Як перейти на зимовий час безпечно для організму

Як перейти на зимовий час безпечно для організму

У ніч з 29 на 30 жовтня не забудьте перевести стрілки годинника на годину назад. Зимовий час приходить на зміну літньому. З одного боку, тепер на годину спатимемо довше, з іншого — менше насолоджуватимемося денним світлом. Порушення біоритмів може позначитися на самопочутті. Як цього не допустити?

Чим небезпечна зміна біоритмів

Найчастіше люди звикають до нового часу за 2 дні, але деякі — за тиждень. Поворот годинника може викликати короткочасну зміну часових поясів. З’являються втома, труднощі з концентрацією уваги, дратівливість, головний біль, безсоння, пригніченість.

За даними Американської академії медицини сну, зміна часу сприяє невідповідності між добовим біологічним годинником і нашим внутрішнім годинником. Внаслідок цього послаблює імунітет і виникають порушення в організмі, які можуть бути небезпечними.

Доведено, що після зміни часу спостерігається більше інфарктів, випадків миготливої ​​аритмії, гіпертонії, зростає ризик депресії та суїциду. Розлади організму виникають у результаті гормональних змін, пов’язаних зі скороченням впливу денного світла та раптовим порушенням сну та неспання. Особливо слід виявити обережність у перші дні після зміни часу. Однак є кілька способів, які допоможуть вам увійти у зимовий час більш м’яко.

Підготуйтеся заздалегідь

Якщо ми хочемо уникнути неприємних недуг через зміну часу, найкраще підготуватися до цього заздалегідь.

За кілька днів до зміни часу перенесіть усі заняття протягом дня на 15–30 хв. Вставайте пізніше, снідайте пізніше, лягайте спати пізніше. Це дозволить заздалегідь підготувати організм.

Дотримуйтесь режиму. Лягайте спати у певний час. Подбайте про правильні умови в спальні. Перед сном провітріть кімнату. Вимкніть усі електронні пристрої, такі як смартфон та телевізор. Їх випромінювання знижують активність гормону сну, мелатоніну, що спричиняє безсоння.

Щодня здійснюйте піші прогулянки не менше 30 хвилин. Уникайте інтенсивних тренувань перед сном — це може порушити нічний відпочинок.

Випивайте 2–3 л рідини на день. Нестача води в організмі викликає втому, порушення концентрації уваги. Може виникнути головний біль. Зневоднення лише погіршить симптоми, пов’язані зі зміною часу.

Якщо у вас є діабет, гіпертонія або інші хронічні захворювання, контролюйте більш ретельно такі параметри, як глюкоза або артеріальний тиск. Їх підвищення може погіршити прояв хвороби.

Їжте здорову їжу, багату на фрукти, овочі, цілісні зерна, які забезпечать організм енергією, вітамінами й мінералами. Правильне харчування зміцнить імунітет, який у ці дні може бути ослаблений.

Дайте собі кілька днів. Для зміни біологічного годинника потрібен час, тому будьте готові до можливого погіршення самопочуття. Це короткострокові збої. Не хвилюйтесь. Якщо ви дбайливо ставитеся до свого здоров’я, то воно незабаром повернеться в потрібний ритм.

Реклама
ВООЗ: зміна клімату викликала поширення трансмісивних інфекцій
Зміна клімату значно впливає на поширення трансміс...
HeartMate підвищує ймовірність успіху трансплантації серця на 20%
Інноваційний медичний пристрій, який підтримує жит...
Реклама
Як вилікувати гайморит назавжди
Як вилікувати гайморит і чи можна це зробити – пит...
Лікування гаймориту в домашніх умовах
Медикаментозна терапія при гайморитіЯк зняти голов...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама