Які камені в нирках найнебезпечніші

Які камені в нирках найнебезпечніші

У нирках можуть утворюватися різні типи каменів, які називаються нирковими каменями або нефролітами

Найбільш поширеними типами каменів у нирках є

Оксалатні каміння. Утворюються через підвищений вміст оксалатів кальцію в сечі.

Фосфатні камені. Складаються з фосфатів кальцію і часто супроводжують інфекції сечових шляхів. Вони можуть утворюватися за високого рівня лужності в сечі.

Уратні каміння. Утворюються через підвищений рівень сечової кислоти в сечі. Пов’язані з подагрою та іншими порушеннями обміну речовин.

Цистинові камені. Утворюються через генетичне порушення обміну цистину. Цистинові камені можуть спричинити хронічну форму сечокам’яної хвороби.

Магнієво-амонієво-фосфатні камені (струвіти). З’являються в результаті інфекцій сечових шляхів. Вони можуть швидко зростати та призводити до серйозних проблем.

Розмір і форма ниркового каміння можуть змінюватись. Деякі камені можуть бути дрібними та проходити через сечові шляхи без симптомів, у той час як великі камені можуть призводити до блокування сечових шляхів та викликати сильний біль та інші симптоми.

Найбільш небезпечними вважаються такі види каменів у нирках

  • Великі камені. Можуть блокувати сечові шляхи та перешкоджати нормальному відтоку сечі. Це може спричинити сильний біль, інфекції сечових шляхів та ушкодження нирок. Великим каменям потрібне спеціалізоване лікування, включаючи терапевтичне руйнування чи хірургічне видалення.
  • Струвітне каміння росте швидко і може викликати серйозні проблеми, такі як обструкція сечових шляхів та пошкодження нирок.
  • Рецидивні камені. У деяких людей ниркові камені можуть утворюватися знову і знову. Це може бути пов’язане з порушеннями обміну речовин чи генетичними факторами. Рецидивні камені можуть призвести до хронічної сечокам’яної хвороби та пошкодження нирок.
  • Камені з гострими краями можуть спричинити пошкодження слизової оболонки сечових шляхів під час їх проходження. Це може призвести до кровотеч, інфекцій та болю.
  • Камені в одному нирковому калюсі. Якщо камінь утворюється всередині ниркового калюсу (порожнини в нирці), він може бути важкодоступним для звичайних методів лікування та видалення. Це може вимагати складніших процедур, таких як ендоскопічна або хірургічна інтервенція.

Незалежно від типу каменів, важливо звернутися до лікаря для подальшої діагностики та лікування.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Реклама
FDA: диклофенак викликає порушення серця
Диклофенак — це препарат із групи НПЗЗ (нестероїдн...
Господарське мило допоможе усунути запах поту та захистить від інфікування
Господарське мило містить мийні речовини, які допо...
Реклама