Як за допомогою продуктів зменшити прояви алергії

Як за допомогою продуктів зменшити прояви алергії

Вітамін С та часник можуть зменшити рівень гістаміну в організмі. Вітамін С, або аскорбінова кислота, відомий своїми антиоксидантними властивостями та здатністю посилювати імунітет. Він також, як і часник, має невеликі антигістамінні властивості.

Гістамін — це біологічно активна речовина, яка бере участь у регуляції різних функцій в організмі, включаючи імунну реакцію та запалення. Надмірний рівень гістаміну може викликати алергічні реакції, такі як свербіж, висипання, набряки та симптоми алергічного риніту.

Вітамін С зменшує свербіж та риніт

Згідно з дослідженням вчених, яке було опубліковано в Journal of International Medical Research («Журнал міжнародних медичних досліджень»), внутрішньовенне введення вітаміну С зменшує такі симптоми алергії, як свербіж, риніт та занепокоєння, більш ніж у 97% людей.

Вітамін є потужним антиоксидантом. Завдяки своїм протизапальним властивостям він пом’якшує наслідки окислювального стресу і таким чином запобігає розвитку алергічних реакцій.

Дослідники відзначають, що дефіцит вітаміну С може спричинити алергію. Тому важливо вживати продукти, багаті на вітамін С. Щодня можна приймати 2 г (2000 мг) вітаміну С як антигістамінний засіб.

Часник знімає запалення

Часник також впливає на імунну систему. Речовини, що містяться в ньому, мають безліч корисних властивостей, у тому числі протизапальних і протиалергічних.

Особливо часник славиться кверцетином. Цей потужний антиоксидант із групи флавоноїдів гальмує вивільнення гістаміну та знімає запалення.

— Властивості кверцетину можуть бути ефективно використані при лікуванні бронхіальної астми, алергічного риніту та обмежених анафілактичних реакцій, спричинених арахісом, — зазначають дослідники у журналі Molecules («Молекули»).

Часник слід їсти в невеликих кількостях, один-три зубчики на день, щоб не перевантажувати їм травну систему. Кверцетин також можна знайти в цибулі, чорному чаї, яблуках, броколі, ягодах та цитрусових.

Хоча вітамін С та часник можуть полегшити деякі алергічні симптоми, вони не лікують алергію. З появою серйозних алергічних реакцій слід звернутися до алерголога.

Реклама
Як працюють апарати штучної вентиляції
Під час пандемії COVID-19 вчені та винахідники пра...
Свині вирощуватимуть органи для трансплантології
Химерна технологія включає інтеграцію людських сто...
Реклама
Як зняти свербіж при молочниці
Чим зняти свербіж при молочниціЯк прибрати свербіж...
Лікування молочниці в домашніх умовах
Як позбутися молочниці в домашніх умовах за допомо...
Реклама
Денна сонливість може бути симптомом небезпечного захворювання
Надмірна денна сонливість (Excessive Daytime Sleep...
Контактні лінзи для очей можуть спричинити захворювання печінки та навіть раку: дослідження
Контактні лінзи є тонкими й гнучкими пластинками, ...
Реклама