Амброгексал інструкція по застосуванню

Амброгексал фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Амброгексал сироп, 3 мг/мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/1882/01/01 від 01.10.2009. Наказ № 702 від 01.10.2009
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: аmbroxole;5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна, натрію метабісульфіт, кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, полівідон, розчин сорбітолу, гліцерол, натрію цикламат, малинова есенція, вода очищена.

Виробник:

Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина

Фармакотерапевтична група:

Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.

Показання до застосування:

Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов`язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Протипоказання:

Індивідуальна підвищена чутливість до амброксолу або до будь-якого компонента препарату.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

АмброГЕКСАЛ® містить розчин сорбіту, тому пацієнтам із рідкісною спадковою непереносимістю фруктози не слід приймати цей препарат.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Амброксол проникає через плацентарний бар’єр. У результаті клінічних досліджень застосування препарату після 28-го тижня вагітності не виявлено жодного шкідливого впливу на плід, таким чином, у І триместрі вагітності не рекомендується застосовувати АмброГЕКСАЛ®. У ІІ та ІІІ триместрах вагітності препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Амброксол виділяється у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Застосовують дітям. 

Спосіб застосування та дози:

Дорослі та діти старше 12 років: 10 мл (2 мірні ложки) 3 рази на добу протягом перших 2 – 3 днів. Потім дітям дозу знижують до 10 мл (2 мірні ложки) 2 рази на добу. Сироп рекомендується застосовувати після їди.Діти віком від 6 до 12 років: 5 мл (1 мірна ложка) 2 – 3 рази на добу;діти віком від 2 до 6 років: 2,5 мл (½ мірної ложки) 3 рази на добу;діти віком до 2 років: 2,5 мл (½ мірної ложки) 2 рази на добу.Тривалість лікування – до 14 днів. Слід проконсультуватися з лікарем, якщо через 14 днів симптоми не зникають та/або посилюються, незважаючи на прийом сиропу АмброГЕКСАЛ®.

Передозування:

Досі не зареєстровані випадки отруєння з вираженими симптомами при передозуванні препарату. Є повідомлення про виникнення короткочасного неспокою та проносу.Амброксол добре переноситься в дозі до 25 мг/кг маси тіла на день при пероральному застосуванні. Згідно з даними доклінічних досліджень, при сильному передозуванні відзначались гіперсалівація, нудота, блювання і артеріальна гіпотензія.Лікування: симптоматична терапія.

Побічні дії:

Як правило, сироп АмброГЕКСАЛ® добре переноситься хворими.  З боку травного тракту: печія, диспепсія, нудота, блювання, пронос; дуже рідко – гіперсалівація, запор. З боку дихальної системи: дуже рідко – збільшення відділення слизу в носовій порожнині. З боку сечовидільної системи: дуже рідко – біль або утруднення при сечовиділенні.Загальні порушення: шкірний висип, кропив’янка, свербіж, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок) та алергічні реакції. Вкрай рідко повідомлялось про тяжкі шкірні реакції: синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, пов’язані із застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксол. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання або одночасним застосуванням іншого препарату. При появі будь-яких побічних реакцій слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолом.

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні з амброксолом підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) у бронхолегеневому секреті та у мокротинні. Відсутні повідомлення щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими медичними препаратами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати при кімнатній температурі, не вище 25 °С, у захищеному від світла місці, недоступному для дітей.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл (3 мг/мл) сиропу у флаконі з темного скла в картонній упаковці. Упаковка містить мірну ложку на 5 мл, яка має розмітки по 5 мл, 2,5 мл та 1,25 мл.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняІнформація для хворих на цукровий діабет1 мірна ложка (5 мл) містить 1,75 г сорбіту (що є джерелом 0,44 г фруктози), що еквівалентно приблизно 0,15 хлібним одиницям. Сорбіт може мати легкий проносний ефект.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ R05CB06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Амброгексал
Виробник:Салютас Фарма ГмбХ, Німеччина
Форма випуску: По 100 мл (3 мг/мл) сиропу у флаконі з темного скла в картонній упаковці. Упаковка містить мірну ложку на 5 мл, яка має розмітки по 5 мл, 2,5 мл та 1,25 мл.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/1882/01/01 від 01.10.2009. Наказ № 702 від 01.10.2009
Міжнародне непатентоване найменування:Ambroxol
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: аmbroxole;5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг;допоміжні речовини: кислота бензойна, натрію метабісульфіт, кислоти лимонної моногідрат, натрію гідроксид, полівідон, розчин сорбітолу, гліцерол, натрію цикламат, малинова есенція, вода очищена.

Фармакотерапевтична група:Засоби, що застосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Муколітичні засоби.
Код АТС:R05CB06 - Амброксол
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама