Як перейти на зимовий час безпечно для організму

Як перейти на зимовий час безпечно для організму

У ніч з 29 на 30 жовтня не забудьте перевести стрілки годинника на годину назад. Зимовий час приходить на зміну літньому. З одного боку, тепер на годину спатимемо довше, з іншого — менше насолоджуватимемося денним світлом. Порушення біоритмів може позначитися на самопочутті. Як цього не допустити?

Чим небезпечна зміна біоритмів

Найчастіше люди звикають до нового часу за 2 дні, але деякі — за тиждень. Поворот годинника може викликати короткочасну зміну часових поясів. З’являються втома, труднощі з концентрацією уваги, дратівливість, головний біль, безсоння, пригніченість.

За даними Американської академії медицини сну, зміна часу сприяє невідповідності між добовим біологічним годинником і нашим внутрішнім годинником. Внаслідок цього послаблює імунітет і виникають порушення в організмі, які можуть бути небезпечними.

Доведено, що після зміни часу спостерігається більше інфарктів, випадків миготливої ​​аритмії, гіпертонії, зростає ризик депресії та суїциду. Розлади організму виникають у результаті гормональних змін, пов’язаних зі скороченням впливу денного світла та раптовим порушенням сну та неспання. Особливо слід виявити обережність у перші дні після зміни часу. Однак є кілька способів, які допоможуть вам увійти у зимовий час більш м’яко.

Підготуйтеся заздалегідь

Якщо ми хочемо уникнути неприємних недуг через зміну часу, найкраще підготуватися до цього заздалегідь.

За кілька днів до зміни часу перенесіть усі заняття протягом дня на 15–30 хв. Вставайте пізніше, снідайте пізніше, лягайте спати пізніше. Це дозволить заздалегідь підготувати організм.

Дотримуйтесь режиму. Лягайте спати у певний час. Подбайте про правильні умови в спальні. Перед сном провітріть кімнату. Вимкніть усі електронні пристрої, такі як смартфон та телевізор. Їх випромінювання знижують активність гормону сну, мелатоніну, що спричиняє безсоння.

Щодня здійснюйте піші прогулянки не менше 30 хвилин. Уникайте інтенсивних тренувань перед сном — це може порушити нічний відпочинок.

Випивайте 2–3 л рідини на день. Нестача води в організмі викликає втому, порушення концентрації уваги. Може виникнути головний біль. Зневоднення лише погіршить симптоми, пов’язані зі зміною часу.

Якщо у вас є діабет, гіпертонія або інші хронічні захворювання, контролюйте більш ретельно такі параметри, як глюкоза або артеріальний тиск. Їх підвищення може погіршити прояв хвороби.

Їжте здорову їжу, багату на фрукти, овочі, цілісні зерна, які забезпечать організм енергією, вітамінами й мінералами. Правильне харчування зміцнить імунітет, який у ці дні може бути ослаблений.

Дайте собі кілька днів. Для зміни біологічного годинника потрібен час, тому будьте готові до можливого погіршення самопочуття. Це короткострокові збої. Не хвилюйтесь. Якщо ви дбайливо ставитеся до свого здоров’я, то воно незабаром повернеться в потрібний ритм.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Гострий гастрит
Види гастриту та їх особливості, причини захворюва...
Гострий синусит
Причини розвитку гострого синуситу та чинники ризи...
Реклама
Що станеться з організмом, якщо одразу з'їсти плитку шоколаду
Від шоколаду не можна відірватися. Вчені пояснюють...
Вчені пояснили, чому жінкам важко схуднути
Фізіологічно чоловіки та жінки мають різні схильно...
Реклама