Бісакодил (Bisacodyl) інструкція із застосування

Бисакодил фото, інструкція
Дозування:
супозиторії рект. по 0.01 г №10 (5х2)
Фарм. група:

Адаптована інструкція

Склад:

Активні субстанції: до складу одного свічки входить 10 міліграм бісакодилу.

Інші компоненти: жир.

Лікарська форма:

супозиторії

Виробник:

Безпосереднє виробництво: Монфарм, ПАТ, Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Бісакодил подразнює слизову оболонку товстої кишки і викликає стимуляцію перистальтики, також, препарат впливає на всмоктуваність електролітів в кишечнику. Це призводить до пом'якшення і виділенню калових мас.

Показання до застосування:

Свічки Бісакодил застосовують для нетривалого лікування запорів. Актуальний для пацієнтів, які не можуть зробити самостійно акт дефекації, перед хірургічними маніпуляціями, пологами.

Протипоказання:

Надчутливість організму до одного з компонентів засобу.

Не застосовується в тих випадках, коли поліпшення перистальтики може бути небезпечним (непрохідність, інвагінація). Не можна при кишкових інфекціях і / або симптомах, які зазвичай при цьому виникають (пронос, блювота, нудота).

Не використовують при тріщинах анального отвору і високого ступеня зневоднення.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Засіб не варто застосовувати більше 5 днів.

Проносне Бісакодил може викликати зневоднення, що особливо небезпечно для людей з недостатністю в роботі нирок.

Препарат може викликати неприємні відчуття в місці введення.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Засіб в такі фізіологічні періоди застосовують тільки під контролем фахівця.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Під час лікування Бісакодилом необхідно утриматися від діяльності, що вимагає підвищеної пильності.

Спосіб застосування та дози:

Бісакодил свічки застосовують ректально, один супозиторій / добу, вранці.

Max курс - 1 тиждень.

Призначають тільки дорослим.

Передозування:

Після введення високої дози засобу може бути постійна діарея, біль в області живота, іноді виникає ураження нирок.

Побічні дії:

Можуть виникати побічні реакції, які проявляються запамороченням, непритомністю, порушенням роботи шлунково-кишкового тракту, імунними відповідями, алергічними проявами, реакціями в місці введення супозиторію.

Лікарська взаємодія:

Бісакодил в сумісності з серцевими глікозидами, діуретиками і ГКС підсилює дію токсичну останніх.

Термін придатності:

Три роки.

Умови зберігання:

Max температура до 25 С.

Форма випуску / упаковка:

Супозиторії упаковують в стрипи по 5 штук. За два блістери в упаковці з картону.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Офіційна інструкція

Склад:

  • діюча речовина: бісакодил;
  • 1 супозиторій містить бісакодилу 0,01 г (10 мг);
  • допоміжна речовина: твердий жир.

Лікарська форма:

супозиторії

Основні фізико-хімічні властивості:

супозиторії білого або білого зі злегка жовтуватим відтінком кольору.

Виробник:

Монфарм, ПАТ

Місцезнаходження виробника:

Україна, 19100, Черкаська обл., м. Монастирище, вул. Заводська, 8

Фармакотерапевтична група:

Проносні засоби.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка.

Бісакодил – проносний засіб, що стимулює перистальтику товстої кишки шляхом подразнювальної дії на слизову оболонку або прямої стимуляції нервових закінчень у підслизовому та слизовому нервових сплетеннях. Бісакодил погано абсорбується зі шлунково-кишкового тракту і сам впливає на абсорбцію електролітів. У результаті цього підвищений осмотичний тиск у просвіті кишечнику утримує більшу кількість води, що сприяє пом’якшенню випорожнень і полегшенню їх пасажу в товстій кишці. Крім того, збільшується об’єм випорожнень, що стимулює перистальтику та полегшує дефекацію. Фармакокінетика. Бактеріальні ферменти товстої кишки метаболізують бісакодил до активної сполуки – дифенолу, який підлягає кон’югації під час першого проходження через печінку з глюкуроновою або сірчаною кислотою та повертається до кишечнику через ентерогепатичну циркуляцію. Цей процес пролонгує дію препарату. Дія препарату настає впродовж першої години після введення.

Абсорбція бісакодилу після інтраректального застосування мінімальна. Абсорбований бісакодил підлягає деацетилюванню у печінці з утворенням фенолового похідного, що згодом виводиться із сечею. Решта препарату, що залишилася у товстій кишці, виводиться із калом.

Показання до застосування:

Короткочасне симптоматичне лікування запорів, у тому числі звичних запорів і хронічних запорів у лежачих і пацієнтів літнього віку; перед діагностичними процедурами, хірургічними та акушерськими втручаннями, а також у перед- та післяопераційний період.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до бісакодилу та до інших компонентів препарату. Непрохідність кишечнику.

Гострі захворювання органів черевної порожнини, включаючи апендицит та гострі запальні захворювання кишечнику.

Тяжкий біль у животі, асоційований з нудотою і блюванням, який може свідчити про вищезазначені тяжкі стани.

