Церомакс інструкція по застосуванню

Церомакс фото, инструкция
Зовнішній вигляд упаковки лікарського засобу може відрізнятися від зображення на сайті.
Дозування:
Церомакс розчин д/ін., 500 мг/2 мл по 2 мл в амп. №10
Виробник:
Реєстрація:
№ UA/12388/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 384 від 25.06.2015
Фарм. група:
Редакторска група
Перевірено
Stadnik-Anna
Ганна Стаднік Додано: 03.03.2020
Avatar photo
Юлія Жарікова Оновлено: 03.03.2020
Інструкція надана держ. реєстром мед. препаратів України

ОФІЦІЙНА ІНСТРУКЦІЯ

Склад:

діюча речовина: citicoline;1 ампула 2 мл містить цитиколіну натрію у перерахунку на цитиколін 500 мг;1 ампула 4 мл містить цитиколіну натрію у перерахунку на цитиколін 1000 мг;допоміжні речовини: кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Основні фізико-хімічні властивості:

прозора безбарвна рідина.

Виробник:

БЦ Ворлд Фарм. Ко., Лтд. для "Про-фарма, УА, ТОВ", Корея/Україна

Фармакотерапевтична група:

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислота гама-аміномасляна (ГАМК) та її похідні.

Фармакологічні властивості:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращенню функцій мембран, у тому числі функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін виявляє протинабрякові властивості, тому зменшує набряк мозку.Результати досліджень показали, що цитиколін пригнічує діяльність деяких фосфоліпаз, перешкоджає залишковому виникненню вільних радикалів, попереджує пошкодження мембранних систем та забезпечує збереження захисної антиоксидантної системи.Цитиколін зменшує об'єм пошкодженої тканини, попереджуючи загибель клітин, діючи на механізми апоптозу, і поліпшує холіненергічну передачу. Цитиколін також чинить профілактичну нейропротекторну дію при вогнищевих інсультах мозку.Цитиколін сприяє швидкій функціональній реабілітації пацієнтів при гострих порушеннях мозкового кровообігу, зменшуючи ішемічне пошкодження тканин мозку, що підтверджується результатами рентгенологічних досліджень.При черепно-мозкових травмах цитиколін скорочує тривалість відновного періоду і зменшує інтенсивність посттравматичного синдрому.Цитиколін сприяє підвищенню рівня мозкової діяльності, знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах, що спостерігаються при ішеміїмозку.Фармакокінетика. Після введення препарату спостерігається значне підвищення рівня холіну в плазмі крові. Препарат метаболізується в кишечнику та печінці з утворенням холіну та цитидину. ПісляВведення цитиколін засвоюється тканинами мозку, при цьому фракції холіну включаються в структурні фосфоліпіди, цитидин - у цитидинові нуклеоїди та нуклеїнові кислоти. Цитиколін швидко досягає тканин мозку і активно вбудовується в мембрани клітин, цитоплазму і мітохондрії, активуючи діяльність фосфоліпідів.Лише незначна кількість введеної дози виводиться із сечею і калом (менше 3%). Приблизно 12% введеної дози виводиться через дихальні шляхи. Виведення препарату з сечею та через дихальні шляхи має дві фази: перша фаза - швидке виведення (із сечею - протягом перших 36 годин, через дихальні шляхи - протягом перших 15 годин), друга фаза - повільне виведення. Основна частина препарату включена в метаболізм.

Показання до застосування:

Гостра фаза порушень мозкового кровообігу.Лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу.Черепно-мозкова травма та її наслідки.Когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічні розлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Протипоказання:

Підвищена чутливість до компонентів препарату.Хворі з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Застосування в період вагітності або годування груддю:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, у період вагітності Церомакс® призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері переважає потенційний ризик для плода. Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на плід невідомі.

Діти:

Немає достатніх даних щодо застосування препарату дітям, тому препарат не слід застосовувати цій категорії пацієнтів.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Не впливає.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Цитиколін посилює ефект леводопи. Не слід призначати препарат одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Спосіб застосування та дози:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення.При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 години.Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель на хвилину).Лікування розпочинають з призначення: перші 2 тижні – по 500-1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно, потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують препаратом Церомакс®, таблетки для перорального застосування. Рекомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.

Передозування:

З урахуванням низької токсичності препарату випадки передозування не описані.

Побічні дії:

Дуже рідко Церомакс® стимулює парасимпатичну систему, а також чинить короткочасну гіпотензивну дію.Тривале застосування цитиколіну не супроводжувалося токсичними ефектами.

Термін придатності:

3 роки.

Умови зберігання:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С. Не заморожувати і не охолоджувати.

Форма випуску / упаковка:

По 2 мл (500 мг) в ампулі, по 10 ампул у картонній коробці. По 4 мл (1000 мг) в ампулі, по 10 ампул у картонній коробці.

Категорія відпуску:

Без рецепту.

Додатково:

НесумісністьНе слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.Місцезнаходження1184-8, Ге-По Донг, Ганг-Нам Гу, Сеул, Республіка Корея.Полігоно Мочолі, С/Ноайн, 1, Ноайн, 31110 Наварра, Іспанія
Медичне застереження
Дата додавання: 03.03.2020
Наведена наукова інформація є узагальнюючою, заснована на офіційно затвердженій інструкції по застосуванню і не може бути використана для прийняття рішення про можливість застосування конкретного лікарського препарату.

ДОДАТКОВІ ДАНІ

МНН:
Фарм. група:
Код АТХ N06BX06:

Тип данихВідомості з реєстру
Торгівельне найменування:Церомакс
Виробник:БЦ Ворлд Фарм. Ко., Лтд. для "Про-фарма, УА, ТОВ", Корея/Україна
Форма випуску: По 2 мл (500 мг) в ампулі, по 10 ампул у картонній коробці. По 4 мл (1000 мг) в ампулі, по 10 ампул у картонній коробці.
Реєстраційне посвідчення:№ UA/12388/01/01 від 26.07.2012. Наказ № 384 від 25.06.2015
Міжнародне непатентоване найменування:Citicoline
Умови відпуску:Без рецепту.
Склад:

діюча речовина: citicoline;1 ампула 2 мл містить цитиколіну натрію у перерахунку на цитиколін 500 мг;1 ампула 4 мл містить цитиколіну натрію у перерахунку на цитиколін 1000 мг;допоміжні речовини: кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група:Психостимулюючі та ноотропні засоби. Кислота гама-аміномасляна (ГАМК) та її похідні.
Код АТС:N06BX06 - Цитиколін
Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Вченим вдалося виявити механізм розвитку цукрового діабету ІІ типу: відкриття
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Дієтолог перерахував 4 помилки, які не дають схуднути
Вважається, що неправильне харчування та недостатн...
Реклама