше вивести пацієнта з псоріазом у стадію ремісії, а отже, покращити якість життя та психологічний стан.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Кому не слід пити воду із лимоном
Дієтологи рекомендують починати ранок зі склянки в...
У якому віці не варто робити лазерну корекцію зору
Лазерна корекція зору, також відома як рефракційна...
Реклама