Тяжка дегідратація.

Анальні тріщини або виразковий проктит з пошкодженням слизової оболонки.

Особливості застосування:

Тривалість лікування

Як і інші проносні засоби, бісакодил не слід застосовувати постійно протягом більше 5 днів без з'ясування причини запору. Тривале та надмірне застосування препарату може спричиняти порушення балансу електролітів та рідини, а також гіпокаліємію.

Втрата рідини у кишечнику

Втрата рідини у кишечнику може спричинити дегідратацію, симптомами якої можуть бути спрага та олігурія. Пацієнтам, які страждають від втрати рідини у кишечнику, що може спричинити небезпечну дегідратацію (наприклад, ниркової недостатності, хворим літнього віку), застосування бісакодилу слід припинти та почати знову лише під медичним наглядом (див. розділ «Побічні реакції»).

Порушення травлення

Були поодинокі повідомлення про виникнення болю в животі та кров'янисту діарею після застосування бісакодилу. Окремі випадки були пов'язані з ішемією слизової оболонки товстої кишки. У деяких хворих може з'являтися кров у випороженннях, що загалом носить легкий характер та не потребує лікування.

Запаморочення, синкопе

У пацієнтів, які застосовували бісакодил, може виникати запаморочення та/або синкопе. З наявної інформації про ці випадки можна припустити, що ці явища пов'язані з дефекаційним синкопе (або синкопе, пов'язаним з напруженням під час дефекації) або вазовагальною відповіддю на абдомінальний біль, що може бути пов'язаний із запором, і на завжди із застосуванням бісакодилу як такого.

Хворі літнього віку

Часте застосування бісакодилу у пацієнтів літнього віку може посилювати астенію, спричиняти ортостатичну гіпотензію та розлади координації рухів, пов'язані з втратою рідини та електролітів.

Місцеві реакції

При застосуванні супозиторіїв можуть виникати болісні відчуття та місцеве подразнення, особливо при наявності анальних тріщин та виразкового проктиту.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Бісакодил не рекомендується застосовувати у період вагітності, особливо у І триместрі, якщо тільки очікувана користь для матері буде перевищувати потенційний ризик для плода. Застосовування можливе лише за порадою лікаря. Достатньої кількості контрольованих клінічних досліджень у вагітних не проводилось. За досвідом тривалого застосування препарату даних за його пошкоджувальний або негативний вплив у період вагітності на виявлено.

Бісакодил не рекомендується застосовувати у період годування груддю, якщо тільки очікувана користь для матері буде перевищувати потенційний ризик для плода і лише за порадою лікаря. Даних, чи екскретуєгься бісакодил у грудне молоко, немає.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Досліджень щодо вивчення здатності впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилось. Однак пацієнтів слід поінформувати, що у зв'язку з можливістю виникнення у них запаморочення та/або синкопе їм слід утриматись від керування автранспортом і роботи з іншими механізмами.

Діти:

Препарат не застосовувати для лікування дітей.

Спосіб застосування та дози:

Препарат призначений для ректального застосування. Перед застосуванням супозиторій слід вийняти зі стрипа.

Бісакодил застосовувати лише для лікування дорослих пацієнтів: 1 супозиторій 1 раз на добу, зазвичай вранці.

Лікування триває не більше 7 днів.

Передозування:

Застосування бісакодилу у високих дозах може призводити до діареї, абдомінальних спазмів і клінічно значущої втрати калію та електролітів.

Тривале застосування проносних засобів може спричиняти хронічну діарею, абдомінальний біль, гіпокаліємію, вторинний гіперальдостеронізм та нефролітіаз. Як наслідок гіпокаліємії були повідомлення про випадки ушкодження ниркових канальців, метаболічний алкалоз та м'язову слабкість.

Лікування: замісна терапія рідинами та корекція електролітного дисбалансу (особливо гіпокаліємії). Це особливо важливо для пацієнтів літнього та молодого віку. Можливе призначення спазмолітиків.

Побічні дії:

З боку імунної системи: гіперчутливість та алергічні реакції, включаючи ангіоневротичний набряк та анафілактичні реакції.

З боку метаболізму та порушення травлення: дегідратація.

З боку нервової системи: запаморочення, синкопе.

З боку шлунково-кишкового тракту: дискомфорт, біль, спазми у животі, нудота та діарея, кров у випорожненнях, блювання, абдомінальний дискомфорт, аноректальний дискомфорт, коліт.

Місцеві реакції: реакції у місці введення, включаючи болісні відчуття, подразнення.

Лікарська взаємодія:

Бісакодил посилює дію серцевих глікозидів через зниження рівня калію у сироватці крові. Він також посилює калійуретичну дію діуретиків і глюкокортикоїдів.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 5 супозиторіїв у стрипі. По 2 стрипи в пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепта.

Увага

Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

Редакція

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медичних наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Цей сайт використовує cookies. Ви можете змінити налаштування cookies в своєму браузері. Дізнатися більше.