Целаскон Ефект інструкція по застосуванню

Целаскон Ефект фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Целаскон Ефект капсули прол./д. по 500 мг №10 (10х1)
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/3878/02/01 від 07.07.2008. Наказ № 365 від 07.07.2008
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Avatar photo
Юлія Жарікова Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 23.03.2022
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: ascorbic acid (vitamin C);1 капсула містить аскорбінової кислоти 500 мг;допоміжні речовини: цукор сферичний, шелак, кислота винна, тальк, барвник жовтий захід FCF (Е 110), титану діоксид (Е 171), желатин.Тверді желатинові капсули з помаранчевою прозорою основною частиною та помаранчевою непрозорою кришкою; в капсулах містяться білі або кремові сферичні гранули (пелети).

Виробник:

Зентіва, ТОВ

Фармакотерапевтична група:

Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.

Фармакологічні властивості:

Показання до застосування:

Запобігання та лікування недостатності вітаміну С у організмі. Препарат застосовується для підсилення імунітету організму при інфекційних захворюваннях, таких як грип та нежить, протягом яких застосування вітаміну полегшує і скорочує тривалість симптомів грипу та нежиті.Застосовується в умовах підвищеної потреби у вітаміні С протягом періоду вагітності, годування груддю, у періодах інтенсивного росту, в літньому віці, спортсменам, за умови надмірної фізичної та інтелектуальної роботи, після серйозних поранень, опіків, масштабного хірургічного втручання. Курці також мають збільшену потребу у вітаміні С. Препарат застосовують при допоміжній терапії проти інфекцій, особливо при респіраторних захворюваннях і як допоміжну речовину при довготривалому лікуванні поранень та переломів і за умови декубітальних та трофічних травм.

Протипоказання:

Дитячий вік до 14 років. Вагітність та період годування груддю. Підвищена чутливість до аскорбінової кислоти та будь-яких компонентів препарату; тромбози; тромбофлебіти.

Належні заходи безпеки при застосуванні:

Слід з особливою обережністю призначати пацієнтам:з недостатністю глюкозо-6-фосфатдегідрогенази (високі дози аскорбінової кислоти можуть спричинити гемолітичну анемію);з нефролітіазом в анамнезі (ризик гіпероксалурії та осаду оксалатів у сечовивідному тракті після прийому великих доз аскорбінової кислоти);з цукровим діабетом (пригнічення інсулярного апарату підшлункової залози);з розладами метаболізму заліза (гемосидероз, гемохроматоз).Результати деяких лабораторних тестів (наприклад, визначення рівня цукру в сечі) можуть спотворюватися при застосуванні великих доз аскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота може вплинути на результати клінічних лабораторних досліджень (хибнонегативні результати тестів на приховану кров у калі, сечі; хибнонегативна реакція в глюкозо-оксидазному тесті тощо). Аскорбінова кислота хімічно не сумісна із солями міді та заліза, тому її високі концентрації спричинюють хибні результати тестів, що базуються на редокс-методах, наприклад, при визначенні глюкози та креатиніну в крові та в сечі.Застосування високих доз вітаміну С у період вагітності та годування груддю може спричинити гіповітаміноз у новонароджених. У цей період доза не повинна перевищувати 300 мг на добу.Передозування може призвести до змін ниркової екскреції аскорбінової та сечової кислот під час ацилювання сечі з ризиком випадіння в осад оксалатних конкрементів.Не слід застосовувати препарат пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, недостатнім всмоктуванням глюкози-галактози, недостатністю сахарози-ізомальтози.Не слід застосовувати одночасно з іншими препаратами, які містять вітамін С.

Особливості застосування:

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Целаскон® Ефект протипоказаний під час вагітності. У період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом:

Не впливає.

Діти:

Лікарський засіб у вигляді капсул можуть приймати діти віком від 14 років. Зважаючи на високу дозу вітаміну С, дітям віком до 14 років не рекомендується призначати препарат.

Спосіб застосування та дози:

Дорослим та дітям старше 14 років призначають по 500 мг (1 капсула) на добу. Вищі дози – 1000 мг на день – застосовують при лікуванні гіповітамінозу. Зазвичай високі дози вітаміну С приймають протягом 7 – 10 днів.Термін лікування визначається індивідуально, зазвичай становить 7 – 10 днів.Капсулу слід ковтати не розжовуючи, запивати достатньою кількістю рідини (склянка води).

Передозування:

Застосування великих доз препарату може призвести до блювання, нудоти або діареї, які зникають після його відміни. Специфічна терапія відсутня. Лікування симптоматичне.Довготривале застосування великих доз аскорбінової кислоти може прискорювати її власний метаболізм, внаслідок чого після відміни лікування може виникнути гіповітаміноз.- з боку шлунково-кишкового трактуз боку кровоносної та лімфатичної систем – гемолітична анемія;з боку імунної системи – екзема, кропив’янка;з боку нирок – оксалатні камені у нирках, ниркова недостатність;алергічні реакції – шкірні висипи, свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк;інші – стомлюваність.

Побічні дії:

Лікарська взаємодія:

При одночасному застосуванні аскорбінова кислота підсилює резорбцію заліза, V-пеніциліну та етинілестрадіолу. Ацетилсаліцилова кислота може знижувати рівень вітаміну С у крові, і вітамін С може підвищувати ниркову реабсорбцію саліцилатів. При високих дозах він може вплинути на ефективність антикоагулянтної терапії, вітамін С впливає на резорбцію вітаміну В12.Вітамін С знижує ефект пероральних контрацептивів.Вітамін С підсилює виділення оксалатів із сечею, таким чином підвищуючи ризик формування оксалатних сечових каменів.

Термін придатності:

2 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма випуску / упаковка:

По 10 капсул у блістері; по 1 або по 3, або по 6 блістерів в упаковці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ A11GA01:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Целаскон Ефект
Виробник:Зентіва, ТОВ
Форма випуску: По 10 капсул у блістері; по 1 або по 3, або по 6 блістерів в упаковці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/3878/02/01 від 07.07.2008. Наказ № 365 від 07.07.2008
Міжнародне непатентоване найменування:Ascorbic acid (vit C)
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: ascorbic acid (vitamin C);1 капсула містить аскорбінової кислоти 500 мг;допоміжні речовини: цукор сферичний, шелак, кислота винна, тальк, барвник жовтий захід FCF (Е 110), титану діоксид (Е 171), желатин.Тверді желатинові капсули з помаранчевою прозорою основною частиною та помаранчевою непрозорою кришкою; в капсулах містяться білі або кремові сферичні гранули (пелети).

Фармакотерапевтична група:Периферичні вазодилататори. Пентоксифілін.
Код АТС:A11GA01 - Кислота аскорбінова (вітамін с)
Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама