Бромгексин інструкція по застосуванню

Бромгексин фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Бромгексин сироп, 4 мг/5 мл по 100 мл у флак.
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/4716/01/01 від 18.08.2011. Наказ № 520 від 18.08.2011
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: 5 мл сиропу містить бромгексину гідрохлориду 4 мг;допоміжні речовини: сорбіт (E 420), пропіленгліколь (E 1520), метилпарабен (E 218), пропілпарабен (E 216), вода очищена, ароматизатор харчовий: малина.

Виробник:

Юрія-Фарм, ТОВ.

Фармакотерапевтична група:

Муколiтичнi засоби.

Показання до застосування:

Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до діючої речовини та до будь-якої допоміжної речовини. Виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Вроджена спадкова непереносимість фруктози.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Дуже рідко на фоні застосування бромгексину мають місце тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появі змін на шкірі та слизових оболонках слід негайно звернутися до лікаря, а застосування бромгексину припинити. При порушенні бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (злоякісний синдром війок) бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю через можливий застій секрету.При порушенні функції нирок або тяжких захворюваннях печінки бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю (у зменшених дозах або зі збільшеними інтервалами часу між застосуванням).При тяжкій нирковій недостатності вірогідна кумуляція метаболітів бромгексину, що утворюються у печінці, тому може знадобитися коригування дози або збільшення часу інтервалів між застосуванням.Рекомендується періодичний контроль функції печінки, особливо при тривалому застосуванні. Пропіленгліколь, що входить до складу препарату, може викликати у дітей симптоми, що нагадують такі, як і при вживанні алкоголю, тому дітям віком до 2 років бромгексин слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.Бромгексин не показаний пацієнтам із непереносимістю фруктози.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Даних немає.

Діти:

Препарат застосовують дітям. Дітям віком до 2 років застосовують тільки за призначенням та під контролем лікаря.

Спосіб застосування та дози:

Діти віком до 6 років.1 мірна ложка 3 рази на добу, що відповідає 12 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Немовлятам та дітям віком до 2 років препарат застосовують тільки за призначенням та під контролем лікаря.Діти віком від 6 до 14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг.2 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Дорослі та діти віком старше 14 років.2-4 мірні ложки 3 рази на добу, що відповідає 24-48 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Під час застосування бромгексину рекомендується вживати достатню кількість рідини. Тривалість лікування залежить від показань і перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.Не слід застосовувати препарат більше 4-5 діб без консультації лікаря.При порушенні функції нирок або тяжких захворювань печінки препарат застосовується тільки за рекомендацією лікаря та після ретельної оцінки співвідношення можливої користі та можливого ризику від його застосування, при цьому можуть знадобитися збільшення інтервалів прийому препарату та зменшення його дози.

Передозування:

Небезпечні випадки передозування у людини до цього часу не відомі. Було повідомлення, в якому у 4 з 25 випадків застосування підвищених доз бромгексину спостерігалося блювання, а у 3 дітей раннього віку – порушення свідомості, атаксія, диплопія, легкий метаболічний ацидоз та часте дихання. При застосуванні до 40 мг бромгексину у дітей раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації.Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначити симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних із фармакокінетики, а саме – через високий ступінь зв'язування з білками плазми, великого об'єму розподілу та повільний зворотний розподіл бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення виведення препарату при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком старше 2 років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг (наприклад, 100 мл препарату Бромгексин) деконтамінацію можна не проводити; для дітей молодше 2 років допустима межа дорівнює 60 мг бромгексину гідрохлориду (6 мг/кг маси тіла).

Побічні дії:

Частота явищ визначається таким чином: дуже часто (≥ 1/10), часто (≥ 1/100 до < 1/10), іноді (≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (< 1/10000), невідомо: за наявними даними частоту встановити неможливо. З боку імунної системи:іноді: пропасниця, озноб, реакції гіперчутливості (свербіж, тимчасові еритематозні або уртикарні висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, розлади дихання). Дуже рідко: анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок. З боку травного тракту:Іноді: нудота, біль у шлунку, блювання, понос. Дуже рідко: загострення виразки шлунка або кишечнику, що існували раніше.З боку шкіри:Дуже рідко: тяжкі шкірні реакції, наприклад, синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. Інші. Іноді: запаморочення, головний біль, минуще підвищення показника АСТ у сироватці крові.

Лікарська взаємодія:

Комбіноване застосування бромгексину та протикашльових засобів може спричинити небезпечний застій секрету через пригнічення кашльового рефлексу, тому таку комбінацію слід застосовувати з особливою обережністю.При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнювальної дії на слизову оболонку шлунка.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати у захищеному від світла і недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.Після відкриття флакона термін придатності препарату – 30 діб при температурі 20-25 0С.

Форма випуску / упаковка:

По 100 мл у флаконі; по 1 флакону у пачці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Особливі застереженняЗастосування у період вагітності або період годування груддю.До цього часу бромгексин у вагітності у клінічній практиці не застосовували, тому його слід призначати лише після ретельної оцінки співвідношення очікуваної користі та можливого ризику. Під час годування груддю застосування бромгексину протипоказано через те, що він проникає у грудне молоко.
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Бромгексин
Виробник:Юрія-Фарм, ТОВ.
Форма випуску: По 100 мл у флаконі; по 1 флакону у пачці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/4716/01/01 від 18.08.2011. Наказ № 520 від 18.08.2011
Міжнародне непатентоване найменування:Bromhexine
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: 5 мл сиропу містить бромгексину гідрохлориду 4 мг;допоміжні речовини: сорбіт (E 420), пропіленгліколь (E 1520), метилпарабен (E 218), пропілпарабен (E 216), вода очищена, ароматизатор харчовий: малина.

Фармакотерапевтична група:Муколiтичнi засоби.
Код АТС:R05CB02 - Бромгексин
Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Ерозивний гастрит
Види ерозивного гастритуЕрозивний гастрит — симпто...
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Реклама
Солодка їжа підвищує сприйнятливість до запальних захворювань
Вважається, що зловживання цукром викликає появу з...
Лікар сказав, як самостійно діагностувати високий рівень холестерину в крові
Високий рівень холестерину може спричинити утворен...
Реклама