Лікар розповів, чим небезпечний дефіцит вітамінів групи В при цукровому діабеті

Лікар розповів, чим небезпечний дефіцит вітамінів групи В при цукровому діабеті

Хворим на діабет, особливо на діабет ІІ типу, лікарі часто призначають метформін. Він допомагає контролювати рівень глюкози в крові, але при цьому погіршує засвоєння вітаміну B12 в кишківнику. Дослідження показують, що у деяких пацієнтів, які приймають метформін, спостерігається зниження рівня вітаміну B12 у крові у 2,4 раза. При цьому кожен третій хворий, який приймав цей препарат, також має знижений рівень вітаміну B12 у крові.

— Ризик дефіциту вітаміну В12 збільшується з віком, з урахуванням добової дози метформіну та тривалістю його застосування. Хронічне підвищення глікемічних значень та наслідки дефіциту вітамінів групи В накладаються один на одного. Це може призвести до розвитку діабетичної полінейропатії чи нейропатії, — каже доктор медичних наук, ендокринолог Йоанна Вуйчик-Одинець, передає Radio ZET. 

Також хворі на діабет повинні контролювати рівень вітаміну В1, який вони втрачають у 15 разів швидше, ніж здорові люди. Згідно з дослідженням Уорікського університету (Великобританія), рівень тіаміну (В1) у пацієнтів з діабетом І типу був знижений на 76%, а у хворих з діабетом ІІ типу — на 75%.

Нестача вітамінів групи В впливає на стан кровоносної, нервової та імунної систем. Для хворих на діабет дефіцит цих мікроелементів може бути особливо небезпечним. Щоб не допустити розвиток ускладнень, лікарі радять ввести в раціон продукти, багаті на вітаміни В1 і В12.

Тіамін, або вітамін B1, міститься як у рослинних, так і у тваринних продуктах. Хорошими джерелами вітаміну В1 є бобові, зародки пшениці, насіння, рис, лосось, скумбрія, молоко.

Вітамін В12 міститься лише у продуктах тваринного походження. Його природними джерелами є м’ясо риби, молочні продукти.

Як нормалізувати рівень вітамінів групи B у крові у хворих на діабет

  • Приймайте вітамінні комплекси, що містять вітаміни групи B, зокрема вітамін B12;
  • введіть у раціон продукти, багаті на вітаміни групи B: м’ясо, рибу, яйця, молочні продукти, горіхи, зелені овочі (шпинат, броколі), злаки;
  • контролюйте рівень вітаміну B12 у крові;
  • розгляньте з лікарем можливість корекції дози метформіну або заміни його на інший препарат, особливо при виявленні серйозного дефіциту вітаміну B12.

Важливо проводити ці заходи під наглядом лікаря, який зможе оцінити стан пацієнта та рекомендувати оптимальні методи нормалізації рівня вітамінів групи B у конкретному випадку.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама