Арген інструкція по застосуванню

Арген фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Арген аерозоль 1 % по 50 мл у балон.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/6499/02/01 від 06.06.2007. Наказ № 301 від 06.06.2007
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Алла Волошонович Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

1 мл аерозолю містить 10 мг сульфадіазину срібла;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, ізопропілміристат, етанол, есенція лаванди, 1,1,1,2 – тетрафторетан.

Основні фізико-хімічні властивості:

від білого до світло-жовтого кольору суспензія із запахом лаванди;

Виробник:

Лаб. Альдо-Юніон, С.А. для "Інтелі Генерикс Норд", Іспанія/Литва

Фармакотерапевтична група:

Антисептичні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Сульфадіазин срібла є протимікробним бактерицидним засобом, що відноситься до групи сульфаніламідів. Препарат має широкий спектр антибактеріальної активності, що включає майже всі види мікроорганізмів, які спричиняють інфікування ранової поверхні шкіри; препарат активний щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, грибів роду Candida і дерматофітів. Особливо ефективний проти Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter species., Klebsiella species., Esterichia coli, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Providencia species., Staphylococcus aureus, Clostridium perfringens, Candida albicans.Бактерицидні властивості сульфадіазину срібла обумовлені активністю іонів срібла, які діють на мембрани та клітинні стінки бактерій. Іони срібла вивільняються рані поступово в результаті дисоціації сульфадіазину срібла (помірна дисоціація), забезпечуючи постійну протимікробну дію. Бактерицидна активність іонів срібла доповнюється бактеріостатичним ефектом сульфадіазину, що також вивільняється в процесі дисоціації. Для препарату характерна помірна осмотична активність і відсутність некролітичної дії. Сульфадіазин срібла проникає у некротизовані тканини та ексудат, тоді як системні антибіотики не ефективні щодо бактеріальної флори неваскулярних опікових некрозів.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату можливе всмоктування з ранової або опікової поверхні до 1% іонів срібла і до 10% сульфадіазину від загальної кількості сульфадіазину срібла. Сульфадіазин срібла не абсорбується із поверхні неушкодженої шкіри. Абсорбція у системний кровообіг відбувається лише при опіках другого чи третього ступеня або в результаті тривалого застосування.При нанесенні від 5 до 10 г 1% сульфадіазину срібла, концентрація сульфадіазину у сироватці крові становить від 1 до 2 мг/мл, максимальний рівень досягається на третій – одинадцятий день застосування препарату. Після абсорбції препарату сульфадіазин проникає в тканини та вільно проникає крізь мембрани тканин. Метаболізм відбувається в печінці, екскреція метаболітів та незміненого препарату – нирками. Період напіввиведення становить 10 год. У перші 72 год від 60 до 80% абсорбованого препарату може бути визначено в сечі в незміненому стані або у вигляді метаболітів.

Показання до застосування:

Обробка свіжих опікових поверхонь для профілактики розвитку інфекції; ранові й опікові поверхні в першій фазі ранового процесу зі слабко вираженою ексудацією; рани і опіки І - ІІІА ступеня у другій і третій стадії ранового процесу; трофічні виразки, пролежні, рани, що не загоюються тривалий час, у тому числі рани культі; садна, невеликі порізи та інші чисті рани; поверхневі піодермії.

Протипоказання:

Порфірія, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 1 року. Препарат протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до сульфаніламідних препаратів та інших компонентів препарату.

Особливості застосування:

Не варто застосовувати препарат для лікування глибоких гнійних ран і опікових поверхонь з сильною ексудацією. Уникати попадання аерозолю в очі! Слід уникати дії прямих сонячних променів при розпилюванні аерозолю, оскільки під їх дією препарат може набувати сірого забарвлення. На час лікування слід припинити годування груддю.Так як сульфадіазин срібла пригнічує місцеву життєдіяльність мікроорганізмів, що зменшує аутоліз струпу, при застосуванні препарату рекомендується включати щоденну гідротерапію ранової поверхні та очищення рани, що сприяє швидкому відділенню струпу у пацієнтів з опіками третього ступеня. Немає необхідності контролювати рівень сульфадіазину в плазмі крові, але це необхідно робити у пацієнтів з порушенням функції печінки чи нирок, коли препарат застосовується на великій поверхні тіла під оклюзійним бандажем чи на пошкодженій шкірі (особливо при опіках). При тривалому застосуванні слід контролювати загальний аналіз крові, функцію печінки та нирок.

Спосіб застосування та дози:

Аерозоль застосовують місцево для дорослих і дітей старше 1 року. Перед застосуванням балон слід струсити.Після хірургічної обробки рани і видалення некротичних тканин аерозоль розпилюють на уражену поверхню, зверху можна накладати пов’язку. Застосовують 1 - 2 рази на добу і більше, залежно від клінічної картини. Тривалість лікування доти, поки існує інфекційний процес, або є загроза його виникнення.

Передозування:

Під час обробки ранових поверхонь великої площі може бути абсорбована велика кількість препарату, що призведе до посилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.При масивному поглинанні препарату слід прийняти перорально розчин, що містить бікарбонати. У випадку сечовивідної кристалурії можливе застосування катетеризації.

Побічні дії:

Місцеві реакції: рідко можливі короткочасні явища місцево-подразнювальної дії (печіння, свербіж, біль), які звичайно минають через 5 - 10 хв після нанесення аерозолю.Системні реакції: при тривалому застосуванні препарату на великих ранових поверхнях можливі зміни картини крові (лейкопенія), кишкові та ниркові розлади, алергічні реакції. Рідко можуть спостерігатись агранулоцитоз, апластична анемія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, гепатит, гепатоцелюлярний некроз, токсичний нефроз, біль у суглобах, підвищення температури тіла.

Лікарська взаємодія:

Можливе інактивування ферментних препаратів для очищення рани при їх одночасному застосуванні. При одночасному застосуванні з циметидином підвищується ризик лейкопенії.

Термін придатності:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати!Термін придатності – 3 роки.

Форма випуску / упаковка:

Аерозоль по 50 мл у балоні у картонній упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: silver sulfadiazine;Форма випускуАерозоль для зовнішнього застосування. АдресаБаронеса де Малда, 73, 08950 Есплугес де Лобрегат, Барселона, Іспанія. 
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ D06BA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Арген
Виробник:Лаб. Альдо-Юніон, С.А. для "Інтелі Генерикс Норд", Іспанія/Литва
Форма випуску: Аерозоль по 50 мл у балоні у картонній упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/6499/02/01 від 06.06.2007. Наказ № 301 від 06.06.2007
Міжнародне непатентоване найменування:Silver sulfadiazine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

1 мл аерозолю містить 10 мг сульфадіазину срібла;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, ізопропілміристат, етанол, есенція лаванди, 1,1,1,2 – тетрафторетан.

Фармакотерапевтична група:Антисептичні засоби.
Код АТС:D06BA01 - Сульфадіазин срібла
Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Чому банани слід включати у свій щоденний раціон
Банані не лише смачні, а й корисні. Вони багаті на...
Вино може запобігти розвитку інсульту: лікар
За даними Всесвітньої організації боротьби з інсул...
Реклама